MisioKGB

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  5695
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez MisioKGB


 1. pannowacki napisał:
  5 godzin temu, MisioKGB napisał:

   tak już wrzucanie czarnoskórego do Wiedźmina czy Wikingów raczej nie spodobałoby mi się. Ile można tłumaczyć, że tu nie chodzi o kolor skóry tylko o rozbieżność historyczną? Zauważyłem, że im większa ignorancja tym większy hejt na to, że  np w serialu czy filmie sami biali grają.

   

  Realia historyczne w Wiedźminie. Aha. 

  Nie rozgraniczyłem tego, moj błąd, bo o ile Wikingowie na realiach historycznych się opierają tak już w Wiedźminie muszę doprecyzować, że chodziło mi o trzymanie się samego świata stworzonego przez Sapkowskiego. Mój błąd, aczkolwiek warto byłoby odpowiedzieć w inny sposób aniżeli poniżającym, w moim zdaniu, 'aha'
   


 2. Niesamowity list, wzruszyłem się, moje relacje z ojcem również nie stoją na takim poziomie na jakim bym chciał, świetnie jest dowiedzieć się jakie emocje towarzyszą innym ludziom, jakie relacje mają i dlaczego akurat nowy God of War może coś zmienić w życiu ludzi. Oczywiście nie bezpośrednio, ale gdzieś w jakiś pośredni pokręcony sposób. Jestem dopiero przed graniem i jestem szalenie zajarany wizją tego, że będę mógł tą grę przeżywać, bo z tego co widzę jest ona szalenie interesująca.


 3. Generalnie nie śledzę za bardzo Twittera, toteż mogłem się dowiedzieć kilku ciekawych sytuacji, sama dyskusja w komentarzach równie szalenie ciekawa. Chciałem kiedyś obejrzeć ten serial Troja, ale teraz to już go na pewno nie ruszę. Ten cały hejt na wciskanie postaci innego koloru skóry niż faktycznie gdzieś tam istniał w danej szerokości geograficznej i danym czasie jest moim zdaniem dość słuszny. O ile tam w San Andreas cała otoczka fabularna została stworzona pod czarnoskórego bohatera tak już wrzucanie czarnoskórego do Wiedźmina czy Wikingów raczej nie spodobałoby mi się. Ile można tłumaczyć, że tu nie chodzi o kolor skóry tylko o rozbieżność historyczną? Zauważyłem, że im większa ignorancja tym większy hejt na to, że  np w serialu czy filmie sami biali grają.

  Apeluję o kulturę i rozwagę, bo pisanie po imieniu jak do kolegi i brak jakichkolwiek argumentów w swojej wypowiedzi nie prowadzi do niczego dobrego.


 4. Okey wszystko gra, ostatni Tomb Raider był dobry, choć nie dość, żebym mógł go zapamiętać na dłużej. Mogliby wrócić do korzeni i zrobić coś w stylu 4 części, bez żadnego survivalu, komandosów i innych pierdół, tylko katakumby, zagadki, pułapki i skakanie z jednej ściany na drugą. Oczywiście pomiędzy czarnym a białym jest wiele odcieni szarości i dobrym posunięciem jest pokazanie postaci Lary jako osoby targanej wieloma uczuciami, ale litości, czasem też warto zrobić grę, która po prostu przynosi frajdę, a nie wielowymiarowy dramat.


 5. Świetny artykuł, nie bardzo wiedziałem jak deweloperzy i wydawcy, teraz już wiem trochę więcej. Zastanawia mnie to czy to, że UBI przerzuca różne projekty do różnych oddziałów to jedyny powód ich aktualnemu dobrobytowi? Czy nie jest tak, że nie są po prostu tak chciwi i buńczuczni jak EA i Acti-Blizz? Ci chcą coraz więcej, wrzucają wszędzie pierdoły za hajs, wchodzą butami w pracę deweloperów i mają gdzieś głosy społeczności? EA wrzuca po cichu mikropłatności do BFV, Acti jak to Acti, hajs musi się zgadzać, rozrośli się za mocno i teraz zwalniają masę ludzi, żeby tylko trendu spadkowego nie mieli przypadkiem, a Biadlo Immortal? To był pomysł Blizza czy Acti? Łatwy hajs na ogromny rynek chiński, wyczuwam tutaj pazerność Acti.

  Ubi jest jakie jest, ale robi dla dzieciaków specjalne dodatki edukacyjne chociażby do Origins, żeby się historii uczyły nie tylko z nudnych książek, ale w przystępnej atrakcyjnej formie. Robią też nowych Settlerów i już widać, że zależy im na klasycznej rozgrywce okraszonej nową szatą graficzną.


 6. Dnia 4.04.2019 o 22:44, Muradin napisał:

  To może inaczej - wiem, że ostatnie problemy z komentarzami zostały naprawione. Jeśli nadal coś nie działa tak, jak powinno, to sprawdzimy i to. 

  Ja personalnie tego nie odbieram, także spokojnie - no offence taken, ale prawda jest tez taka, że robimy co możemy, aby było jak najlepiej. I nie ma tu ani grama lukrowania ;)

  Mogę mieć tylko nadzieję, że pewnych przeciwności losu będzie coraz mniej, a dobrego będzie coraz więcej. Tyle lat już przewojowałem, to i kolejne mogę. 

  Live long and prosper :) Ja zawsze będę z Wami co by się nie działo, takie stare dobre małżeństwo :)

  • Like 1

 7. Dnia 3.04.2019 o 12:03, Muradin napisał:

  Chciałem napisać coś... ale się powstrzymam ;)

  Wiemy, że komentarze nie działają i cały czas IT pracuje nad rozwiązaniem problemu.

  Na jak długo? 2 dni? Z całym szacunkiem, ale wypowiadanie się pod newsami to jest niekiedy katorga i to nie jest powód do jakichkolwiek żartów jeśli zespół GRAMu ceni sobie przyzwoitość choć w małym stopniu. Jestem z Wami od zawsze i szanuję Was, Wy też szanujcie mnie i innych Gramowiczów.

  Nic osobistego, trzymam kciuki, żeby komentarze zaczęły normalnie funkcjonować i pozdrawiam!


 8. Gra specyficznym ukształtowanie terenu oraz obecnością tych wszystkich wysokich iglaków delikatnie przypomina Alan Wake'a, czyli świetny i ukochany przeze mnie tytuł. W ogóle te ponure mieściny zatopione w gęstym lesie niczym miejsca z najlepszych książek Kinga fascynują mnie. Oj jeśli tylko gracze i recenzenci, ci rzetelni, będą przychylni tytułowi to na pewno pogram.