Oloninho

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  2859
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Oloninho

 1. Oloninho

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Punkty umiejętności i mutageny zostają. Lepszym pytaniem byłoby co nie przechodzi, bo z tego co pamiętam zostaje wszystko oprócz przedmiotów związanych z zadaniami. Co do odwaru, o ile mówimy o tym samym, to jest to bug. Jeśli minął czas jego trwania, a Ty nadal nie pozbyłeś się przedmiotów powodujących nadwyżkę wagi, to po ich usunięciu z ekwipunku udźwig powinien wrócić do normy.
 2. Oloninho

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Podczas zadania pojawia się komunikat, że niektórych zadań nie będę już w stanie ukończyć. Tyczy się to tylko zadań pobocznych, czy również zleceń wiedźmińskich i poszukiwań?
 3. Oloninho

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Tak mnie więcej wygląda ogólny zarys sytuacji politycznej w trakcie akcji Wiedźmina 3. Radzę zrobić tak jak napisał Ecko, poznasz parę szczegółów, które powinny co nieco rozjaśnić.
 4. Oloninho

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Kiedy ma się ukazać ten patch?
 5. Oloninho

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  1.12.1 ze stycznia.
 6. Oloninho

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  1.12 już dostępny.
 7. Oloninho

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Reinstalowałem grę i pomogło xd Swoją drogą za co odpowiada ta funkcja "game overlay" w GOGu?
 8. Oloninho

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Zainstalowałem tego moda manualnie (utworzyłem folder "mods" w głównym katalogu gry) i po ekranie ładowania gra się crashuje. Usunąłem folder z modem i jest to samo. Funkcja "repair" w GOG Galaxy nie pomogła. Ktoś wie jak to rozwiązać?
 9. Oloninho

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Czy ten mod jakoś znacząco obniża wydajność gry?
 10. Oloninho

  Fallout 4 - temat ogólny

  Głowy nie daję, ale na 95% nie. Ja mam z kolei pytanie, czy broń laserowa (konkretnie nakręcany muszkiet) zalicza się do broni nieautomatycznych? Czy perk "rifleman" zwiększa jej skuteczność?
 11. Oloninho

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Nie no z tymi klatkami to naprawdę jakiś kiepski żart. Jakby te spadki były tylko w większych miastach, to bym jeszcze przebolał, ale teraz zauważyłem, że pojawiają się nawet w lasach podczas opadów deszczu. Ciężko uwierzyć, jak można spieprzyć coś co było dobrze... Wiadomo, czy Redzi mają w planach jakieś kolejne patche w najbliższej przyszłości?
 12. Oloninho

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Niestety to nie to ;/ Wszystko mam ustawione w identyczny sposób.
 13. Oloninho

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Nie mogę już edytować, więc jestem zmuszony napisać kolejnego posta. Czy te najnowsze patche znowu skopały jakoś optymalizację gry? Na 1.08 w Novigradzie/Oxenfurcie na głównym rynku miałem 60 klatek, a teraz (1.11) potrafią spadać nawet do 45. WTF...
 14. Oloninho

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Przechodzę Wiedźmina po raz drugi, ale w sumie nigdy nie zwróciłem na to uwagi. Jeśli mam element z jednego z wiedźmińskich cechów i wzmocnię go runami, to czy po ulepszeniu nadal będą się one w nim znajdować?
 15. Oloninho

  Fallout 4 - temat ogólny

  Mam w sumie dwa pytania: 1. Czy jeśli w jednej z osad nie zaspokoję którejś z potrzeb mieszkańców, to będą jakieś konsekwencje tego (zaczną umierać, odchodzić z osady, cokolwiek)? 2. Podam przykład: mam 3 osady A, B i C. Osada A jest moją główną bazą gdzie składuję wszystkie śmieci. Z osady B wysłałem człowieka do transportu do osady A, przez co zawartość z mojej głównej osady A jest teraz dostępna w osadzie B. Czy jeśli z osady B wyślę człowieka do osady C (bądź z C do B), to osada C dostanie również zawartość warsztatu z osady A, czy tylko z osady B? Mam nadzieję, że jest to w miarę zrozumiałe :D Dzięki.
 16. Oloninho

