Domek

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  1887
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Domek

 • Ranga
  Przewodniczący
 1. Domek

  Nieczyste zagrywki

  Cześć moi drodzy. Na wstępie - nie wiem jakie tu w tej chwili na forum panują zasady, także jak zostanę zaklasyfikowany jako spam i skasowany, no to spoko, jakoś przeżyję. :) Niektórzy z Was pewnie pamiętają mnie jeszcze z gramu. Tak sobie naiwnie wmawiam. ;) Ale dość łudzenia się. Wiem, że to będzie wyglądać trochę jak reklama i trochę będzie, ale zdecydowanie nie po to by się reklamować to wrzucam. Tylko po to, żeby zwrócić Waszą uwagę na coś, moim zdaniem, fajnego. Bo zacząłem jakiś czas temu z kolegami z pracy podcasta o grach rozkręcać. I szczerze, nieskromnie powiem, że chyba jest niezły. Linkował nie będę, coby chamówy nie odstawiać, ale wygooglajcie sobie jak macie ochotę Nieczyste zagrywki Imperium Gier. Czekam na konstruktywną krytykę! :)
 2. Brawa dla Renora za link do PA. :)
 3. Mam zainstalowane Ubuntu również, z którego korzystam bardzo okazyjnie. Zbyt okazyjnie, żeby wiedzieć z całą pewnością, że tam problem nie występuje (jak pisałem, to się pojawia max. raz - dwa razy na tydzień). Więc musiałbym się przerzucić całkowicie na ten system na co najmniej tydzień - dwa, żeby z całą pewnością móc powiedzieć, że problemu tam nie ma. W aktualnej sytuacji nie jest to niestety możliwe.
 4. Sprawdziłem, znalazłem, sflashowałem, zobaczymy. :) No nie wiem, tutaj chyba nic nie ruszę, nie? Komputer jest właściwie cały czas podłączony do zasilania, jadę na planie oszczędzania energii "zrównoważonym", z ustawionym "maksymalna wydajność" w "metodzie chłodzenia" (to wszystko co znalazłem tam w ustawieniach na temat wydajności chłodzenia), w BIOSie żadnych takich ustawień nie widziałem, więc co więcej mogę? Wierzyć w lepsze defaulty w nowej wersji? :) Niespecjalnie - one właściwie występują tak z dość zmienną częstotliwością od kiedy mam ten sprzęt, czyli od stycznia... Komputer stoi sobie kulturalnie na biurku. ;)
 5. Hmm, no aktualizacją BIOSu "wykpili się" w serwisie, nie pomogło. ;) EDIT: No dobra, no ale gdyby problem był tak czysto sprzętowy, to zwykły restart systemu by pomagał...? Myślisz, że Vista tak obciąża biedne podzespoły, że samo jej wyłączenie powoduje momentalne "spuszczenie pary" i zniknięcie problemu? :) EDIT2: O, jest nowy BIOS z 30 czerwca. No to zobaczym, czy to coś da.
 6. Nic szczególnie widocznego, tzn. obraz pozostaje bez zauważalnych zmian, tylko jakby się bardzo szybko włączał i wyłączał monitor. Sterowniki oczywiście uaktualniane, no bez przesady guys... :)
 7. Od dłuższego czasu poszukuję w sieci jakiegoś rozwiązania mojego problemu, bez efektu korzystałem już też z serwisu Toshiby, stwierdziłem więc, że spróbuję popytać po forach. ;) Kwestia jest taka - na laptopie Toshiba Satellite A200-1SM z Vistą Home Premium co jakiś czas, średnio raz - dwa w tygodniu, czasem rzadziej, czasem częściej, ni z tego ni z owego ekran zaczyna bardzo szybko migać - tak jakby wyłączał się i włączał mniej więcej 4-5 razy na sekundę. Problem rozwiązuje zamknięcie / uśpienie komputera i przywrócenie, ale nic poza tym - zmiana rozdzielczości, odświeżania czy czegokolwiek innego związanego z wyświetlaniem nie pomaga. Problem *wydaje się* software''owy - rozwiązuje go również restart, zresztą w serwisie nic nie znaleźli, więc wierząc w ich kompetencje ;) uznaję, że wina leży po stronie softu. Nie widzę żadnego szczególnego związku pomiędzy pojawieniem się migotania a tym co akurat robię - potrafi się ono pojawić zarówno podczas grania, przeglądania www, czy po prostu przy zostawionym włączonym komputerze. Ktoś spotkał się z podobnym problemem? Albo macie może jakieś sugestie gdzie szukać winnego?
 8. Domek

  Konsole Wii, PlayStation, Xbox

  Padła podczas włączania. Jeszcze rano grałem w Fifę i było ok, po czym po południu chciałem włączyć znowu i przywitał mnie RROD. Ot tak, po prostu.
 9. Domek

  Konsole Wii, PlayStation, Xbox

  Konsola kupiona w maju zeszłego roku, grałem no dość sporo, ale to trudno tak ogólnie powiedzieć. Powiedzmy z 1-2h dziennie, w weekendy więcej, jak jakiś nowy hicior się pojawił to też więcej. :) Model z października 2006, więc jeszcze z tych najbardziej awaryjnych. Problem wielki to nie jest, ot trzeba będzie jakiś czas bez konsoli przeżyć. :) Dzięki za ciepłe słowa, w imieniu swoim i trupa. ;P
 10. Domek

  Konsole Wii, PlayStation, Xbox

  Z ciekawostek. Oczekuję kondolencji. ;P
 11. Domek

  GTA IV zdjęte z piedestału

  Tak, ale danych z całej Europy nie podamy, bo po prostu nie ma wiarygodnych badań, na których można by się oprzeć, podobnie dla Polski. Wielka Brytania jest po pierwsze jednym z tych rynków, który jest pod tym względem bardzo dokładnie analizowany, po drugie - jak już ktoś zauważył - największym, więc piszemy akurat o tym.
 12. Że gra rzeczywiście była to ja wiem na pewno i bez sprawdzania na Wiki. :) Pewien nie byłem czy była dobra.
 13. A ja właśnie wyczytałem w Wikipedii, że sam Dick napisał w 1974 na zlecenie jakiegoś francuskiego twórcy scenariusz do filmowej adaptacji Ubika... Byłoby pięknie, jakby ktoś go wykorzystał, chociaż znając życie nie jest to zbyt realne...
 14. Swoją drogą była już gra Ubik (bardzo luźno bazująca na książce), wydaje mi się, że nawet całkiem niezła, chociaż to było dawno i może mi się coś mylić. ;P
 15. Domek

  Przespane, ominięte, podsumowane

  Właśnie, to świetne pytanie, szczególnie że ostatni "odcinek" naprawdę świetny. Naprawiłem ten błąd. :)