eNcore

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  335
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O eNcore

 • Ranga
  Brygadzista
 1. eNcore

  Jakie studia?

  Wejdź na stronę uczelni do której chciałbyś się dostać i na podstronach związanych z rekrutacją będziesz miał co sobie cenią: jakie przedmioty brane są pod uwagę podczas rekrutacji i w jaki sposób punktowane. Zwracają uwagę na to co masz na maturze, a nie to co kończyłeś. Przyłóż się do matury i będzie git.
 2. Sprawdź czy masz dodaną Javę w zmiennej środowiskowej PATH.
 3. Na początek to w ogóle polecałbym Tobie (koledze @Boguslav4 też) poczytać jak działa sieć (protokoły HTTP, TCP, IP) i przeglądarka. Potem pobaw się HTML''em i CSS''em. Później pewnie będziesz chciał wykorzystać JavaScript do operacji na DOM''ie. Jak to ogarniesz możesz przejść do pisania strony serwerowej + bazy danych. Java została stworzona głównie z myślą o programowaniu sieciowym i raczej nie używa się jej do prostych "stronek internetowych" - napisanie w JEE nawet prostego "Hello world" zajmuje chwilkę. Przyjemniejszy na początek będzie pewnie Python lub PHP.
 4. nextInt() będzie próbował przeparsować podane wyrażenie na Integera, jeśli mu się nie uda, lub liczba będzie za duża to powinien zostać rzucony wyjątek InputMismatchException.
 5. eNcore

  Jaka to piosenka?

  Hej, szukam pewnego artysty - rapera. Trafiłem kiedyś (ładny kawałek czasu temu) na jego utwór w internecie i za nic nie mogę go odszukać. Bit i słową krążą mi niewraźnie w głowie więc muszę podążać śladem wykonawcy: polski raper z charakterystycznym głosem i jako szczególny znak charakterystyczny (jeśli dobrze pamiętam) miał wytatuowany klucz wiolinowy na szyi . Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - każda wskazówka będzie cenna :)
 6. eNcore

  Linux Ubuntu - Temat ogólny

  Flash jest w wersji 11.2.x i taka wersja jest też dostępna na stronach Adobe. Jakie masz problemy ze Skype - z instalacją czy nie możesz np. zadzwonić?
 7. Miałeś styczność ze szkołą programowania napisaną przez Stephen''a Prata?
 8. Python jest fajnym wyborem według mnie - uczy dobrych praktyk (wcięcia! :D) i szybko widać efekty - jeśli dobrze pamiętam to klienta poczty można w kilku linijkach napisać. No i jest stosunkowo uniwersalny - od skryptów usprawniających codzienne zadania w systemie, po aplikacje webowe :)
 9. Hej, pytanie moze nie dotyczące bezpośrednio programowania, ale mocno z nim związane: czy macie jakieś doświadczenie z VPS''ami do hostowania aplikacji webowych w javie / ruby? Czy polecacie jakieś serwerownie (lub odradzacie)? Za każdą wskazówkę, link, będę wdzięczny :)
 10. Takie małe rady ogólne: fajnie jak byś się trzymał jednego języka w kodzie - mieszanka polskiego z angielskim średnio wygląda :) A w przypadku przyszłych problemów, że program powinien wykonać jakąś instrukcję, a jej nie wykonuje, polecam używanie debuggera :P Znacznie ułatwia rozwiązywanie takich zagadek, a czasami rozwiązanie problemu w kodzie bez jego użycia może być bardzo, bardzo czasochłonne (a ile nerwów się przy tym straci.. :P)
 11. Tutaj test, gdzie główny nacisk położono na nowe Radeony, ale w zestawieniu znajduję się polecony przez pawbuk GeForce: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_amd_radeon_r9_280x_r9_270x_i_r7_260x?page=0,7# Możesz zobaczyć czy wyniki jakie osiąga będą Ciebie satysfakcjonowały ;)
 12. Jeśli do pisania widoków użyłbyś JavyFX to tak - jeśli dobrze pamiętam to od Java7_u25 ta biblioteka jest z automatu instalowana, kiedyś trzeba było ją dociągać ręcznie. Tutaj trochę więcej na ten temat: http://docs.oracle.com/javafx/2/css_tutorial/jfxpub-css_tutorial.htm
 13. To i ja się podzielę :) Sniper Ghost Warrior 2 Chociaż rozgrywka nie jest idealna, a fabuła słaba, to ładnych widoków chyba nie można jej odmówić ;)
 14. Może procesor, lub mała ilość RAMu jest wąskim gardłem? Albo inne procesy, które działają w tle, są zbyt zasobożerne.
 15. eNcore

  Need for Speed: Most Wanted

  Hej :) Mam głupie pytanie - chciałbym zacząć karierę od nowa. Niestety nigdzie w grze nie widzę czegokolwiek co pozwoliłoby na zresetowanie dotychczasowych "osiągnięć". Wie ktoś może gdzie mogę to zrobić? (oczywiście chodzi mi o Most Wanted z 2012 r. ;))