UthersonL

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  757
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O UthersonL

 • Ranga
  Delegat
 1. UthersonL

  Kwasy by Jasió, James & SiniS

  Selektywne promocje na Steamie prowadzą do dziwnych sytuacji. Są chętni na tę superokazję?
 2. UthersonL

  Kwasy by Jasió, James & SiniS

  Świetne! W temacie ostatnich życzeń przychodzą mi do głowy dwa inne filmiki: http://www.youtube.com/watch?v=xdxg-MvjKNk http://www.youtube.com/watch?v=1jVDJ0Laam0
 3. UthersonL

  Problemy z komputerem (temat ogólny)

  Najpierw w telegraficznym skrócie: chłodzenie procesora (fabryczne, używane) - jak określić wysokość rdzenia (spotkał się ktoś z tym terminem)? Czy ma to znaczenie? Teraz szczegóły: przy wymianie zasilacza uszkodziłem mocowanie fabrycznego chłodzenia na procesorze (Intel Core 2 Duo, gniazdo 775), teraz nie styka do końca i powoduje potworny spadek wydajności. Używane fabryczne chłodzenie do tego modelu stoi na Allegro po 20 zł + koszt przesyłki. Problem w tym, że część ofert podaje wysokość rdzenia 30mm lub 14mm, a ja - mimo lat siedzenia w pecetach - pierwszy raz słyszę o tym parametrze... Czy to faktycznie jest czynnik, na który mam uważać? Jeśli tak - to jak określić, która z tych wysokości mnie interesuje?
 4. Może źle się wyraziłem. Oferty znalazłem sam, ale chciałem się dowiedzieć, czy któreś z wydań to wersja Director''s Cut. Okazało się, że nie - niestety, w Polsce Director''s Cut nie wydano.
 5. Właśnie patrzyłem na podany czas trwania 3-4 dominujących wydań polskich i wszystkie były takie same. Tego się właśnie obawiałem, czego teraz doczytałem się pod podanym przez Ciebie adresem: Niestety, polski dystrybutor postanowił nie rozpieszczać nas zbytnio i dzięki temu ani wersji "Director''s Cut" ani tym bardziej "Ultimate Cut" zakupić w Polsce się nie da. Zresztą, o wersji Ultimate Cut to nawet wcześniej nie słyszałem, a w opisie Director''s Cut zabrakło mi przynajmniej jednej sceny: dłuższego początku (pierwsze minuty pokazujące treści w telewizji). Chyba skończy mi się sprowadzaniem wydania Ultimate z Wielkiej Brytanii (Amazon? eBay? może angielscy sprzedawcy na Allegro? coś się powinno trafić...) - o ile nie będzie problemów z blokadą regionalną (region jest chyba ten sam, ale spodziwam się wszystkiego :) ).
 6. Czy ktoś z tu zgromadzonych orientuje się, czy któreś z polskich wydań Watchem (Strażników) to wersja rozszerzona (Director''s Cut) - np. steelbook DVD albo BluRay?
 7. Chyba dołączę do grona malkontentów... Cykl AC zaczął pożerać własny ogon. Bakcyla złapałem przy AC1 dzięki ciekawym zasadom stworzonego świata (odtwarzanie wspomnień przodka, podszywanie się pod uczonego, ukryte ostrze, uzyskiwanie zgody biura, namaczanie pióra we krwi ofiary itd.) oraz przyjemnemu parkourowi (w późniejszych odsłonach czar nowości prysł i już nie odczuwałem takiej przyjemności z bezcelowego szaleństwa na dachach i ścianach). W AC2 był to nietypowy okres historyczny (jak dla gier), urocza muzyka (Jasper Kyd w szczytowej formie pokroju Hitmana 2) i bohater, który przyciągał - nie odpychał (np. Vito z Mafii II życzyłem masy kłopotów i rychłej śmierci). Mija napędzane niepotrzebnie Brotherhood i Revelations i dochodzimy do części trzeciej, gdzie: 1) z zasad stworzonego świata nie pozostało prawie nic (choć z klimatu AC1 niewiele uchowało się już w AC2) poza Animusem i walką Templariusze-Asysyni 2) intryga jest przekombinowana (splecenie ze sobą wątków spisku i przemian historycznych spowodowało straszny bałagan; po drugie, co chwilę pojawiają się nowi epizodyczni asystenci, za których plejadą ciężko nadążyć; wielka decyzja w zakończeniu zostaje podjęta za gracza - i jest to decyzja kompletnie przeciwna temu, co bym wybrał - zupełnie jak w Prince of Persia z 2008) 3) koniec zainteresowania historią (wciskanie pod nos "ojców założycieli" to nie historia; w AC1 i 2 cele były postaciami historycznymi, ginącymi tam gdzie miało to faktycznie miejsce) 4) ograniczony parkour (niskie budynki i dachy, na które nie można wejść bez zadymy ze strażą; kontrola ruchu na drzewach się nie sprawdza, dość łatwo jest zeskoczyć w miejscu nieplanowanym) 5) Jasper Kyd wywalony, Lorne Balfe zamiast niego (muzyka w AC3 jest całkiem niezła, ale jakoś nie zapada tak w ucho, jak kawałki z AC2 - Lorne Balfe sprawdza się w sumie tylko przy motywach przewodnich, czego dowiódł przy MW2) 6) Connor jest odpychający. Zachowuje się dziecinnie i nieodpowiedzialnie - całą grę pozostaje dzieciakiem w stylu Ezio w pierwszej sekwencji.
 8. UthersonL

  Kwasy by Jasió, James & SiniS

  Przy Prince of Persia: The Two Thrones twórcy dorzucili też sympatyczny montaż wpadek - ale już jak najbardziej ustawianych. Tym niemniej - miły akcent: https://www.youtube.com/watch?v=x2zEc_F-ARc
 9. Już w sumie od lat w grach BioWare pojawiają się takie powiązania z innymi markami EA, np. między Dragon Age: Origins i Mass Effect 2 czy Dragon Age II i Dead Space 2. Ciekawy chwyt marketingowy.
 10. Bez jakichkolwiek konkretów (no, coś by się jednak dało powiedzieć bez spoilerów) to brzmi jak zwykłe przechwałki.
 11. Co to za nowe screeny? Pracują nad DLC czy nowymi funkcjami? Edytor przygotowywali dość długo, w międzyczasie kojarzę jeszcze wstępne przebąkiwanie o dodatkowej zawartości (raczej płatnej). EDIT: "Nowe dzieło"? Czyli jednak jakiś spin-off LoGa?
 12. > Ja chętnie bym zagrał w jakąś sensowną grę na podstawie Matrixa. Co prawda była już jedna, > ale ponoć słaba. Polecam Ci mod (powstający już od lat, ale całkiem blisko premiery) The Real World do Max Payne 1. http://www.moddb.com/mods/the-real-world
 13. UthersonL

  Bethesda szykuje Fallout 4?

  Szkoda, że nie zostawili Fallouta Obsidianowi, New Vegas przypadło mi do gustu dużo bardziej od Fallout 3. Ale Beth też potrafi zrobić zajmującą grę, więc pozostaje czekać i śledzić, co z tego wyjdzie.
 14. Hmm... większości z tego nie wiedziałem. Ze zmian w Mirror''s Edge oraz Saints Row 2 się cieszę, a tej zawartości w Modern Warfare szkoda - gra przyjemna, miło by było, gdyby była o połowę (czy nawet dwukrotnie) dłuższa.