Dregorio

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  437
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Dregorio

 • Ranga
  Delegat
 1. Dregorio

  LOL - League of Legends

  /.../ Spoko, ale będe na mieszkaniu od wtorku
 2. Takie nietypowe pytanie. Może ktoś pracuje/pracował jako Software Engineer Embedded C/C++ lub w pokrewnych? Jak wygląda praca(dzień z życia)? Co dokładnie trzeba umieć by nie świecić oczami jak już sie prace dostanie?(rozmowa jedno, wykorzystanie drugie). Jakie lektury czytać? Ba, jak programować, tzn mam tworzyć moduły pod jądro linuxa? Na tym polega ta praca?
 3. /.../ No fajnie, ale to dla mnie chyba nie ma znaczenia? Tzn. nie utracę danych? Jak mniemam ja będę musiał zająć się konwersją plików na string?
 4. /.../ By się upewnić. Jeśli chcę przesłać plik, nie muszę go dzielić? Podaje ścieżkę "i już"?
 5. Macie może jakieś strony/PDF`y gdzie jest dobrze opisany problem FTP? Chce zrobić własny serwer bo tata kupił sobie SmartTV :P, to tylko pretekst bo już wcześniej o tym marzyłem. Jeśli się nie uda, to nie, ale zamierzam spróbować. Chce to zrobić na mikroporcesorze + dysk, dlatego moje pytanie, czy serwer ftp różni się(mówię tutaj o sposobie przesyłu, bo na SO miałem serwer/klient i jestem obznajomiony trochę, wydaje mi się, że napisanie własnego softu do obsługi FTP nie powinno mi sprawić strasznie dużego problemu) od serwera www? Dobrym pomysłem wydaje się chyba Qt?
 6. Dregorio

  Bleach - Temat ogólny

  Gorzej, nowy chap Naruto czytało mi się o wiele lepiej.
 7. Dregorio

  Smite - temat ogólny

  Mam problem z grą. Zainstalowałem ją i po włączeniu pokazuje mi sie czarny ekran, a po chwili minimalizuje sie. Ikonka na pasku dalej jest, ale nie da się jej dać na pełny ekran.
 8. Dregorio

  Fizyka

  /.../ Bardziej jestem ciekaw jaką trzeba mieć energię/sile/predkosc by zbroja a`la iron man się oderwała od ziemi i polatała chwilę. Ale oglądam właśnie o water jet pack i tam trzeba 1800N, więc chyba nici ze zbroi, chyba że wymyślę przenośny reaktor jądrowy. >Z innej beczki. Jak mówisz o prędkościach, to istnieje coś takiego jak prędkości kosmiczne. Ale to zupełnie inna >historia i nie ma związku z odrywaniem się od ziemi lecz z wynoszeniem ciał na orbitę ciała niebieskiego, lub >dalej. Właśnie o tym na początku pomyślałem.
 9. Dregorio

  Fizyka

  Jaki wzór użyć by obliczyć prędkość potrzebną do oderwania przedmiotu od ziemi(do startu) i nie mówię tu tylko o samolotach, ale np. i quadrokopterach.
 10. Kiedyś napisałem sobie kółko i krzyżyk z tutorialu w internecie. Chce dorobić do tego menu by wybrać wielkość planszy i rodzaj tego co będę wyświetlać(np. tekst żyrafa i żyrafa, czy słoń i słoń). Chodzi mi o to, że chce to przerobić na "odnajdywanie par". I nie wiem co mam zmienić w tym kodzie. Może jakieś podpowiedzi? http://pastebin.com/b9uJWxJj http://pastebin.com/wK1EjBai http://pastebin.com/f6KY2vwM
 11. Czyli to od razu tworzy "obiekt"? np struct p ={ .width,} tworzy p.width?
 12. np. https://github.com/notro/fbtft/blob/master/fbtft-io.c
 13. /.../ Nie zrozumieliśmy się. Chodzi mi o to: static struct cos={ .width=5, .cf=9,};
 14. O co chodzi z kropką przed nazwą zmiennej, np. ".width"? można tego używać tylko w strukturach(tam się z tym spotkałem), czy można wszędzie? Jak to działa, jak to znaleźć w internecie(nazwa)?
 15. Dwa pytania. 1. Gdzie są definicje funkcji z bibliotek(np. printf)? Jak działa cout(jego definicja)? 2. Jak działają mnemoniki? jak się nauczyć jak w tym programować? Skąd mam wiedzieć jak np wyliczyć 0 z liczby w jakiejś komórce?