ReVanMg

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  209
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O ReVanMg

 • Ranga
  Brygadzista
 1. ReVanMg

  Destiny - Temat ogólny

  Hello, czy ktoś dysponuje wolnym kluczem do bety Destiny na X360? Z racji tego, że osoby, które otrzymują betę, wg tego co udało mi się wyszperać dostają klucze po jednym na każdą możliwą wersję, to jeśli komuś zalega taki na X360 a byłby chętny się podzielić, to byłbym wdzięczny;)
 2. No to tutaj się nie zgadzamy, bo z trylogii autorstwa Drew tylko pierwsza pozycja imo trzymała poziom;) Niemniej dorzuciłbym pozycje Stovera, oraz ostatnia książka Luceno również są warte uwagi. Niemniej nie zmienia to faktu, że Obsidian dałby nam ciekawszą fabułę niż TOR kiedykolwiek da, mimo tego, że paradoksalnie oparte byłyby na tym samym pomyśle.
 3. Do pewnego stopnia tylko, ale braki jego warsztatu pisarskiego już na scenarzystów TORa zrzucić trudno to raz, dwa on miał narzucony outcome, co jak się zdarzyło pisał już sam, choć oczywiście możemy tylko zgadywać jak to ostatecznie wyglądało, więc scenarzystom TORa też należy się "uznanie" w tej materii, ale za detale książki i sposób w jaki ją napisano winić ich już nie można
 4. > Wynika z tego że byłoby to ściśle powiązane z powieścią "Revan" (aut. Drew Karpyshyn). > Nie jestem pewien czy to taki dobry pomysł... To był by bardzo dobry pomysł bo Chris Avellone ma zupełnie inne podejście do pisania niż, Drew wystarczy porównać oba KotORy i TORa. Nie wspominając, jak bardzo Drew olał K2 jeśli chodzi o detale, pożyczając sobie pewne wątki i sprzedając jako własne, kompletnie olewając kanon. Stąd też Revan w TOR jest beznadziejny... Zrobili z niego zupełnie płaską postać, kiedy Obsidian próbował dodać trochę kolorytu do tego uniwersum ponad niebieski i czerwony...
 5. Bo na postać do rolejpleja ma on historię zbyt bardzo nakreśloną, wiemy co się z nim stanie, poza tym jest nudny jak flaki z olejem ;p Z tego samego względu rolejplej z Revanem w czasie Wojen Mandaloriańskich jako postacią główną, albo młodym Skywalkerem w czasach pomiędzy Ep IV-VI nie ma sensu. Chyba, że jakiś h''n''s czy inne action-adventure, ale nie roleplej;)
 6. Osobiście bardzo bym nie chciał tego oglądać, bo dla mnie cały ten wątek to jedna wielka porażka;P (jak i fabuła całej książki) Poza tym, tak jak to jest napisane, to zbyt wiele tam się dziać nie może w RPGu w tej kwestii, chyba że mielibyśmy odgrywać Scourge''a. Ech, gdyby tak wycięli TORa z kanonu i dali Obsidianowi zrobić trójkę
 7. Dlatego nie ma sensu, że robienie Knights of th Old Republic 3 powinno być, w moim odczuciu, kontynuacją Knights of the Old Republic 2, a przez MMO to nie ma sensu, albowim MMO wraz z książką wyjaśnia to co było do wyjaśnienia i zamyka wątki jakie były do zamknięcia. Tak samo jak filmy są sagą o Skywalkerach tak samo KotORy były o Revanie i Exile. Simply put. Poza tym Bio dawało jasno do zrozumienia, że TOR to kilka następnych KotORów razem wziętych. Chcą to niech zrobią jakiegoś RPGa ale mają tyle innych er, że pchanie się na siłę do tej i robienie z tego KotORa 3 imo nie ma sensu.
 8. Obsidian jest niezależny, zaś co do K3 to go po prostu nie będzie, przez TORa nie ma sensu i tyle. Chyba, że inna gra w podobnym stylu, ale nie K3.
 9. Ograniczeniami przedmiotów się nie przejmuj, bo lepsze i tak można dostać na inne sposoby, lub podbić sobie dyplomacją ls or ds points. Wpływ wyborów odbija się na tym, że co najwyżej ktoś się na Ciebie wkurzy z towarzyszy, ale wystarczy kupić odpowiednio dużo giftów i po krzyku (w większości przypadków, czasami można coś sknocić, ale to widać kiedy taką decyzję się podejmuje) ogólnie rzecz biorąc jest on pomijalnie mały. W ogóle cała reaktywność TORa jest prawie zerowa i decyzje mają wpływ w zdecydowanej większości jedynie kosmetyczny. A to, że LS wspierają Imperium, a DS siebie, to w sumie zgodne z tą filozofią, która tu występuje. Bardziej czepiałbym się decyzji w stylu, że oddanie lekarstw umierającym żołnierzom w jednym queście jest zaliczane jako akcja Dark Side;P
