Gorn111

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  150
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Gorn111

 • Ranga
  Przodownik
 1. Przede wszystkim trzeba zagrać w dwa mody zmieniające całkowicie fabułę: Zew Monolitu oraz Priboi Story.Oba są w polskiej wersji i działają na tym samym patch 1.04. Warto też zagrać w Dimas Moda ( ulepszona wersja Oblivion Lost)
 2. Gorn111

  Chrome

  Poszukaj ostatniego patcha.Powinieneś mieć wersję gry 1.2.0.0. Są jeszcze serwery i kilkadziesiąt osób wciąż regularnie gra w Chroma.
 3. O ile pamietam granatnik nazywa się M203. Broni "natowskich" używają "wolnościowcy" więc tam należy też szukać akcesoriów do nich. Karabinki (nie mylić z karabinami :P) z rodziny AK to też broń kilku krajów NATO :P
 4. Prubujesz zamontować granatnik z AK do TRs 301? Jesteś pewny że TRs to brań z dawnego Układu Warszawskiego ?
 5. Jest już dostepny bardzo ciekawy mod Zew Monolitu-Tajne Tropy w wersji PL. Mod całkowicie zmienia fabułę i sposób gry. Bardzo dobrze zoptymalizowany i stabilny.
 6. Gorn111

  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - temat ogólny

  Wpisz Sigerous Mod.Tak, są "levele". Pojazdów nie stwierdziłem. Są dostępne dwie wersje . Ja gram w 1.4.5 i jest bardzo ciekawie. W wersji 1.5 jest jeszcze wiecej zmian np... oswajanie mutantów :P
 7. Gorn111

  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - temat ogólny

  Polecam Sigerius Mod. Całkowicie zmienia rozgrywką. kilkadziesiąt nowych zadań (podobno 48 ). Stare zadania też sa zmienione. Dodane nowe frakcje i możliwość dołączenia do każdej (nawet do Monolitu). Nowe bronie. System punktów ( zadania są dodawane w zależności od poziomu zdobytego doświadczenia). Oraz dużo innych ciekawych rzeczy. Mod można porównać do Oblivion Lost w SoC . Gra działa bardzo płynnie chociaż troszkę gorzej niż czysty CoP. Można zainstalować spolszczenie .
 8. W STALKERZE możesz płynnie zmieniać poziom trudności, więc dostosuj go sobie do swojego stylu gry. Polecam grać na trudnym lub najtrudniejszym :P
 9. Jeszcze raz ja podpowiem. Graj na najniższych ustawieniach grafiki (niestety ale Mod strasznie podnosi wymagania). Staraj się mieć jak najmniej plików z zapisami gry (zauważyłem że to pomaga) Po przejściu do magazynów wojskowych praktycznie każde przejście do nowej mapy kończy się "pulpitem" :(. Z tymi beczkami to też nie wiem po co ale domyśla się że może to być paliwo do miotacza ognia (osobiście nie próbowałem)lub samochodów ( jeśli dojdziesz do Doliny Mroku naprzeciwko bazy bandytów stoi ciekawy przykład "STALKERSKIEJ myśli technicznej). Poziom trudności nie jest aż tak wysoki ale rzeczywiście "bandyta też człowiek , potrafi strzelać" :P
 10. No cóż jak to jest napisane we wstępie do moda "Posterunek wojskowy w Kordonie to nie Supermarket z bronią :P i na początku gry nie ma powodu do "odwiedzania " go (sam też tam nie wchodziłem). Taki sam problem , a w zasadzie dwa "problemy" były w Zewie Monolitu oraz w Soljance. Ominąć się go praktycznie nie da. Natomiast generalnie na każdy transporter opancerzony jest prosty sposób: Ręczny Granatnik Przeciwpancerny.Nie wiem jak jest w DimasModzie, ale w Zewie Monolitu i w Soljance w chwili ataku na transporter pojawiała się niespodzianka :P
 11. > Nie powiem że go dobrze znam ale włąsnie przed chwilkę go ukończyłem. Generalnie bardzo podobny do OL ULTIMATE (duży plus że całość po polsku) . Podobnie jak OL ULTIMTE zawiera w sobie Arsenal Mod + duuużo dodatkowych broni (między innymi miatacz ognia , kusza, Stg 43 (rzadko spotykany w grach). Oczywiście nowe zadania i nowe postacie (mechanicy i handlarze).Możliwośc ulepszania broni i pancerzy. I na koniec ciekawostka niewidzialni ( no powiedzmy prawie niewidzialni coś na kształt niewidzialności z Crysisa i Chroma) przeciwnicy , sami też możemy kupić/ zdobyć niewidzialny pancerz/broń. Jak już napisałem dużym plusem jest polska wersja językowa (napisy , dialogi po Rosyjsku). Naprawdę warto zagrać w tego Moda. Osobiście dla mnie na drugim miejscu zaraz po Zewie Monolitu. Chyba nie mogę podać linka skąd pobrać ale wystarczy wpisać w Googlach i tam jest pełny opis zmian oraz pomoc na wypadek problemów.
 12. Zdecydowanie lepszy jest Oblivin Lost. Jeśli chcesz jeszcze więcej zmian i dodatków w grze polecam Oblivion Lost ULTIMATE a jeśli zależy Ci na modzie w polskim języku DimasMod Final (wszystkie bazują na podstawowej historii)
 13. Gorn111

  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - temat ogólny

  Wszyscy czyli kto? Może mów za siebie? Nie, nie zachęcam go do sciagniecia wersji pirackiej :P. Dlaczego w wersji pirackiej jest mniej problemów? (nigdy nie miełem żadnego pirata więc nie wiem :P) Ludzie na innych forach sa ułomni?
 14. Gorn111

  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - temat ogólny

  Sorry ale nie do Ciebie tym razem piszę.Ktoś mi zarzuca że namawiam do piractwa, co sie bardzo "gryzie" z moimi wypowiedziami na forum. Łatki... Hmmm.. owszem wydaje się. gry maja błędy też się zgadzam z Tobą. Pomoć techniczna też jest potrzebna ale, tylko posiadaczom gier oryginalnych. Bynajmniej nie uważam że "gra sie sypie ponieważ jest nieoryginalna". Natomiast uważam że jeśli sie chce narzekać to przynajmniej trzeba kupić grę, a z Twoich wypowiedzi wynika że nie masz gry ale to tylko Twój problem.
 15. Gorn111

  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat - temat ogólny

  Coś piłeś, paliłeś albo sobie "zadałeś"? W którym poscie namawiam kogoś do piractwa? Napisałem pewnemu "koledze" cytuje "KUP ORGINAŁ"(Zresztą na kazdym forum gdzie się żali na CoP mu tak piszą :P ). To jest namawianie do piractwa?