Malikowo

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  138
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Malikowo

 • Ranga
  Przodownik
 1. Sweet dreams - Słodkich snów!
 2. Malikowo

  Biologiczna bateria Sony

  Wy sobie od xboksów odpocznijcie :P bo je zamęczycie :P
 3. Malikowo

  Co dalej z radiatorami do Xboksów 360?

  Podążając za przemyśleniami autora artykułu w "PSX EXTREME", zapewne pojawi się jeszcze nie jedna wersja Xboxa 360, VIP czy ROYALE - oczywiście to tylko żartobliwe domysły. Ale śledząc poczynania M$ może to wydawać się oczywiste, że Ci którzy teraz czują się "Elite" już niedługo mogą się czuć gorzej niż właściciele wersji "VIP". To, że konstrukcja xkupy jest modyfikowana - to moim zdaniem OBOWIĄZEK producenta. Modyfikacje w obrębie ulepszania, ale nie w obrębie zmiany konfiguracji konsoli, powinny być wykonywane jak najszybciej z wiadomego powodu. Takim oto sposobem może za 2 lata otrzymamy produkt finalny, który z zewnątrz będzie przypominał x360 ale wewnątrz będzie zupełnie innym - lepszym urządzeniem wartym kupna. Pytanie tylko - dlaczego nas klientów potraktowano jak szczury doświadczalne? ;) @Michał11 Dodatkowe chłodzenie do konsoli jest to modyfikacja przez którą natychmiastowo tracisz gwarancję, niezależnie czy jest to wiatrak zewnętrzny czy wewnętrzny. Dodatkowo ostrzegam przed uzywaniem wiatraków firmy NYKO. Pojawiło się wiele tematów na forach zagranicznych: "WARNING! Nyko Intercoolers Break XBOX360 consoles!" Zresztą podłączanie czegokolwiek pod zasilanie konsoli może być niebezpieczne: http://www.tricktape.com/intercooler2.jpg
 4. Malikowo

  Top10 gier MMO

  Ciekawe jak by wyglądała lista TOP10 MMO z "dzikimi" serwerami - zapewne sytuacja odwróciłaby się?
 5. Malikowo

  Episode 2 w październiku

  Coś długo robią E2, ciekawe czy to się przełoży na długość samej fabuły, bo jeżeli znowu "przebiegnie" się ten epizod, to się rozczaruję. Gry Valve mają ogromne możliwości - zwłaszcza oddając realizm fizyki, co widać w tytułach opartych na ich licencji, jednakże osobiście mam wrażenie, że w tytułach od samych mistrzów - ta fizyka jest za mało akcentowana. Liczę, że w końcu w E2 trzeba będzie BARDZIEJ pomyśleć, zatrzymać się i pogłówkować.
 6. Malikowo

  Wiilot działa na PC

  Zaraz po wyjściu konsoli pojawiło się sporo informacji, że Wiilot bezproblemowo współpracuje z PC. Niewiele póżniej widziałem film na You tube wykorzystania wiloota w Half Life 2. Zresztą wszystkie 3 pady (Wiilot, X360 i PS3) bezproblemowo współpracują z PC.
 7. Wpyadałoby pobiec do sklepu i kupić chodź sztukę - na pamiątkę
 8. Malikowo

