piomink

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  256
 • Dołączył

 • Ostatnio

piomink ostatnio wygrał w dniu: 5 Grudzień 2018

piomink miał najwięcej polubień!

Reputacja

2 Neutralna

O piomink

 • Ranga
  Wróg ludu
 1. Netflix przejął tylko produkcję, scenarzyści zostali ci sami. To ich wiń, nie netflixa.
 2. Ale soundtrack już tylko cyfrowy. W wiedźminie 3 była płytka.
 3. " Binge all seven episodes when they drop exclusively on IGN.com and IGN YouTube on Thursday, February 28 at 9 a.m. PT. " Nie tylko na ign ale też na ich youtubie. Wielki mi serial - ot mieszanka cutscenek i gameplayu.
 4. Czy ktoś sprawdza te teksty przed publikacją?   " trzeba im wszystko wyłożyć kawę na ławę "   " postanawia przenieść opuścić Berk "
 5. Fajnie, że tydzień przed premierą ludzie opłacający premium mają już endgame...
 6. On nie zginął z ręki bossa tylko został przez niego trafiony. To był 0 hit run. W tym momencie przerwał grę i zginął przez bezruch.
 7. To "0, 25, 50, 75 lub 100 procent" to nie szanse na trafienie krytyczne, ale na trafienie w ogóle. Szansa na trafienie krytyczne zmienia się co 5% więc mamy np. 5, 10 czy 15%. Jako dużą wadę gry uznaję znikomy wpływ osłon na gracza - niezależnie od tego czy chowamy się za lekką czy ciężką osłoną przeciwnik prawie zawsze trafia za każdym razem. Na 4 strzały trafia 3 razy, a przecież jego szansa na trafienie za ciężką osłoną to jakieś 25%. Dla graczy działa to w drugą stronę - pomimo 75% często pudłują. Co do nielogicznego działania umiejętności - działanie jest zrozumiałe, natomiast samo levelowanie postaci jest chaotyczne. Ja głupi starałem się expić całe drzewko równomiernie (obie ścieżki) i odblokowałem 4 umiejętności, a potem się dziwię, że 2 z nich nie mogę nigdy użyć. Okazało się, że postać ma tylko 2 sloty na aktywne umiejętności więc pomimo odblokowania 4 mogę się wyposażyć tylko w 2 i lepiej było expić coś innego, chociażby pasywny bonus do życia zamiast tracić xp na skille, których nie użyję. " Albo teleportować jedną do drugiej, choć umyślnie zostawiałem je w innych miejscach " - żeby tego uniknąć trzeba użyć opcji "ukryj" i wtedy dana postać przyklei się do osłony i zrobi zasadzkę i można sterować inną. " Notorycznie także zdarzały się problemy z pracą kamery podczas w trybie walki, które wymuszały załadowanie gry od nowa " - mi się czasem zacinały postacie np. w trakcie strzału. Ale wystarczyło odczekać kilkanaście sekund i w końcu szło dalej. Natomiast same "zasadzki" szybko stały się nudne i powtarzalne dzięki umiejętności świniaka "wierzgnięcie". Znajdywałem samotnego delikwenta, przywalałem mu świnią z dyńki by ogłuszyć go na 2 tury, ten w tym czasie nie mógł nikogo alarmować, więc pozostałymi członkami drużyny (a w 2 turze także świniakiem) zerowałem jego HP z pomocą słabiutkich pistoletów z tłumikiem. Normalnie wyzerowanie jego HP w jednej turze byłoby niemożliwe ze względu na zbyt mały dmg pistoletów. Dodam jeszcze, że kaczkę szybko zastąpiłem innym bohaterem z ciekawszymi umiejętnościami. Zgadzam się jednak z sumaryczną oceną. No - może ja dałbym 6.5.
 8. Gra na początku jest super, ale szybko się nudzi, głównie przez chodzenie i zbieranie śmieci po mapie. Na początku pomysł wydawał się fajny, ale brak mapy sprawia, że chodzimy po krzakach w ciemno starając się wyłapać krawędzie mapy i chodzić wzdłuż nich zbierając wszystkie fanty. Sama walka jest momentami bardzo trudna. Na szczęście obniżenie poziomu trudności ze standardowego trudnego na normalny (czyli niski z innych gier) sprawia, że po każdej walce nasze życie się regeneruję, więc apteczek używamy tylko w walce, a nie także po niej, co oznacza, że wreszcie przestaje nam ich brakować i możemy sobie pozwolić na normalne używanie ich w walce, zamiast ciągłe bieganie z połową życia i 0 apteczek.
 9. https://www.gry-online.pl/galeria/forum/1/602096412_570.jpg
 10. piomink

  DOOM opóźniony

  Tak co roku kończą wszystkie gry zapowiadane na targach na wiosnę.
 11. Wolałem unity. Unreal jest tak rozmazany, że można się poczuć jak krótkowidz bez okularów. Wygląda to jak jakaś podróbka aliena (stylem graficznym), a wcześniej miało swój styl.
 12. No i niestety na laptopach praktycznie nie ma wyboru bo montuje się tam nowe procesory i płyty główne, a producenci są zbyt leniwi i nie robią sterowników do 7/8 tylko do 10. Czasem zostaje szukanie po ruskich forach podejrzanych sterowników, ale nie zawsze wszystko da się znaleźć. Na stacjonarkach wywala komunikat, że ten cpu nie powinien działać na 7/8 i wgraj pan 10, ale można go wyłączyć zewnętrznym programem. Mój laptop asusa który był fabrycznie pod 10 dużo lepiej i szybciej chodził z 8, ale przez problemy ze sterownikami poddałem się w końcu i przeszedłem na 10. A teraz narzekam, że mi muli pomimo wykastrowania systemu do granic możliwości.
 13. Microsoft niczego nie zapowiada, bo ta informacja jest od dawna znana i można ją znaleźć tutaj: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/13853/windows-lifecycle-fact-sheet Przy okazji wsparcie rozszerzone windowsa 8.1 jest do 10 stycznia 2023 r. i wszystkim ludziom przeciwnym win 10 polecam 8.1. Chodzi tam samo jak 7, a momentami nawet szybciej, poza tym jego wydajność wolniej się degraduje (7 miała reinstall co rok, 8 co dwa lata). Wystarczy wgrać program przywracający stare menu start i zapomnicie, że siedzicie na 8. P.S. Cztery pierwsze edycje windowsa 10 tj. 1507, 1511, 1607 i 1703 już utraciły wsparcie - po niespełna 2 latach od swoich premier. Teraz okres wsparcia wynosi 1.5 roku tj. 18 miesięcy. 9 kwietnia przestanie być obsługiwany build 1709 a 12 listopada build 1803. Mój PC nadal jedzie na 1803 bo windows update uznał, że 1809 na razie mi się nie należy. Jeżeli do listopada nie wyjdzie aktualizacja do 1809 ominą mnie nowe aktualizacje bezpieczeństwa... 1809 działa zaledwie na kilku % komputerów z win 10, najpopularniejszy nadal jest build 1803. Windows 10 zaczyna borykać się z problemem fragmentacji na poziomie androida, gdzie każdy PC ma inną wersję i to pomimo tego, że windows update jest przymusowe i nie wybacza...
 14. Nie widzę żadnego posągu z wyciągniętymi rękoma. Chyba, że chodzi o ten z 0:40? Ale tam nawet cienia piersi nie ma bo wszystko zasłania czarny efekt...