zadymek

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  22630
 • Dołączył

 • Ostatnio

zadymek ostatnio wygrał w dniu: 28 Kwiecień 2018

zadymek miał najwięcej polubień!

Reputacja

7 Neutralna

O zadymek

 • Ranga
  Sekretarz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Instalować grę na sprzęcie za pomocą usługi, która miała..wyelimonować odpalanie gier na sprzęcie? Jeśli to ma sens, i gra im pójdzie, to jaki sens na PS Now?
 2. 1. Kupić telewizor? I to jeszcze do grania? Nie przejdzie. 2. Zacząć używać pada do grania...ale powiedzmy, że M+K jest opcją. Ja nie używam PC tylko do grania, tak więc, no, ten tego. 2.1 A nawet jeśli, to po co kupować akurat konsolę w odpowiedzi na "masz drewnianego kompa" skoro streaming ma być na PC? Gdzie tu logika? 3. No i najważniejszy argument przeciw PC odpada: nie jestem graficzną k****
 3. zadymek

  Nieudany autoplagiat: recenzja Days Gone

  W jaki sposób tłumaczy się powstanie niezoptymalizowanego gniota, na konsole? I czy fakt, że w ogóle obiecują go ulepszyć nie świadczy jakoś o wydatkach na QA? Czyżby zmierzch generacji? ;)
 4. Heh, ja czytałem inną "definicję" Miyazakiego. "Próbujesz czegoś, umierasz, uczysz się ze swoich pomyłek, i ewentualnie przezwyciężasz te pomyłki". Zwróćcie uwagę na "umierasz" i "ewentualnie", jaką rolę odgrywa umieranie i testowanie cierpliwości. Znając na wylot wnętrzności jego słynnego Dark Souls wiem z jakim pietyzmem grę "podkręcano" by zmaksymalizować ilość zgonów (przy okazji zaniedbując cała resztę). Zupełnie jakby ktoś tam w ekipie (oj, już my wiemy kto ) miał obsesję. Tak czy siak, pokazuje to jak ważnym elementem gameplay-u dla twórców było umieranie. IOW HM ma czuba na punkcie uśmiercania, a bez ciągłego ekranu Udied jego gra...jest tylko kolejnym slasherem. Inne gry też mają znajdźki, eksplorację (o wiele lepszą), sekrety i poznawanie historii. Ale niekoniecznie mają "czarną legendę". To raz. A dwa, jak wspomniał Mateusz, to fanatycznie oddane, za przeproszeniem, community. Oni są źródłem utrzymania pana Miyazaki, oni płacą za gry i rozsławiają (no, próbują) na prawo i lewo. Wreszcie to oni stworzyli czarną legendę, przez którą niejeden gimba myśli, że po pobiciu Soulsów należy mu się jakiś medal czy coś (historia prawdziwa) a większość graczy trzyma się od produkcji FROM z dala. I ci...kultyści by się nie zasmucili, tylko wściekli, gdyby nie mogli w spokoju wąchać swoich pierdów, bo od teraz nawet jakieś casuale mogą te ich bożyszcze pobić i się tym chełpić BTW Może już dość o AI przeciwników autorstwa FROM Software, nie zawstydzajcie ich jeszcze bardziej Warto wspomnieć, że całkiem sporo rzeczy CI Games (raczej Deck 13) zrobili lepiej od FROm (co potwierdzili panowie z FROM... zrzynając z LotF pewien system), a i FROM Soft. to nie jest jakiś gigant branży, tylko studio od niszowych indyków dla masochistów, więc może nie szafujmy tymi ligami. Co do reszty 1. Argument z poziomem trudności regulowanym grindem jest tyle tani co nietrafiony: nie dość, że gracz ma grindować wrogów, to jeszcze statystyki? Automatycznie odpadają wszyscy ci, którzy cenią swój czas, czyli "niemiłośnicy" kopania się z koniem np gość z PC Gamera - odpłacił grze FROM pięknym za nadobne i nie zmarnował czasu na kopanie się z koniem. Oczywiście, że czuje się z tym dobrze. 2. Ciekawostka ws. argumentu "Jeśli jednak już wszystko wiemy, to NG+ można śmiało ukończyć 10 razy szybciej.". Niektórym, i założę się, że nie jest ich mało, opanowanie gry zajmuje nie NG, ale NG++++ czasu. a i po przejściu Dark Souls nie bardzo jest sens grać ponownie, zwłaszcza jeśli jest się grupą docelową Easy mode. 3. I jeszcze jedna ciekawostka nt. ostatniego akapitu. Sam guru Miyazaki stwierdził, że jego gra/y jest adresowana do "każdego". Nawet więcej, stwierdził, że "high skill level" w ogóle nie jest potrzebny, by jego grę/y ukończyć ...coś mu chyba nie wyszło?
 5. 1. Streaming gier, w Polsce? Jakieś high fantasy. I może jeszcze minimalny input lag? Jasne, za górę kasy wszystko można... jak ktoś ma zbędną, to chętnie przygarnę 2. Ja ogrywam latami 1-3 gry. Na co mi produkcje z konsol, jak PC-towa kupka wstydu nie maleje? Jest jeszcze kwestia filozofii rozgrywki: jak gra robiona jest pod konsolowy pleb, to niekoniecznie musi się spodobać PCMR. Tu dochodzimy do 3. Mówisz gry konsolowe, myślę pad. Przeszkoda nie do pokonania. Mam wywalone na pady i nie zamierzam się ich uczyć dla jakichś "gierek".
 6. Czyli dalej jest w d**** Ja tam wiem tylko jedno. Borderlands 3 i inne eksy wychodzą wcześniej na Epic Store niż na resztę platform, MK 11 wychodzi tylko na Steam... Osobiście nie potrzebowałbym żadnej "zachęty" by pisać pod Epic Store, nie tylko dlatego, że nienawidzę Steam, ale i dlatego, że wreszcie coś w branży drgnęło, ktoś przywalił w status quo, i już za samo to należą się Epic brawa. Może autor ma ta ka samo? Wiecie, nie lubić Pary jest bardzo łatwo
 7. zadymek

