Grinczar

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  1904
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Grinczar

 • Ranga
  Wróg ludu
 1. Grinczar

  Zdjęcia forumowiczów

  Mój post był prowokacją. Pytania były tak prowokacyjne i uszczypliwe, że spodziewałem się nie odpowiedzi, a obrażonej Arande, która mi trochę nawrzuca lub co nieco mnie opisze. W końcu humor jej dopisywał, a lubię sprowadzać ludzi na ziemię (gdy o to tak prosto). To był pierwszy pomysł. Drugą możliwość małej prowokacji i wywołania ostrej reakcji dostrzegłem w postach Bravehearta, który ma kompleks na punkcie bycia "luzakiem" (jakby to dokładnie określić? Pewnie on sam ma cały słownik odpowiednich synonimów) i choć często używa słowa "chillout", to sam nie potrafi przejść obojętnie obok krytyki, która go dotyczy. Ba, nawet się rozpisuje, że rozdzielczości nie starcza - kto to czyta? W realnym świecie ludzie reagują na żywo, to dopiero zabawne. Przez Internet mniej, ale również dziękuję za małą zabawę. Wywołać reakcję jednym, lekkim postem uderzającym w sedno. Powinienem dostać -1. Dostanę. Warto było. Moje wybujałe ego :)
 2. Grinczar

  Nowa matura ;/

  Pytam o speaking. Zależy mi na tym języku nie tylko ze względu na maturę. Mój poziom, to B2, a przynajmniej na to wskazywałby zdany FCE (B) - także twoje materiały bardzo by mi się przydały :)
 3. Grinczar

  Zdjęcia forumowiczów

  Wczorajsza matura co nieco mnie nauczyła o Wikipedii, zatem skorzystam z jej zalet. Dowcip, żart, kawał – krótka forma humorystyczna, służąca rozśmieszeniu słuchacza. Twój "żart" nie rozśmiesza, jest pusty (śmieszy tylko ciebie) i głupi. Żałosny. Dowcipy można też spotkać na wielu stronach internetowych. Nie potwierdzasz tej reguły. Odpowiedziałeś, ale nie zrozumiałeś. Przeczytaj jeszcze raz i przeproś. Przeproś za brak zrozumienia, za brak taktu, za przekroczenie granicy dobrego smaku. Z hahahaha i hehehe, dotarliśmy do żałosnego punktu. Arande, jesteś temu współwinna. Przeproś lub odpowiedz na pytania: 1. Czy w rzeczywistości ludzie również poświęcają ci swoją uwagę tylko ze względu na twój wygląd? 2. Jeżeli tak (lub bardziej w stronę "tak", a wierzę, że tak jest, bo na tym forum nikt nie skacze z radości, gdy coś napiszesz, a wielu nie może oczu oderwać, gdy zamiast wpisu pojawia się zdjęcie), to czy nie irytuje/wkurza cię taki stan rzeczy? 3. Czy właśnie przez to ładniejsze dziewczyny mają coś w rodzaju kompleksu (boję się używać takich słów, mogę wdepnąć w bagno) i uwielbiają, gdy udajemy, że się ich słucha, niby nie zwracając uwagi na wygląd?
 4. Grinczar

  Nowa matura ;/

  Mohair, byłbyś w stanie podać kilka stron internetowych z jakich korzystałeś w ramach przygotowań do speakingu? Strony z przydatnymi zwrotami, odpowiedziami na popularne pytania. Oczywiście mam odpowiednie książki, w których są takie rzeczy. Oczywiście - Google - mogę użyć różnych wariacji słów common i phrases. Ale być może masz ulubione i sprawdzone strony, nawet niekoniecznie związane z nauczaniem ang., ale takie, gdzie są... historie różnych ludzi, przez co można łatwiej przyswajać sobie angielski (o, seriale...). Rozpisałem się, a nawet nie wiem czy w ogóle korzystałeś z sieci, ucząc się :)
 5. Grinczar

  Nowa matura ;/

  Garść informacji, jak powinno wypracowanie wyglądać: http://bit.ly/Irzqpv Oprócz wstępu (definicja postawy życiowej i rozważania na ten temat) resztę mam tak samo, lub bardzo podobnie, albo chociaż podobnie. To nie klucz, jedynie porady, ale po raz kolejny powtarza się schemat: 1. Charakterystyka Izabeli: egoistka, nie rozumie, jak można pracować, tym bardziej dla innych. 2. Charakterystyka Joanny: poświęca się dla innych, pracuje dla innych, rozumie pracę (jednak jest ten akcent pozytywistyczny). 3. Różnice, które wynikają same przez się. 4. Podsumowanie wszystkiego. Napisałem również o symbolice tytułu, o Wokulskim w odniesieniu do jego pracy dla społeczeństwa i tego, jak traktuje go Łęcka ("ma czerwone ręce"), o tym, że są też podobne - obie mają zniekształcony światopogląd, wynikający z sytuacji życiowej. Łęcka żyje w wyimaginowanym świecie książąt, hrabin i szczęścia. Podborska z kolei uważa człowieka za niewolnika, co wyraża się w egzystencjalizmie (napisałem - egzystancjanolizmie, potraktują może jako literówkę...) - człowiek musi się poświęcać, ciągle podejmować wybory. Ładnie? Może być? Zdałem? Myślicie, że zdałem? Ale jak myślicie?
 6. Grinczar

  Nowa matura ;/

  CKE dopiero będzie opracowywało klucz w oparciu o nadsyłane schematy, sposoby rozwiązań od egzaminatorów. Część klucza jest już gotowa, a całość będzie pewnie na kilka chwil (czyt. 2 tyg.) przed oficjalnymi wynikami. Przepraszam za post pod postem! Musiałem. Dla innych. To się nazywa pozytywizm. Jestem pozytywistą!
 7. Grinczar

