Niewiernus

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  4190
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Niewiernus

 • Ranga
  Sekretarz
 1. Nano będzie drogie. Karta posiada poprawiony współczynnik perf/wat i jest kilka procent wydajniejsza od układu opartego na Hawaii(nie wiem którego, zapewne 290x). Celowałbym w 2100 tak, aby nie robiło konkurencji Rebrandeonom i "w miarę" konkurowało z GTX980 Jeśli bawisz się w używki to sensownie idzie dostać r9 290(x) z chłodzeniem referencyjnym i dokupić Arctic Cooling Accelero Xtreme III(lub IV). Sam zamieniłem MSI 970 na r9 290X. Jak uporam się z obroną pracy zabieram się za zabawę wraz ze zmianą BIOSu W przypadku skrzynek polecam zapoznać się z wątkiem na reddicie https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/2msl9g/discussion_2015_case_guide_pt_1_new_mitx_and_matx Wiele ciekawych rozwiązań do zastanowienia się.
 2. HD330 wyglądem to miks DT770 i DT880. Do Custom Pro nie ma jak przyrównać - inne rozwiązania techniczne i wizualne. Części z Bayerów będą pasować. Z pewnością górny headband, nie wiem jak nauszniki, chociaż te nie są godne rekomendacji z racji niskiej trwałości(w DT990tkach da się "zajechać" w rok)
 3. Niewiernus

  The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar [M]

  Hejka ludzie. Wchodzę do lotro po dłuższej nieobecności i sprawdzam liczbę TPków, a tam marne 85.. Nazbierałem tego dużo(szybkie TPki na każdy serwer, prawie wszystko zrobione z darmowych terenów czyli z ponad 1300 będzie), a tutaj Turbine zostawia mnie z takim kwitkiem. Minął mnie jakiś reset? W sklepie nie mam nic pokazane, w historii zaledwie otrzymanie 40 TP za friko, co mnie nie urządza..
 4. fix''d Dobry kabaret zaczyna się już przy Wiedzminie.
 5. Niewiernus

  Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

  To nie są jednostki dla zastosowań konsumenckich. Serwerownie, ośrodki badawcze, laboratoria i to do ciągłej pracy(jak koparki do kryptowalut) przy zachowaniu niskiego zużycia prądu.
 6. Karta ma być nowa czy używana? Zasilacz.. konkretnie jaki (marka wraz z pełną nazwą) Co jeszcze jest podłączone do zasilacza(reszta komponentów)
 7. Posiadania niepodkręconego 2500k przez tyle lat i wzywanie do tego informatyka.. srsly? Do takich rzeczy od razu trzeba mieć wykształcenie wyższe techniczne czy jak? Jest tyle stuffu w sieci nt. podkręcania procków, że przez ten czas z nudów już sam bym spróbował. Tak samo GPU - najprostsza zasada, wpierw GPU clock, później memory. Lepwszą, lepszą sztuką dobijasz ~1150Mhz na rdzeniu(u mnie sprawdza się 1241MHz i muszę wyłączyć boosta do dalszej zabawy). Wystarczy chcieć. Dopóki nie robisz dużego narzutu na napięcie to puszczenie czegoś z dymem jest marginalne.
 8. On - włącz Off - wyłącz czyli.. włącz.
 9. Niewiernus

  Myszki - Jakie używacie?

  Logitech G700/G700s Ps. Nie umarłem.
 10. GTX770 to rebrandem GTX 680, więc coś nie jest tu halo.
 11. Niewiernus

  Dispel

  Dalej tam jest. Zaznacz sobie pole po lewej stronie i zauważysz, że są tam zakładki.
 12. Jak wygląda sytuacja GTX 770(GTX 770 OC) vs GTX 680(OC Windforce)? Poszukuje używanej karcioszki do 1000PLN w oczekiwaniu na Maxwelle(i na ich obniżki?). Wiadomo coś z premierą? Słyszałem o Q1, Q2. Jest połowa lutego i nie wiadomo kiedy tego oczekiwać.. przed następną sesją? :D Co czytam to wychodzi coś innego o tych kartach. Każdy inną gloryfikuje. Chcę wyrobić się w 475W po OC(wraz i5 4670k), najlepiej cicho. Tak, dużo wymagam.
 13. Do Rome II szukaj laptopa z procesorem i7(4 rdzenie/8wątków). Różnica między nim, a i5(2rdzenie/4wątki) może być odczuwalna przy tym tytule. Tak więc szukałbym Lanovo Y580 z i7(grafiką GTX660M) lub Lenovo Y510p(z GT755M). Obydwie karty są podobne wydajnościowo. Nic wydajniejszego nie dostaniesz w sklepie za te pieniądze.
 14. Kwestia jaki masz zasilacz oraz płytę główną. Najlepiej to zostaw sobie ten procesor i kup kartę od AMD. Proc ładnie trzyma się: http://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_amd_i_intel_core_2_duo_e8400_wiecznie_zywe