 10. A to nie była przypadkiem opowieść widziana fotoreceptorami dwóch robotów?;)
 11. Szczerze mówiąc dla mnie niewiele, nawet po zapoznaniu się z linkiem;) Niemniej jak to z plotkami bywa może będzie, może nie będzie. Poczekałbym na coś bardziej oficjalnego.
 12. A książki były o tych dobrych, czy o tych złych?;) No właśnie. Obie strony były pokazane, z tym że wiadomo byłoby kto wygra. Dobrze skrojony scenariusz dałby radę.
 13. Ja też jestem mocno poza, mówiłem na podstawie tego co czytałem jej autorstwa, plus tego co zdzierżyłem obejrzeć z TCW. Natomiast co do punktu wyżej, o ile iirc było to wyjaśnione, że te klony należące do ARC, które tworzą potem team Skiraty (mam nadzieję, że nie robię literówek, ale dawno to było;) ) były z wczesnej hmm serii gdzie te cechy nie były tak kontrolowane, to dla całej reszty sam fakt posiadania jakiejkolwiek empatii wydaje się zbędny. (jej posiadanie na polu walki nie jest niezbędne, czysta logika wystarczy by ratować towarzysza broni a posłuszeństwo by wykonywać rozkazy). Niemniej ze względu na specyfikę uniwersum, takie podejście mogłoby chyba nie pasować, bo pokazałoby kolejne brudy wojny, jakby nie patrzeć targetem są dzieci, oraz ukazałoby klony jeszcze bardziej w roli ofiar. Cóż SW ma pełno miejsc, w których na takich niejednoznacznościach można by budować interesujące fabuły, ale przykład Komandosów czy KotORa II pokazuje, że odstępstwa od normy były odgórnie karane.
 14. W takim razie się po prostu nie zrozumieliśmy, choć już wtedy pamiętam, że przy okazji jej decyzji wspominano o tym, że podejmą starania aby serię dokończyć piórem innego autora. To, że wątek mandaloriański w TCW to jedna wielka tragedia to się zgodzę, niemniej nie mnie o tym dyskutować, bo po porażce jaką był Revan i TOR (fabularnie w niektórych momentach) po prostu odechciało mi się zbytniego rozwodzenia nad tym uniwersum;) Zmieniłem podejście na "a mi to bardzo wszystko jedno" jak będzie coś fajnego, ok, jak znowu coś skaszanią who cares. (Bo TCW i Grevious i cały CIS i TOR i no długo by gadać;P) Chodziło mi o to, że ona przegieła z nimi w drugą stronę. Może nie tyle jest to gloryfikacja, pewne nadużycie z mojej strony, ale nagle od czasu tamtej książki wszystkie klony zaczęły kwestionować rozkazy, przejawiać podobne emocje etc. Za dużo moim zdaniem jak na genetycznie modyfikowane maszyny do zabijania. (może to złudzenie tym, że historie ostatnio na tym się koncentrują, do przełknięcia byłoby gdyby tylko jednostki specjalne, a tu nagle wszystkie klony stają się przykładem cnót). Pokazanie "ciemnej strony" interesu związanego z klonami jest jak najbardziej ok, tyle że pani Traviss zrobiła to w sposób w którym Jedi zastąpiła klonami. Takie jest w każdym razie moje zdanie.
 15. Marka i tytuł należy do Lucasfilmu, nie do pani Traviss, także jedyne co ona powiedziała, to że ona nie będzie tego pisać. Nie jest to w świetle powyższego równoznaczne z tym, że tytuł nigdy nie powstanie. Nad słusznością tego rozwiązania, w sensie kończenia z innym autorem, nie mnie rozprawiać. Złośliwość nie była skierowana w Twoją stronę, tylko pod adresem książek, które imo za bardzo poszły w drugą stronę z gloryfikacją klonów, pomijając średniej jakości imo wątek romansowy. Na temat NEJki się nie wypowiadam, bo jedyna książka którą lubię z tego okresu to Zdrajca, tak to w ogóle nie trawię. Cały okres NEJ jest nie dla mnie.