LordYoghurt

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  405
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O LordYoghurt

 • Ranga
  Brygadzista
 1. LordYoghurt

  Kwasy by Jasió, James & SiniS

  E... Nie jest to może to samo co dwa lata temu, ale nadal trzyma poziom. Co prawda dużo niższy, ale nadal jest się z czego pośmiać...
 2. LordYoghurt

  Linux Ubuntu - Temat ogólny

  Prostym acz nad wyraz użytecznym programem może okazać się Avidemux, choć wątpię by sprostał wyzwaniu... Generalnie bardziej sensownym wyjściem będzie "emulacja" poprzez Wine...
 3. LordYoghurt

  Piractwo

  Tak, lecz musisz pamiętać, że możesz zrobić tylko jedną kopię płyty z grą czy to z muzyką. W przypadku płyt CD-Audio za kopię uznaje się również kompresję stratną (czyli popularne pliki MP3).
 4. Jako, że preferuje ciemne i stonowane kolory tak też wygląda mój pulpit. Motyw powstał na podstawie kompozycji DarkRoom i tapety Sunday Morning.
 5. LordYoghurt

  Banki - który wybrać?

  Serwis Bankier.pl - Polski Portal Finansowy jest jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym tego typu serwisem w kraju. Na 100% można zaufać informacjom tam zamieszczonym. Co do doradztwa - swego czasu korzystałem z usług Open Finance (lokata 23000 zł) i nie zawiodłem się. W pełni profesjonalna obsługa, świetne podejście do klienta. Dodatkowo radziłem się wtedy znajomego ekonomisty i również polecał tą firmę.
 6. Piękne... Pomimo, iż sam preferuje ciemne kompozycje/motywy, to ten zwalił mnie z nóg. :-)
 7. LordYoghurt

  Linux Ubuntu - Temat ogólny

  Polecam program Sysinfo, który znajduje się w "standardowych" repozytoriach. Do zainstalowania poprzez komendę sudo apt-get sysinfo lub przy pomocy programu Menedżer pakietów Synaptic.
 8. LordYoghurt

  Konsole Wii, PlayStation, Xbox

  Po pierwsze - nie wprowadzamy w błąd/nie piszemy głupot (cena gry Prince of Persia na konsolę Xbox 360 nie jest aż tak wysoka, ba, jest 3 razy mniejsza - http://www.gram.pl/sk3_9gzfHe8_Prince_of_Persia.html). Po drugie - korzystamy ze słownika ortograficznego. Lub, jeśli mamy dysortografię, zmieniamy przeglądarkę internetową na taką, która "wyłapuje" takież błędy (vide Mozilla Firefox). A, żeby nie było - nie jest to "prywatna wycieczka", lecz objaw frustracji na tego typu "zachowanie".
 9. LordYoghurt

  Problemy z komputerem (temat ogólny)

  Tak, istnieje taka możliwość ( http://www.nvidia.pl/page/geforce_8800.html). Poza tym - czy korzystanie z wyszukiwarki internetowej (czy to Google, czy to Live Search) jest takie trudne?
 10. LordYoghurt

  Linux Ubuntu - Temat ogólny

  Jako, że przedstawiany przeze mnie problem dotyczy bezpośrednio Ubuntu (a tak naprawdę wszystkich systemów operacyjnych), to "pukam do tych drzwi"... Mianowicie - czy sensownym posunięciem jest tworzenie partycji wymiany (swap) w przypadku posiadania 4 GB pamięci RAM? Pomijam fakt, że podczas normalnej pracy (edycja dokumentów tekstowych, programowanie, przeglądanie zasobów Sieci) system w ogóle z tej partycji nie korzysta. No i jak ma się to hibernacji czy też stanu wstrzymania?
 11. LordYoghurt

  Piractwo

  Producent gry umożliwił instalację na pięciu stanowiskach, ale należących do jej nabywcy. Tak samo postąpił kiedyś producent programu Pajączek NxG Professional (czyli Cream Software) czy ostatnio firma Microsoft z Microsoft Office 2007 dla Użytkowników Domowych, z tym, że tylko dla trzech stanowisk.
 12. LordYoghurt

  Piractwo

  Jest to czysty wymysł. Każdy producent gier komputerowych (z resztą - czegokolwiek) chce zarobić i ma do tego święte prawo...
 13. LordYoghurt

  Piractwo

  Tylko i wyłącznie jeżeli pozwala ci na to Licencja dla Użytkownika Końcowego. Czyli odpowiedź brzmi - nie. Więcej wyjaśniać nie trzeba. ;-P
 14. LordYoghurt

  Piractwo

  Po pierwsze - Microsoft Update czy też Windows Update działają z pirackimi wersjami systemu. Second. Co do poprawki - nie pamiętam jej nazwy, lecz zaznaczenie opcji, by nie była instalowana powoduje brak tego "irytującego komunikatu". Po trzecie i ostatnie - podejrzewam, że redakcja tegoż poczytnego czasopisma chce utrzymać przy sobie czytelników. Wyobraźmy sobie sytuację gdzie redakcję zasypuje grom listów (elektronicznych czy też tradycyjnych), że z jej powodu system operacyjny nadaje się do przeinstalowania... Kuriozalne, lecz prawdziwe...
 15. LordYoghurt

  Piractwo

  Dokładnie, na dodatek biorąc pod uwagę, że płyta CD-Audio zapewnia lepszą jakość dźwięku niż plik MP3 o rozmiarze nawet 23 MB, to mamy dodatkową korzyść (jestem audiofilem). Poza tym - nawet jeżeli zakupione pliki z muzyką można legalnie nagrać na płycie, to dużo ładniej wygląda na półce czy też w stojaczku piękne wydawnictwo (vide MTV: Unplugged zespołu Hey) niż podpisana markerem płyta w plastikowym opakowaniu/pudełku.