  Kolejny kraj banuje PUBG

  K, "dzikusy ze wschodu" banują gry. Co w tym dziwnego? Ale pragmatyzm stanowiska wypada docenić Skoro gra nie nauczy młodzieży tępienia niewiernych, to jest bezproduktywną rozrywką - żelazna logika. Ciekawe czy America's Army też jest tam zbanowana
 8. To jeszcze tu https://www.gram.pl/news/2019/03/25/tim-schafer-ze-wsparciem-dla-muzulmanow-na-gdc-2019-pie-lic-bialych-suprematow.shtml by się korekta przydała (i w ciekawe ilu więcej )
 9. Nosz kurczę, na własne oczy widzę artykuł, ale nie mam pojęcia, gdzie się na gram.pl schował. Nie ma go ani w news-ach, ani w publicystyce, ani w recenzjach. Widmo! Nie wiem, czy niektóre przeglądarki tego nie wyświetlają, a może wszystkie? A może jest osobne gram.pl na takie teksty? Hmm. Reakcje ludzi, reakcjami ludzi. Pokażcie mi, dobry człowieku, reakcję branży. Wiecie, w postaci wytworów charakterystycznych dla samej branży. Nie małe gesty pod publiczkę, prywatne opinie jednej osoby, czy enigmatyczne zagrywki Ms z niewiadomego powodu. Jeśli autor obwieszcza "stop" od branży, proszę mi go pokazać tak jak branża pokazuje ...co chce pokazać. Poza tym artykuł jest ? BTW Co do Notch'a, to wypadałoby przytoczyć coś od niego, a na temat, znaczy islamu/ksenofobii/cokolwiek związanego z omawianą masakrą. Słyszałem tylko o wspomnianych przekomarzankach z, rzekomym, transem. I na jego, Markusa, miejscu odpowiedziałbym tak samo, albo lepiej ...ach, dobrze, że jestem wolny od tzw mediów społecznościowych (a może one ode mnie? ).
 10. Hej Ciekawą dyskusję tu widzę... ciekawe o czym? Pytam, bo nijak nie mogę dotrzeć do felietonu, który jakoby jest tematem dyskusji. Skasowany, czy jak?
 11. Racja, spójrzmy tylko na to, jak to wyglądało ze Steam. Już od premiery byłem zły, że moje gry zmuszają do używania tego DRM, a większość można kupić tylko tam, i bardzo starałem się nie mieć gier na Steam ...w sumie to nadal jestem zły i Valve stracił na tym jakieś 90% sprzedaży ...zapomnijcie, że cokolwiek mówiłem
 12. Raczej ironia, że gość, który wymyśla innym od "14 latek, który utkwił w zerówce na całe życie" sadzi błędy jak 9 latek ;)   A sama gra, to jakby batmanarkhamowaty Infernal widzę? Ta teleportacja i ręka... Czy twórcy mają jakieś "powiązania"?
 13. Wątpię, czy już wcześniej, wielu twórców nie zastanawiało się nad podobnym systemem. Ciekawe dlaczego tylko Apex? Hmm. Czyżby jakieś problemy etyczne? Jakiś wyższego rzędu hacking i inwigilacja?
 14. Czyli np community manager Netherrealm sucho stwierdzający, że Kombat Pack 2 i nowy netcode będą dostępne tylko dla posiadzaczy wersji kosolowych MKX, to nie jest bezczelność porównywalna z Andersonem. OK...