Shinigami

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  6156
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Shinigami

 • Ranga
  Devourer
 1. Ciekawy jestem kto ocenia grę w której aktualnie nie ma ( od 20.09 ) sezonu PvP, Dungeonów Mythic + czy takiego nieistotnego aspektu jak rajd - nie mówiąc już o innych rzeczach. Brawo. 10/10. W każdym razie Blizzard wykombinował sobie wszystko sprytnie, artefakt - żeby zachować ciągłość i wbić go na maksymalny poziom, grinduj punkty przez kolejne pół roku - do tego pierwszy tier rajdowy będzie pewnie jedynym do lutego / marca 2017. Bajka. Ludzie się dziwią dlaczego nie podają już liczby grających. Ciekawe ilu z tych zachwyconych zostanie na dłużej niż na miesiąc - może dwa. Zobaczymy co potem, bo może się okazać że:
 2. "Złodziej" instalkę z internetu ściągnie, nie płacąc za grę nic. Tutaj mamy co najwyżej niekonsekwentnego, zagubionego w świecie konsumenta; ewentualnie cwaniaka, który znów dał się nabrać i uwierzył w zapowiedzi, materiały i przykładnie złożył pre-order. Kto mu broni? Może się uda.
 3. Shinigami

  Deus Ex: Mankind Divided

  To korporacje ładując miliony w zabezpieczenia które tak czy inaczej zostaną złamane szkodzą legalnym odbiorcom, tak to wygląda. Tak jak ich niemożliwa do oszacowania ''strata'' związana z piractwem, którą często wyciągają z rękawa. Piractwo jest było i będzie, pamiętasz pewnie jak kiedyś rodzimi wydawcy starali się przyciągnąć graczy bogatymi wydaniami gier w niskich cenach? Co mamy teraz? Zobacz jak wiele w ostatnich latach poczyniono żeby pozbawić ludzi praw do zakupionych dóbr, na konsolach jeszcze się trzymają, PC to jedna wielka parodia. Już nie wspominam o cyrkach z optymalizacją czy stanem technicznym niektórych nieźle wycenionych tytułów w dniu premiery... Najśmieszniejsze jest to, że strasząc tak jak 20 lat temu piractwem wszystko uchodzi im na sucho, ludzie łykają tą złą banderę jak wytłumaczenie wszelkiego syfu na świecie. Daj spokój, naprawdę?
 4. Shinigami

  Deus Ex: Mankind Divided

  W czym są winni? W tym, że olbrzymie korporacje inwestują miliony w zabezpieczenia, które pirat albo obejdzie, albo poczeka na wydanie stosownej wersji. On i tak nie kupi gry. Zabezpieczenia tego rodzaju zawsze celowały w legalnego odbiorce. W końcu ile było przypadków w których w grę z DRMem nie zagramy bez cracka, bo servery zostały wyłączone, bo weryfikacja nie działa, bo... zupa była za słona. Zbawca na jakiego niektórzy kreowali Denuvo również nie przyczynił się do spadku piractwa - ba, wręcz odwrotnie - ceny gier na PC w naszym kraju wzrosły, piractwo jak było tak jest. Tylko Jacek który wszystkie gry kupuje w sklepie znowu ma kolejny problem. Wierzcie dalej, że wszystkiemu są winni mistyczni korsarze kradnący gry z magazynów. Tak jest łatwiej.
 5. Shinigami

  Deus Ex: Mankind Divided

  Każdy kto dokłada cegiełkę kupując gry choćby z Denuvo, przyczynia się do takiego stanu rzeczy. Niektórzy myślą, że DRM ratuje rynek...
 6. Shinigami

  Rozdaję klucze

  "There''s always a little light in The Darkness" Grazie.
 7. Podkładka którą macie daje radę? Szukam czegoś podobnego, a tanie to jak cholera pytanie tylko czy wytrzymałe i dobrze zrobione. Szczególnie na tle konkurencji.
 8. Widzisz, może w ich skali tak, jednak mimo wszystko to marne kilka procent wydaje na karty (czy sprzęt ogólnie) znacznie więcej niż przeciętny szaraczek. Warto o nich walczyć, szczególnie, że marże to oni mają na nich kosmiczne. Zresztą sam wiesz jak zieloni lubią doić, a tutaj bez konkurencji mogą w zasadzie wszystko. Oby tylko ich fantazja za bardzo nie poniosła. Wracając do kart, cóż jeżeli ktoś aktualnie celuje w najwyższą półkę to alternatywy nie ma. Pozostaje tylko trzymać kciuku za szybką odpowiedź AMD.
 9. Tak na marginesie, poza plotkami, wiadomo coś na temat kart AMD które mają być odpowiedzią na 1080 czy nadchodzącą raczej prędzej niż później wersje Ti? Coś tam kiedyś mówili, że na początku następnego roku. Wierzyć mi się nie chce, że oddadzą ten segment rynku bez walki. CF z dwóch 480 to kiepska alternatywa ;)
 10. Wycofują się szybciej niż myślałem. Dobrze. Ich sklep to parodia, kolejny raz się o tym przekonali. Początkowo plan był taki, żeby walczyć z Valve, bo nikt nie robiłby tego co zrobił MS dla zabawy. Polegli, to teraz przepraszają i słodko pierdzą do taktu. Gdyby jeszcze dało się zupełnie uciec od MS grając - to dopiero byłby powód do radości.
 11. Niektórzy opisywali ten gameplay jako ''stealth'' - jakież było moje zaskoczenie po tym co zobaczyłem. Gry i tak nie mogę się już doczekać, jak tylko znajdę czas odświeżę Human Revolution, tym bardziej, że nie miałem jeszcze okazji zagrać w wersję reżyserską.
 12. Przecież nigdy nie było inaczej. Zmienił się sposób, cel pozostał ten sam. Płatnym online zarazili Sony, gry w ramach abonamentu również nie należą do najlepszych (co jest o tyle dziwne, że przynosi teraz znacznie większe zyski niż kiedyś) - remastery oraz DLC na porządku dziennym. Cytując klasyka: "Taki mamy klimat"
 13. Długość gry w tym wypadku jest względna. Wszystko zależy od stylu gry oraz gracza. Chowając się w cieniach, szukając alternatywnych dróg, bez zabijania, z poszukiwaniem sposobu na bezkrwawe wyeliminowanie celu, zejdzie trochę więcej - już nie mówiąc o tym, że niektórzy podejmą się grania bez znacznie ułatwiających grę mocy. Zobaczymy. Jak ktoś chce przebiec grę, siepiąc niczym doborowy oddział piechoty wszystko w zasięgu wzroku, dlaczego nie? Niech gra.
 14. Aż dziwne, że nie wprowadzili tego systemu wcześniej. Już w leciwym WoWie od dawna jest kara - tyle, że czasowa.
 15. Nowego Styxa nie odpuszczę. Zastanawiam się tylko, co się stało, że newsy powróciły na forum. Goblin oddał co ukradł? ;)