Zabujca_Smokuf

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  1312
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Zabujca_Smokuf

 • Ranga
  Przewodniczący
 1. Zabujca_Smokuf

  Książki - temat ogólny

  Ech, nie umiem edytować postów na tym całym nowym forum. W każdym razie znalazłem już tę książkę o której pisałem wyżej. http://lubimyczytac.pl/ksiazka/249839/uleglosc
 2. Zabujca_Smokuf

  Książki - temat ogólny

  Cześć, szukam książki. Nie mam pojęcia o czym jest, ale rzuciła mi się w oczy bardzo kolorowa okładka w stylu karykatur Charlie Hebdo. Widziałem mnóstwo osób, które ją czytało, więc zdaje się, że jest ostatnio całkiem popularna. Kiedyś coś o niej czytałem, ale teraz jak na złość nie mogę jej nigdzie znaleźć w internecie. Wydaje mi się, że wyszła całkiem niedawno, być może nawet w tym roku. A, jeszcze jeden tip - autor bądź autorka ma w nazwisku literę Q. Dzięki!
 3. Zabujca_Smokuf

  FIFA 16 - temat ogólny

  Właśnie, jak to jest z tymi sponsorami na koszulkach niektórych zespołów? Zdaję się, że przez przypadek kupiłem na allegro jakąś polską wersję i o tyle, o ile angielski komentarz udało mi się ustawić przez ściągnięcie osobno plików audio, to sponsorów m.in. Everton czy Stoke nie mają. Nie wiem, czy grasz na PC czy na konsoli, ale w ustawieniach Origin zminiłem sobie lokalizację na UK przez co gra wyświetla mi się z okładką brytyjską (z Hendersonem), ale to nic nie pomogło i jak niektóre zespoły nie miały sponsorów, tak nadal nie mają. Wiesz może, czy da się to jakoś obejść? edit: znalazłem. Wystarczy dokleić parę linijek do install.ini w folderze Fify. [KIT_LOCALE_LOC1] KIT_OFFSET=20 COUNTRY= [KIT_LOCALE_LOC2] KIT_OFFSET=40 COUNTRY= [KIT_LOCALE_LOC3] KIT_OFFSET=60 COUNTRY=
 4. Zabujca_Smokuf

  Kącik Tłumaczy: Angielski i inne języki. [M]

  W przypadkach, które wymieniłeś nie potrzebujesz specjalnego przymiotnika. Zazwyczaj używa się po prostu ''cat food'', ''cat toy'', ''cat/kitty mom''. Z kolei jest też słowo ''feline'', które częściej występuje jako przymiotnik (np. w ostatnim wiedźminie ''Feline Armor'' słusznie przetłumaczono jako ''Zbroja Kota/Kocia Zbroja''). Nie radzę stosować ''feline'', kiedy mówimy o zabawkach, karmie i tak dalej - szybkie googlowanie tego słowa pokazuje, że zazwyczaj jest łączone z nazwami jakichś przypadłości (''feline leukemia''), a razem z ''toy/food'' praktycznie w ogóle nie występuje.
 5. Zabujca_Smokuf

  Problemy z komputerem (temat ogólny)

  Już nieważne, wystarczyło zejść do wersji 2.0.3 i wszystko śmiga.
 6. Zabujca_Smokuf

  Problemy z komputerem (temat ogólny)

  Cześć. Po przejściu na W10 pojawił się problem z audio, mianowicie żadna z aplikacji do nagrywania dźwięku nie wykrywa mi urządzeń audio, mimo że są podłączone i działają poza tymi programami. Audacity (na którym najbardziej mi zależy) wywala komunikat ''Could not find any audio devices. You will not be able to play or record audio. Error: Internal PortAudio error'', AudioDope ''Failed to create DirectSound buffer'' itd. Z tego co czytałem na forach Audacity to po prostu ten program nie ma jeszcze pełnego wsparcia W10, ale na innym komputerze, który również ma zainstalowane W10 (ale inną płytę główną), Audacity działa bez zarzutu. Używam karty dźwiękowej zintegrowanej z płytą główną (GA-Z77-D3H r1.1). Szukałem nowych sterów na stronie Gigabyte, ale z tego co widzę, nie wyszły żadne nowe, więc używam tych, które automatycznie zainstalował mi installer W10. Próbowałem też instalować stare wersje sterów (W7, W8.1), ale problem pozostaje taki sam. Z kolei Skype wykrywa wszystko jak należy. Byłbym wdzięczny za jakieś propozycje darmowych programów oficjalnie działających na W10 i eksportujących we FLACu, bądź też za jakiś fix.
 7. Zabujca_Smokuf