  Nowa matura ;/

  Myślę, że postacie nie trzymają się sztywno ideałów swoich epok. Dr. Rieux? Pozytywista. Judym? Pozytywista. Joasia Podborska pomagała mu, choć nie poświęcała się tak jak on - ale poświęcała się również, w końcu jej cały harmonogram był napięty od nauczania. Na końcu wspominała co nieco o entuzjazmie tych, co podobnie jak ona, niosą pomoc innym, chcą pracować. Zaznaczyłem, że powieść choć z Młodej Polski, to zahaczająca o idee pozytywistyczne, w których wyraża się kontrast tych dwóch kobiet. A im dłużej będę się nad takimi rzeczami zastanawiał, to tym więcej rzeczy, które napisałem będę brał za głupotę. Zresztą, jak wszyscy. Poza tym, klucz? Ktokolwiek wie? :)
 8. Grinczar

  Nowa matura ;/

  Połowa sukcesu jest dopiero wtedy, gdy ze stresu nie zrobi się głupiej gafy :) Choć wydaje mi się, że za takie głupie gafy nikt nie zeruje pracy. Zerują, myślę sobie, w dwóch przypadkach: mniej niż te 250 słów, oraz kompletna nieznajomość tematu, praca na zupełnie inny temat. Teraz mądruje, co oznacza, że w czerwcu będę płakał, w sierpniu poprawiał. Kiedy można spodziewać się klucza? W jak odległym czasie? Myślałem, że od razu opublikują, bo w czym tkwi problem?
 9. Grinczar

  Nowa matura ;/

  Napisałem tak samo! Widziałem komentarze ludzi, którzy również napisali podobnie. Tyle tylko, że na takie porównanie się nie porwałem, nie chciałem znowu przesadzać. Całą pracą właściwie oparłem na kontraście postaci, wynikającej z podejścia do pracy, które to zostało z kolei ukształtowane przez ich wychowanie, pochodzenie, aktualną sytuację. Tyle tylko, że napisałem, że Podborska pochodziła z arystokracji, ale zawarłem to w jednym zdaniu, jako wniosek: "Choć pochodzi również z arystokracji, ma zupełnie inne podejście do pracy, ceni ją, nie gardzi wysiłkiem". Czy ona pochodziła z arystokracji? Niby tak, rodzice mieli dworek i majątek. Myślę jednak, że nawet jeżeli potraktuje to egzaminator jako błędy, choć trudno mi w to uwierzyć, to mimo wszystko - nie kardynalne. Założe się, że wiele os. napisało, że Joanna była biedna albo ze stresu pomyliła gatunki, ba! Nawet fragmenty ze sobą. Gdyby za takie błędy mieli oblewać, to naprawdę mało os. zdałoby maturę. W miarę łatwy j. polski w tym roku, czyżby matematyka też? :)
 10. Oficjalnie! Już niedługo w sprzedaży: Modern Warfare 3 - część II, a za kilka lat Modern Warfare 3 - część IV i równocześnie Black Ops V. Screeny możecie te same powklejać, silnik się nie zmienia.
 11. Grinczar

  Piłka Nożna

  Jest 3:50. Grinczar nadal słucha We Are The Champions (QUEEN), po raz nie wiadomo który... Setny? Skatowałem F5 na klawiaturze, czekając na wypowiedzi po meczu, najbardziej na Mourinho, jako że byłyby to słowa najmniej stonowane, zatem najbardziej szczere. Myślałem, że odwiesił (po takim zwycięstwie) zawieszenie konferencji w lidze, ale to byłoby niestosowne z jego strony. Są za to zdjęcia tych szczęśliwych chwil na oficjalnej stronie! Guardiola nazwał po raz wtóry Królewskich mistrzami. I chyba ma rację. Freddie zresztą też. Po raz sto pierwszy załączę We Are The Champions, i mam nadzieję, że kolejna setka wypadnie pod koniec maja. Oby!
 12. Jakie kopiuj/wklej?! To był tego więcej niż tylko Modern Warfare?
 13. Grinczar

  Piłka Nożna

  Dobry mecz w wykonaniu Królewskich. Kontrolowali cały mecz, byli lepsi. Czego chcieć więcej? Może pogromu Bawarczyków w środę, a jeszcze wcześniej kolejnego smutnego dnia na Camp Nou. Chelsea! Pokazaliśmy, że nie taki wróg straszny, jak go malują!
 14. Grinczar

  Piłka Nożna

  Należałoby zlikwidować tych błaznów za bramkami. A co w przypadkach, kiedy jednak kontakt był, a ktoś wyleciał z boiska? Wyszłoby na to samo, nie... Byłoby jeszcze gorzej! A co w przypadkach, kiedy był lekki kontakt? Najlepiej, gdyby sędzia w spornych sytuacjach miał możliwość obejrzenia powtórki lub skonsultowania się z odpowiednią osobą. I tak, zwykle w takich sytuacjach gra jest przerwana, wszyscy się kłócą. Mecz nie straciłby na dynamice, a zyskał na chłodniejszej atmosferze kibiców, piłkarzy.
 15. Grinczar

  Piłka Nożna

  Zdajesz sobie sprawę, że taki przepis byłby najbardziej niekorzystny dla FC Barcelony? W jak złej sytuacji jest FCB? Przekonamy się w sobotę w jakiej formie będzie sędzia. Wtedy będzie można powiedzieć czy w rewnażowym meczu na Camp Nou zobaczymy standardowy styl 4-3-3-3. Smooqu, i może jeszcze kara śmierci? A potem zawodnicy będą się bali przewrócić nawet z połamaną nogą.