Ventil

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  1917
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Ventil

 • Ranga
  Przewodniczący
 1. Przecież Ubi nie organizuje konferencji.
 2. Ventil

  KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

  Blu-ray. Obraz na steelbooku jest wypukły, grzbiet nie ma żadnego napisu. Jak będziesz chciał zdjęcia to pisz :)
 3. Ventil

  KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

  Wszystkie figurki z kolekcjonerek AC są świetnej jakości, nie wiem dlaczego Ubi miałoby dać do Watch Dogs brzydką figurkę.
 4. Jest jeszcze jedna kategoria: ex na konsole. Niektóre gry nigdy nie wyjdą na blaszaki. Musisz się z tym pogodzić :) Weź się wreszcie zdecyduj. Raz kierujesz się zdaniem ludzi z Metacritica (vide Wiedźmin 2 i Heavy Rain), by później wyskakiwać z własną oceną. Albo jedna skala albo druga. Sony mogłoby wyłożyć na DS (albo podobną markę od From Software) choćby dlatego, że wiele osób potrafiłoby kupić konsolę dla tej gry. A taka właśnie jest idea exclusiva - załatwić sobie na wyłączność markę, która sprzeda sprzęt. Najświeższy przykład: Yakuza Ishin. Po inne zapraszam tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Japan-exclusive_video_games http://www.computerandvideogames.com/404252/features/critical-hits-the-20-biggest-third-party-exclusive-games/ To tylko przykłady. Serio, nie kojarzysz takiego pojęcia jak "third party exclusive game"?
 5. Pisałem, że wszędzie walczysz z nowymi konsolami (domyślam się, że chodzi o ich słabą moc w porównaniu z PeCetami). Więc stwierdzam fakt: z Twojego punktu widzenia, kierując się grafiką, powinno Ci bardziej zależeć na ekskluzywności danych gier. Przebijam: http://www.metacritic.com/game/playstation-3/uncharted-drakes-fortune http://www.metacritic.com/game/playstation-3/uncharted-2-among-thieves http://www.metacritic.com/game/playstation-3/uncharted-3-drakes-deception http://www.metacritic.com/game/playstation-3/infamous http://www.metacritic.com/game/playstation-3/infamous-2 http://www.metacritic.com/game/playstation-4/infamous-second-son http://www.metacritic.com/game/playstation-3/god-of-war-iii http://www.metacritic.com/game/playstation-3/the-last-of-us http://www.metacritic.com/game/playstation-3/killzone-2 http://www.metacritic.com/game/playstation-3/killzone-3 http://www.metacritic.com/game/playstation-3/demons-souls http://www.metacritic.com/game/playstation-3/metal-gear-solid-4-guns-of-the-patriots http://www.metacritic.com/game/xbox-360/gears-of-war http://www.metacritic.com/game/xbox-360/gears-of-war-2 http://www.metacritic.com/game/xbox-360/gears-of-war-3 http://www.metacritic.com/game/xbox-360/forza-motorsport-2 http://www.metacritic.com/game/xbox-360/forza-motorsport-3 http://www.metacritic.com/game/xbox-360/forza-motorsport-4 http://www.metacritic.com/game/xbox-360/forza-horizon Dalej chcesz twierdzić, że exy są słabe? Tak, na pewno nie ma co robić tylko Cię śledzić :D Bardzo dobrze, że podważa. Nie mogę sobie przypomnieć ani jednego Twoje posta, z którym bym się zgadzał. Próbujesz na siłę bronić swojego zdania, mimo że nie masz racji. Nie musisz pracować w branży, aby na grach się znać. Dobrze, jeśli masz czuć się z tym lepiej, zostańmy przy Twojej wersji. I na koniec: Henrar już Ci to wytłumaczył, ale nie zrozumiałeś. Jeśli ktoś położy na stół wystarczającą ilość zielonych, Soulsy staną się exclusivem. Gier AAA nie robi się dla przekonań, tylko dla kasy.
 6. Plujesz się wszędzie o to jakie to konsole są złe. Obstawiam, że podstawowy argument z Twojej strony to ich słabość do generowania pięknej grafiki. Skoro masz jakąś tam podstawową wiedzę, powinieneś wpaść na tak banalną rzecz jak to, że korporacja robiąca exclusiva w pełni skupia się na danym sprzęcie, tymczasem tworzenie przez nią multiplatformówki kończy się różnego rodzaju wyrzeczeniami. Ja wiem, że forum jest fajne, ale czasami warto odejść od kompa i zająć się czymś innym. To, że ostatnimi czasy sporo osób czepia się (mając ku temu podstawy) Twoich wypowiedzi, nie oznacza, że jesteś w centrum uwagi. Ciekawe ilu szanowanych dziennikarzy growych pracowało kiedyś w branży. A znają się na grach. lol http://img.sadistic.pl/pics/e1c6acad9b70.jpg Weź przeczytaj ze sto razy komentarz Morrdina, może załapiesz.
 7. Ventil

  Konsulat ekipy gram.pl - gry pudełkowe

  Co prawda kontaktowałem się już z DOKiem i dostałem odpowiedź, więc nie wiem po co numer zamówienia, ale na wszelki wypadek wrzucam: YG01221452
 8. Ventil

  Konsulat ekipy gram.pl - gry pudełkowe

  Miałem identyczną sytuację. Napisałem do DOKu, podałem im swój adres i na dniach mam dostać przesyłkę z soundtrackiem. Tutaj masz formularz: http://sklep.gram.pl/pomoc/#formularz-kontaktowy
 9. Ventil

  KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

  Jest tu jakiś szczęściarz, który zamawiał Wolfenstein The New Order z Muve.pl i załapał się na steelbooka?
 10. Ventil

  KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

  Właśnie, że nie! Zanim kupiłem pierwszą konsolę, grałem przez 9 lat na PC. Obecnie zbieram w zasadzie tylko gry konsolowe, nie pamiętam kiedy ostatni raz kupiłem coś na PieCa. Da się? :)
 11. Ventil

  Ankieta do pracy magisterskiej

  Nie ma za co! Miłego :D
 12. Ventil

  KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

  Chodzi o plastikowy uchwyt na płytę :D http://youtu.be/NYNFs4bYpR0?t=43s Fakt, nic się nie uszkodzi, ale co to za kolekcjonerka, w której nie ma pudełka na grę?
 13. Ventil

  KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

  U mnie sytuacja się komplikuje, bo należę do tych dziwnych kolekcjonerów, którzy uznają tylko kolekcjonerkę w całości - nie ingeruję w zawartość, niczego nie przekładam itp. :D Nie jestem pewien, bo nigdy jej nie miałem (od zakupu odrzucił mnie właśnie brak pudełka), ale chyba wrzucili to do plastikowego uchwytu na płytę, który był umieszczony na końcu artbooka. Tak samo robi się z filmami w "książeczkowych" wydaniach.
 14. Ventil

  KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

  Zamawiałem do paczkomatu i dostałem kartonowe pudełko zabezpieczone taśmą Ultimy. Też o tym myślałem. Póki co płytek nie mam zamiaru sprawdzać, może kiedyś będzie okazja :) I tak nic nie przebije kolekcjonerki Batman: Arkham City - kupujesz, rozpakowujesz, a tu nie ma pudełka z grą! Zabrakło im miejsca, więc wrzucili płytę do artbooka :D
 15. Ventil

  KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

  Paczka dotarła wczoraj :) W artbooku ukryte są dwie płytki, które możecie zobaczyć na drugim zdjęciu.