  Windows 10 - temat ogólny

  Jesteś pewien, że zmieniłeś boot order (priorytet przy włączaniu PC) w BIOSie i że zapisałeś zmiany przy wyjściu z BIOSu? Jeśli chcesz instalować Windowsa z płyty, powinieneś jako priorytet ustawić bootowanie z DVD. Następnie restartujesz PC (lub PC restartuje się automatycznie) już z włożoną płytą i automatycznie powinien odpalić się instalator.
 8. Zabujca_Smokuf

  Kącik Tłumaczy: Angielski i inne języki. [M]

  Masz rację, niepotrzebnie się rozpędziłem - wena mnie poniosła. Chociaż ''Fate'' jako przeznaczenie/los (i dosłownie należy to tak tłumaczyć jak coś) pasowałoby mi tylko, gdyby to była jakaś personifikacja. Bo w innym wypadku jakiś ten tekst wydawałby się pozbawiony sensu. Bo przecież sama Śmierć jest przeznaczeniem. Czeka nawet, gdy nie żyje przeznaczenie/los? No nie wiem, nie wiem, jakieś to dla mnie wszystko dziwne jest, ale nie będę się wdawał w metafizyczne dysputy, bo się na tym nie znam, ech :/
 9. Zabujca_Smokuf

  Kącik Tłumaczy: Angielski i inne języki. [M]

  To znaczy co? Tłumaczenie czy analiza i interpretacja? :D Dosłownie to będzie coś w tym stylu: W końcu Śmierć rozwinie skrzydła nade wszystkim, kiedy Nadzieja leży zniszczona po wsze czasy Wydaje mi się, że chodzi po prostu o to, że Śmierć zatrymufuje w chwili, w której zginie nadzieja - ale nie bierz mojego słowa za pewnik, bo interpretacja wierszy to nigdy nie był mój konik.
 10. Zabujca_Smokuf

  EA Sports ujawniło wymagania sprzętowe FIFA 16

  Z drugiej strony to co chciałbyś, żeby zmienili? Zasady piłki nożnej? Dorzucili słynną trójcę tank/dps/support? :P Nie chcę tu robić za adwokata EA, ale piłka się nie zmieniła i tak samo i Fifa niewiele się zmienia. Dodają nowe animacje, ulepszają grafikę, aktualizują składy. Fanom to wystarcza, a jeśli ktoś nie jest przekonany powinien się najpierw upewnić, czy zmiany mu odpowiadają i obejrzeć gameplaye przed zakupem.
 11. Zabujca_Smokuf

  Windows 10 - temat ogólny

  Jakoś nie śledzę tych informacji na temat nowego systemu. Z początku nawet nie myślałem o instalacji tego nowego Windowsa. Ech, to trochę komplikuje moje zamiary, bo zależało mi na uprzednim formacie. Z kolei jakbym się zabrał za format w tym momencie to straciłbym swoją licencję na premierowy download W10. Mam nadzieję, że dadzą jednak tę opcję instalowania systemu na czysto. Dzięki za odpowiedź.
 12. Zabujca_Smokuf

  Windows 10 - temat ogólny

  Czy w momencie kiedy Windows 10 stanie się dostępny oficjalnie (29 lipca), będę miał wybór uprzedniego sformatowania dysku czy nowy system zainstaluje się na dysku, a wraz z nim przekopiowane zostanę wszystkie pliki, które dotychczas zainstalowałem na Windows 7?
 13. Zabujca_Smokuf

  Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

  Ech! Nie grałem w żadną Zeldę! Chyba czas nadrobić zaległości i w końcu coś kupić na 3DS, tylko którą? Słyszałem, że wyszła jakaś odświeżona wersja Majora''s Mask, ale ogólnie rzecz biorąc to Ocarina of Time zbiera najbardziej pochlebne recenzje w sieci. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł mi doradzić.