  Fallout 4 - temat ogólny

  Jest o tym dosłownie kilka postów wyżej, #403.
 17. Oloninho

  Fallout 4 - temat ogólny

  @Kerigun Jak wchodzisz w warsztat to pod jednym przyciskiem jest opcja przeniesienia wszystkich śmieci. @Osiol W trybie budowy podchodzisz do osadnika i wciskasz przycisk odpowiadający za rozkaz. Potem wskazujesz miejsce gdzie chcesz go przydzielić i zatwierdzasz.
 18. Oloninho

  Fallout 4 - temat ogólny

  Śmieci wystarczy wrzucić do warsztatu i jak będziesz chciał coś zbudować, to automatycznie zostaną rozłożone. Natomiast jeśli chodzi o broń lub elementy pancerza, to musisz je rozłożyć ręcznie w warsztacie do modyfikacji.
 19. Oloninho

  Windows 10 - temat ogólny

  Witam, Mam już na stałe zainstalowany Windows 10 (stara wersja usunęła się po miesiącu) i chcę usunąć pliki tymczasowe. Gdy naciskam "usuń pliki tymczasowe" ich status zmienia się na "czyścimy Twoje pliki tymczasowe. Wróć za chwilę, aby sprawdzić wyniki." i tak przez wieczność. Po wyłączeniu tego okna pliki tymczasowe nadal są na dysku. Jakieś rozwiązania?
 20. Oloninho

  Fallout 4 - temat ogólny

  Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak działa tworzenie linii zaopatrzeniowych? Jeśli wyślę osadnika z wioski A do wioski B, to zaopatrzenie otrzymuje wioska A, wioska B, czy obie mają wspólne?
 21. Oloninho

  Fallout 4 - temat ogólny

  Przeglądam temat i widzę, że sporo osób ma problemy z płynnością gry. Ja działam na maksymalnych ustawieniach i w niektórych miejscach również mam spadki poniżej 60 fpsów, dochodzące nawet do 45 (na GTX 970). Zmieniłem ustawienia promieni słonecznych z ultra na wysokie i problem zniknął.
 22. Oloninho

  Fallout 4 - temat ogólny

  W trybie warsztatu trzeba nacelować na urządzenie z którego chce się pociągnąć kabel i nacisnąć przycisk, który w legendzie nazywa się "dołącz kabel" (na klawiaturze domyślnie jest to spacja). Swoją drogą, przed premierą zastrzegałem się, że nie będę się bawił w te budowanie osad, bo nie mam żadnych zapędów Simsowo/Majnkraftowych, ale na tyle w porządku to zrealizowali, że nie mogę się powstrzymać :D
 23. Oloninho

  Fallout 4 - temat ogólny

  Pies niestety (lub stety) ma ograniczony udźwig. Ja chowam przedmioty w warsztatach (np w Sanktuarium). Póki co nic mi nie znika.
 24. Witam, jestem świeżo po OC procesora i karty graficznej. Kiedy wszystko już wydawało się dopięte na ostatni guzik, po dwóch dniach zupełnie randomowo podczas grania komputer się zresetował. Sprawdziłem dziennik zdarzeń i przed samym błędem krytycznym, odpowiedzialnym za restart kompa, widnieje ostrzeżenie o takiej treści: "Wystąpił skorygowany błąd sprzętowy. Zgłoszone przez składnik: rdzeń procesora Źródło błędu: Skorygowane sprawdzenie komputera Typ błędu: Wewnętrzny błąd parzystości Identyfikator kontrolera APIC procesora: 4 Widok szczegółów tego wpisu zawiera dodatkowe informacje." Co konkretnie może być za to odpowiedzialne i jak sprawić, aby błąd nie występował w przyszłości?