Xantus

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  1164
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Xantus

 • Ranga
  Przewodniczący
 1. Zależy od serwisu. Czasem ok. 100PLN, a czasem za darmo. Moim zdaniem lepiej brać złożony. Niby złożyć nie jest trudno, ale jednak zamuje to niewprawnej osobie trochę czasu. Dodatkowo jak serwis złoży to zwykle sprawdzi czy wszystko ok i w razie czego wymieni wadliwą część.
 2. Xantus

  Martwy kolektyw

  Trochę dziwne zachowanie z ich strony. Jak stwierdzili, że coś tam jest w starej wersji, to trzeba było najpierw powiadomić, że trzeba uaktualnić. Nawet jak coś było krytycznego to trzbea było zaraz po wyłączeniu powiadomić. Mocno to nieprofesjonalne.
 3. Xantus

  Sklepy internetowe z grami

  Nie polecam. Mają siedzibę w Hong Kongu więc powodzenia jak coś będzie nie tak. Piniędzy już nigdy nie odzyskasz. Lepiej kupować w polskich sklepach.
 4. Xantus

  MODERATORZY: jacy są naprawdę?

  Ktoś kto wstawia avatara Putina przy obecnej sytuacji geopolitycznej robi to w celach prowokacyjnych - ergo jest trollem. Wrzuciłby go pół roku temu to nikt by sie nie przyczepił.
 5. Xantus

  MODERATORZY: jacy są naprawdę?

  Rozpędzacie się trochę z tym Putinem w avatarze. Wywalili go pewnie dlatego, że qwerty wypowiada się w temacie o politycie i w związku z ostatnimi wydarzeniami, taki avatar mółgby niepotrzebnie prowokować uczestników tamtych dyskusji. Lepiej trolli dusić w zarodku.
 6. Na upartego jakieś serwery są, ale musiałbyś sam na dedyku stawiać.
 7. Xantus

  MODERATORZY: jacy są naprawdę?

  Nowych funkcjonalności serwisu raczej nie potestują, bo i nie ma czego ;) Na paru forach wysyła się moderatorom jakieś upominki i gadżety (lub coś do testowania - sprzęt, gry), zwłaszcza jak to forum większej firmy. Onet i tego typu portale z tego co wiem płacą (grosze, ale zawsze coś). Wg tego co było wspominane w tym wątku, to tutejsi moderatorzy nie dostają nic (jakieś info było tylko że kiedyś tam, coś tam dostali, ale nawet najstarsi górale nie pamiętają).
 8. Xantus

  MODERATORZY: jacy są naprawdę?

  Gramsajty zabili praktycznie jak tylko Action przejął Gram (a w zasadzie troszkę wcześniej). Zreszta wtedy cały serwis zmienił kierunek, ze społecznościowego na sklep+newsy Forum oraz czat zostały parktycznie olane. Odejście/wylanie Laid Backa było tylko ostatnim punktem wygaszania społeczności. Nie ma co się łudzić - Gramsajty i Forum sa tu już tylko dlatego, że były wcześniej, a ich utrzymanie nie jest super drogie.
 9. Xantus

  StarCraft 2 - temat ogólny [M]

  Tyle tylko, że SH to akt desperacji, bo zerg nie ma nic czym mógłby się bronic przeciw mech terran czy protoss deathball
 10. Mam taką zagwostkę. Jest strona w ISO-8859-2 i ma baze danych w latin1 czy latin2 (tak stara ze nie moglem sprawdzić). Baza będzie ulepszona i zostanie zmienione kodowanie na UTF-8. No i tu jest problem, bo wtedy teksty z bazy sa krzaczkami, a jak zmienie kodowanie strony na UTF-8, to statyczne teksty ze strony są z krzaczkami. Czy zna ktoś sposób aby albo: - Przekonwertowac bezboleśnie sppoooorą bazę plików na UTF - Odbierać z bazy danych dane tak by pasowaly do ISO ?
 11. A potem dodali nowe błędy i znów nawala. Jak znam szczęście to pewnie dalej nie usuneli błędu (który był DODANY w jednym z ostatnich patchy), który powodował, że trenerzy psów idą w bój i nie da rady ich zatrzymac.
 12. Xantus

  X-COM Enemy Unknown od Firaxis (XCOM)

  14 czy 15 listopada Slingshot
 13. Xantus

  Odbiór cyfrowej telewizji naziemnej

  A sąsiedzi jak mają skierowane anteny? Jesteś pewny, że masz dekoder DVB-T? Jaki to model?
 14. Xantus

  Odbiór cyfrowej telewizji naziemnej

  Do odbiuru wystarczy zwykla antena i w takim Krakowie wzmacniacza raczej nie potrzebujesz. Może spróbuj odłączyć od prądu wzmacniacz (antenę)? I ustaw ją tak jak ustawione są anteny sąsiadów (chyba na Kraków Chorągwica MUX-1 k.25 506 MHz 100 kW MUX-2 k.23 490 MHz 100 kW MUX-3 k.50 706 MHz 100 kW). Kanały które wymieniłeś nie są standardowymi kanałami nadawanymi z nadajników naziemnych (DVB-T), tylko są kodowanymi kanałami Polsatu. Na DVB-T standardowo dostępne są kanały: MUX1 - TVP1 HD, TVP2, TVP INFO (wersja regionalna), Eska TV, TTV, Polo TV, ATM Rozrywka MUX2 - TVN, TV4, TV6, TV Puls, TV Puls 2, Polsat, Polsat Sport News, TVN 7 MUX3 - TVP1, TVP2 HD, TVP INFO (wersja regionalna), TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP Historia
 15. Xantus

  Cyberpunk 2077- temat ogólny

  Boobies!