Jaki_Gahn

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  8003
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Jaki_Gahn

 • Ranga
  Przodownik

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jaki_Gahn

  Konsole Wii, PlayStation, Xbox

  Cześć wszystkim, czy opłaca się nadal kupno konsoli typu Xbox 360 czy Playstation 3 dla dziecka, lat 9? Trochę wypadłem z tematu, a wiem, że weszły już nowe generacje tych konsol - z drugiej strony za 900 zł można mieć używkę 360 z Kinectem.
 2. Jaki_Gahn

  Problemy z komputerem (temat ogólny)

  Cześć, mój komputer wyłącza się przy graniu w gry bądź oglądaniu filmów (niekoniecznie w HD). Myślałem, że to może zasilacz, ale problem ustał przy przełączeniu się z dedykowanej grafiki na zintegrowaną. Temperatury w normie. Co może być przyczyną? Problem na jakiś czas ustał po wyczyszczeniu zasilacza.
 3. Dzięki za wyczerpująca odpowiedź :) Zależy mi na czymś małym, najlepiej właśnie tabletem i notebookiem w jednym. Mi wystarczy do użytku codziennego, na uczelnie, ale chce żeby też i brat mógł czasem pograć w te swoje gry.
 4. Cześć, czy na Acer Switch 10, który posiada zintegrowaną kartę graficzną Intel HD Graphics, można grać w gry takie jak LEGO Batman itp?
 5. Co możecie polecić dla ośmioletniego miłośnika gier zręcznościowych? Ma już praktycznie całą serię Lego, myślałem o Skylander: Spyro''s Adventure (2011), bo najnowsza wersja jest niestety tylko na konsole. Zastanawia mnie jednak mechanizm działania tej gry, bo wraz z płytą w opakowaniu znajduje się jakiś "portal" i figurki do gry i szczerze powiedziawszy - nie wiem o co w tym wszystkim chodzi :-)
 6. Jaki_Gahn

  Problemy z komputerem (temat ogólny)

  Chcę przeinstalować AVG AntiVirus, bo przestał całkowicie reagować (zamiast skanowania pokazuje raporty, nie mogę wyłączyć ochrony itd.). Niestety, podczas deinstalacji wywala mi taki błąd, co z tym zrobić?
 7. Jaki_Gahn

  Jakie studia?

  Chciałbym złożyć papiery na UW, przeglądam katalog stuidów i przykładowo prawo http://irktest.mimuw.edu.pl/katalog.php?op=info&id=SJ-PR&kategoria= ma zapisy w przedziale obejmującym jedynie 2013 rok? Na początku nie zwróciłem na to uwagi, a nie wiem, czy mogę jeszcze złożyć kandydaturę w IRK UW czy też nie?
 8. Jaki_Gahn

  Problemy z komputerem (temat ogólny)

  Wybaczcie mi zdublowanie posta, tamtego edytować już nie mogę, a tutaj zamieszczam zrzuty ekranu:
 9. Jaki_Gahn

  Problemy z komputerem (temat ogólny)

  Witam, Ostatnio pobrałem program do konwertowania plików, niechcący wraz z nim zainstalowałem inny program do nagrywania wideo. Od teraz po każdym uruchomieniu Windowsa pojawia się kreator instalacji "ws_audio device" i pojawia się komunikat "Security", który niestety już zamknąłem a nie pamiętam treści, aczkolwiek dotyczyła zabezpieczeń. Jak to usunąć? Ani w "Dodaj/usuń..." tego nie ma, ani w CCleanerze.
 10. Jaki_Gahn

  Programy - szukam programu

  Istnieje program, który sprawdzi mi miesięczny transfer danych? Jestem ciekaw ile GB miesięcznie pobieram, bo nie wiem jaki pakiet danych wystarczyłby mi w przypadku internetu z limitem GB.
 11. Jaki_Gahn

  Jakie studia?

  Jeśli w IRK zaznaczam np. język angielskim poziom rozszerzony, a finalnie okaże się, że więcej punktów zdobędę z podstawy - to w późniejszym etapie wpisywania wyników będę mógł mimo wybrania rozszerzenia wpisać podstawę?
 12. Jaki_Gahn

  Kącik Tłumaczy: Angielski i inne języki. [M]

  Hohoho, dziękuję przede wszystkim za wyczerpującą odpowiedź, ale tośmy się nie zrozumieli, bo kiedy mnie ciekawiła najbardziej kwestia "would" jako "łuudź" zamiast "łuud", tom dowiedział się, że i rzekomo banalne "lajk" trzeba inaczej wymówić. Fakt, bufoniasty akcent w brytyjskim to naprawdę miła sprawa, ale wszystko z czasem. Mnie chodzi o, co prawda podam na przykładzie "don''t" i z popowego utworu, ale o taki myk: http://youtu.be/r1MN4pR5wXM?t=54s "Dońćju" zamiast "Dont ju". Jaki dialekt znowuż to jest? Mam zagwozdkę, bo moja korepetytorka upiera się, że to brytyjczycy lubią tak "zmiękczać" (?), zaś czasami słyszę, że to domena Polaków w UK i innych łamaczojęzykowców.
 13. Jaki_Gahn

  Kącik Tłumaczy: Angielski i inne języki. [M]

  Zapytam się jeszcze - jak to jest z tym zmiękczaniem głosek, w stylu "Would you like..." jako "Łódź ju lajk?"? Jest to poprawna wymowa brytyjska, czy też bardziej amerykańska?
 14. Witam, Znajdzie się jakaś przyjemna strategia, która wyzwoli mnie spod okowów żmudnych przygotowań do matury? Coś w deseń Strongholdów, Anno, Zeusów i innych fanaberii. W miarę nowa, bo zatrzymałem się na 2005 roku jeśli chodzi o gry.
 15. Witam wszystkich gramowiczów i każdego z osobna, Jakie filmy byście polecili, jeśli priorytetem w selekcji jest bezbłędny, czarujący brytyjski akcent? Na podobieństwo "Jak zostać królem?".