Strusiasty

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  64
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Strusiasty

 • Ranga
  Przodownik
 1. Przecież ta gra po poznaniu reguł, jakimi trzeba się kierować grając, przestaje być wybitnie trudna. Łatwiejsza będzie po prostu nudna...
 2. Strusiasty

  Dark Souls - temat ogólny

  Też straciłem już tysiące dusz - ale ta gra jest o tyle genialna, że zawsze błąd jest po naszej stronie. Nigdy jeszcze nie czułem się oszukany przez grę, zawsze śmierć była spowodowana moją pewnością siebie/pośpiechem/głupotą.
 3. Strusiasty

  Dark Souls - temat ogólny

  K, źle napisałem, ale Enty dropią oba rodzaje mchów. Dokładnie tak to powinno wyglądać, bo tak to wyglądało kiedyś ;] Nikt Cię nie prowadził za rękę, a porad szukało się w czasopismach gamingowych.. Dark Souls to po prostu gra w starym stylu - młodszym graczom przyzwyczajonym do tego, że oglądają interaktywny film i są prowadzeni za rączkę się nie spodoba.
 4. Strusiasty

  Dark Souls - temat ogólny

  Co do snajperów w Blighttown, to przydaje się tarcza, którą można znaleźć w Głębinach (jest nad mini bossem szczurem). Ma dobrą odporność na trucizny. Mech usuwający zatrucie można też farmić na Entach w Ogrodach Darkroot.
 5. Strusiasty

  Dark Souls - temat ogólny

  Tak, wystarczy stać przy murku na wysokości jego łap. Zakładam, że to nie bug, bo animacja ognia tam nie sięga.
 6. Strusiasty

  Dark Souls - temat ogólny

  Mylisz się, da się uniknąć wszystkich jego ataków.
 7. Strusiasty

  Dark Souls - temat ogólny

  Można go przyzywać do walki z niektórymi bossami (musisz być w formie człowieka) Kolega wyżej napisał Ci jedną opcję, druga to przejście do Ruin Nowego Londo z Firelink. Jak wyjdziesz z windy to kierujesz się w prawo i schodzisz w dół schodami, przy których leży nieumarły w pozie "opalam się". Tam jest kowal. Jedna z frakcji (Convenants) jest nastawiona na kooperację i "Praise the Sun" to ich hasło przewodnie. Jak chcesz wiedzieć więcej to wygooglach informacje o Convenants
 8. Strusiasty

  Dark Souls - temat ogólny

  Jak masz pada to nie ma na co czekać - chyba, że nie masz, lub nie chcesz kupić to wtedy musisz poczekać aż ktoś lub FROM naprawi sterowanie na klawie i myszy. Z fixem Durante gra wygląda i działa pięknie, ale IMHO komfortowa gra tylko na padzie.
 9. Strusiasty

  Dark Souls - temat ogólny

  Zaczynam być zawiedziony. Jak już wyczułem, o co w tej grze chodzi w walce, to zaczyna się robić nudnawa... Bossa w Głębinach pokonałem za drugim razem, tego w Ogrodach Darkroot za pierwszym :< Ten w ogrodach to w ogóle był żałosny:
 10. Strusiasty

  Dark Souls - temat ogólny

  Jak chodzi Ci o bossa z Głębin (Depths) to
 11. Strusiasty

  Dark Souls - temat ogólny

  Jak rozniecisz ognisko zużywając człowieczeństwo, to odpoczynek przy nim da Ci 10 buteleczek.
 12. Strusiasty

  Dark Souls - temat ogólny

  Sterowanie jest żywcem z konsoli (tzn. potrzebujesz tyle samo klawiszy, ile przycisków ma pad), przy czym: -kursor myszki jest widoczny cały czas (ale fix Durante od rozdzielczości to naprawia, można schować kursor za pomocą F9) -kamera IMHO strasznie dziwnie działa przy sterowaniu myszką, analogiem obraca mi się dużo swobodniej -chodzenie postacią jest nieintuicyjne na PC - jak wiemy, klawiaturą można jednocześnie iść do przodu i straafe''ować, ale jeśli w tym momencie ruszymy myszką to dzieją się cuda. Dużo czasu bym potrzebował, żeby się do tego przyzwyczaić Jeszcze może się wypowie ktoś, kto grał dłużej klawiaturą, bo ja zrezygnowałem po kilku minutach - padem gra się dużo przyjemniej. PS: Zabiłem tego skurczybyka o którym pisałem wcześniej, ale ile przekleństw nawrzucałem to moje :P
 13. Strusiasty

  Dark Souls - temat ogólny

  Fanowski fix załatwia sprawę rozdzielczości AA i blur są wyłączone, bo łatka nadpisuje efekty - AA można wymusić w ustawieniach karty graficznej i jest ok. Tak samo na kartach Nvidii można wymusić SSAO i gra wygląda jeszcze lepiej. Jedyne czego brakuje to tekstur w wysokiej rozdzielczości, tak to z fixem nie ma co na grafikę narzekać (bez fixa jest paskudnie).
 14. Strusiasty

  Dark Souls - temat ogólny

  >Czy granie za pomocą myszki i klawiatury mija się z celem? IMHO granie na klawiaturze i myszce w DS to masochizm w chwili obecnej. Polecam zainwestować w pad od X360 lub PS3 dla komfortowej gry. Zabijanie ciągle tych samych przeciwników nie jest tak nużące jak myślałem (bardzo dobre AI i system walki), ale doprowadza mnie już do nerwicy.
 15. Strusiasty

  Dark Souls - temat ogólny

  A piraci grają już dzisiaj -.-