  Xbox 360 nie stanieje

  Dokładnie, dziwnie niebywałe jest to w przypadku Microsoftu, w takim razie może warto spojrzeć głębiej i doszukać się sensu? Odkryję rąbka tajemnicy rzucając hasło - awaryjność sprzętu. Mam nadzieję, że Cię zaintrygowałem i zasięgniesz więcej informacji.
 9. Dziękuję Ci serdecznie za tak szerokie wytłumaczenie nie tylko mi ale, każdemu kto kwestionuje sens Waszych informacji. Nie wiem jak reszta, ale ja uważam, że jednak jesteście jako "gram.pl" jednym z większych i dobrze rozreklamowanych serwisów informacyjnych i duża grupa ludzi, dzięki Wam otrzymuje informacje związane nie tylko z elektroniczną rozrywką, ale także innymi sferami, pomijając oczywiście sytuacje polityczną w Unii Europejskiej itd. Jednakże jako tak duży serwis powinniście się liczyć z faktem kształtowania opinii, co w przypadku młodego czytelnika, a grono takich stale rośnie, jest bardzo ważne. Otóż coraz częściej wśród czytelników "gram.pl" można usłyszeć właśnie POWTARZANIE Waszych osobistych opinii, którymi sie z nami - czytelnikami dzielicie, przez co Wasze zmuszanie do dyskusji powoli traci sens - bo zyskujecie jedynie opinie przyklaskujące Waszym. Mam pytanie: "W takim razie, gdy zabraknie polemiki, czy nie sądzisz, że tym samym serwis może stać się równie mało rozrywkowy?" Jednak pozostanę przy tym, że duże serwisy informacyjne powinny jedynie informować, zachęcać a nie zniechęcać. Napisałeś: "A prawda jest taka, że nam ani Microsoft, ani Sony nic za pisanie newsów nie płaci, więc na całe szczęście możemy pisać co myślimy." Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia gdzie się dopatrzyłeś w moim komentarzu takiego stwierdzenia czy aluzji. Czy tutaj zadziałała metoda "uderz w stół..."? "Nie rozumiem, dlaczego roszcząc sobie - całkowicie zresztą słuszne - pretensje do szacunku dla zdania czytelników, odmawiasz jednocześnie autorom newsów możliwości wyrażania ich zdania" Niestety ale chyba coś pogmatwałeś. Pretensje miałem do Twojego stwierdzenia o "leczeniu" za które dziękuję, że przeprosiłeś, a odmawiam autorom newsów możliwości wyrażania ich zdania jedynie w części informacyjnej, sądząc, że do tego spokojnie mogliby wykorzystać komentarze.
 10. Oczywiście, że może się sprzedawać bardzo długo, ale nie w przypadku, gdy mamy do czynienia z grą, która jest oparta na jakiejś prawdziwej historii np. Bitwy o Midway czy Kampanii Wrześniowej bo tutaj tę wolność ogranicza własnie historia - złaszcza jeżeli zamysłem autorów było odwzorowanie jej w miarę możliwie. Jedynie przy fikcyjnych lub luźno związanych fabułach ma to sens.
 11. A może Twoje stwierdzenie, że coś trzeba leczyć uwłacza człowiekowi i łamie regulamin, bo powoduje, że użytkownik do którego kierujesz te słowa nie czyje sie na forum komfortowo? To jest zdanie użytkownika tego forum i powinienes je uszanować. Tymbardziej, że nie tylko jeden użytkownik tak sądzi, ale jakaś tam spora gromadka. Ja również uważam że to podsumowanie: "Kościół ma więc po swojej stronie premiera, który co prawda straci pracę pod koniec czerwca, ale dobre słowo na wagę złota. Sony nadal upiera się przy swoim, tak jak zresztą przy patentach na mechanizm wibracji padów do PS2. Wtedy po ciężkiej batalii przegrali, jeżeli zrobią to ponownie, to dopiero będzie dla nich Dual Shock." nie jest zupełnie obiektywne tylko szala kieruje się na niekorzyść sony. Równie dobrze można było podsumować ten tekst słowami: "kiedy skończy się ta telenowela" - byłoby to dużo bardziej obiektywne, nieprawdaż?
 12. Może czas najwyższy zastanowic się nad kupnem konsoli? Proponuję poważnie przemyśleć argumenty "za i przeciw" ;) Mnie jako fanowi serii część 3 nie mogła przejść koło nosa - po prostu musiałem w nią zagrać.
 13. Malikowo

  Sony - „PS3 potrzebuje gier”

  Dokladnie, zupełnie zapomniałem o tym łączu - które w państwach biedniejszych, obfitujących tym samym w nielegalne kopie, jest zazwyczaj duzo wolniejsze. Dodam jeszcze, że kiedy twórcy uporają się z architekturą PS3 i jej wielordzeniowością, a jestem przekonany, że taki czas nastąpi, przetrą ścieżkę dla reszty przyszłych sprzętów służących elektronicznej rozrywce. Jak wiadomo pionierom zawsze było najtrudniej. Ale jak historia uczy, wtedy sukces smakuje podwójnie :)
 14. Malikowo

  Sony - „PS3 potrzebuje gier”

  A ja ugryzę temat z innej strony. Kiedy zainteresowanie grami na X360 się zmniejszy? Możliwe, że bardzo szybko? Obecnie w bardzo dużym stopniu rośnie ilość "przerobionych" konsol, z powodu lekkich modyfikacji systemu chłodzenia, zmiany firmware pozwalajacego na zwolnienie odczytu DVD podnosząc tym samym jakość pracy czytnika (awaryjności jak i komfortu - głośności - pracy) oraz przede wszystkim z powodu tradycyjnego piracenia - wszystko to ma jeden efekt: utratę gwarancji. Dlatego wiele z osób decyduje się na taki krok po jej zakończeniu. Jak wiadomo gry "nextgenowe" są duzo droższe w ich tworzeniu, wymagają większego zaangażowania, czasu pracy itd itd, przez co rośnie koszt produkcji. Jeśli rynek będzie bardzo nasycony "zmodyfikowanymi" konsolami, możliwe że twórcy odwrócą się od platformy. Czemu poruszam tutaj kwestię X360? Ponieważ ma bardzo popularny nośnik - DVD. W przypadku PS3 groźba taka jest mniejsza, jak sądzę, ponieważ przede wszystkim nie ma przymusu modyfikacji jej głośności, czy przegrzewania oraz koszty utworzenia kopii pirackiej na nośniku BD są obecnie bardzo wysokie, tymbardziej, że nie ma jeszcze możliwości ich używania i sporo czasu minie zanim się to rozpowszechni.
 15. Malikowo

  America's Army we wrześniu na X360

  Chyba zacznę oceniać jakość gry po ilości komentarzy :D a przyznaje, jest ich malutko. Mnie również sama rozgrywka nie przypadła do gustu, ale podobał mi się system szkoleniowy (w wersji na PC) oraz testy egzaminacyjne. Niestety nie widzę sensu kupowania gry, która jest dostępna na inne platformy za darmo, bo mam osobiście mam taką możliwość - ale nie wszyscy muszą myśleć podobnie.