Lord_Zak

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  22
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Lord_Zak

 • Ranga
  Robotnik
 1. Jeśli pisząc "ktoś" masz na myśli amatorskie spolszczenie, niestety nie ma na nie najmniejszych szans (wymagane są duże umiejętności programistyczne + kompetencja tłumacza) przy tak złożonej grze. W związku z tym jedyna szansa w znalezieniu polskiego wydawcy! Szczerze? Osobiście liczę na tego najlepszego, na którego forum właśnie jesteśmy. :)
 2. Na forum gram.pl jest na pewno wielu graczy, którzy pamiętają wspaniałą grę cRPG Evil Islands rosyjskiej firmy Nival Interactive. Produkcja ta posiada cudowny klimat, świetną muzykę, ciekawy system tworzenia czarów i broni, itd. Wielu recenzentów twierdzi, że nie ma wad, poza tym, że jest... za krótka! Niestety to prawda. Dlatego też rosyjscy fani gry przy współpracy ze studiem deweloperskim Matilda Entertainment (a w końcowej fazie z pomocą producentów oryginalnego produktu) stworzyli dodatek do tego wciągającego cRPG-a - Проклятые земли: Затерянные в Астрале. Na tych stronach znajdziecie więcej informacji o rozszerzeniu: http://www.nival.com/evilislands_ru/add/ i http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=6558 Niestety informacja na GRY-OnLine dotycząca polskiego wydawcy nie napawa optymizmem - "obecnie brak planów wydania". Na pewno tłumaczeniem z rosyjskiego (o angielskiej wersji też nic nie słychać) i wypuszczeniem gry na nasz rynek nie zajmie się były dystrybutor Evil Islands firma CODA, ponieważ już nie istnieje. Byłoby wielką stratą dla miłośników tej produkcji, gdyby nie mogli kupić sobie dodatku do niej bez problemu i zagrać w niego po polsku... A gdyby tak CD Projekt wydał tę grę razem z rozszerzeniem po polsku? Jakby znaleźli się chętni do zakupu? Mam nadzieję, że nie jestem jedynym miłośnikiem Evil Islands, który uważa, że to świetny pomysł. Czekam na Wasze opinie!
 3. Lord_Zak

  Co dostaliście na święta :)

  Ja na pewno dostanę coś większego, ładniejszego i oczywiście droższego niż wszyscy moi znajomi! ;P
 4. Lord_Zak

  FORUM 2.1 -> 2.2 UPDATE (lista zmian)

  Znalazłem dwa systemy służące do sprawdzania pisowni na forach internetowych oraz formularzach - http://spellchecker.prv.pl/ i http://www.spellingcow.com/ . Może dałoby się je wykorzystać na gram.pl. Ewentualnie... Stworzyliście takie piękne i funkcjonalne forum, więc czym jest przy tym zaprojektowanie jednego małego modułu do sprawdzania pisowni? ;)
 5. Lord_Zak

  FORUM 2.1 -> 2.2 UPDATE (lista zmian)

  Muszę przyznać, że forum jest naprawdę coraz lepsze i aż chce się z niego korzystać! Według mnie brakuje jeszcze pewnej bardzo ważnej opcji, tzw. modułu do sprawdzania pisowni. Przycisk aktywujący moduł, mógłby się znajdować obok ikonek "Pogrubienie", "Kursywa" i "Podkreślenie" w oknie edycji posta oraz działałby podczas wpisywania nazwy wątku. Dzięki sprawdzaniu postów forum stałoby się czytelniejsze i mogłoby się pochwalić aspektem edukacyjnym (przecież człowiek się uczy na błędach). :)
 6. Moim zdaniem przydałaby się jeszcze opcjonalna możliwość sprawdzenia pisowni treści wiadomości w oknie służącym do tworzenia nowych postów (obok przycisków "Pogrubienie", "Kursywa", itd.) oraz podczas wpisywania nazwy wątku (na pewno wiele osób uniknęłoby wstydu pisząc np. kompóter - a widziałem już gorsze błędy)... Oczywiście pisownia nie byłaby sprawdzana w cytatach! E-analfabetyzm się szerzy, a nie każdemu chce się wklejać treści wiadomości do edytora tekstu!! Poza tym forum gram.pl mogłoby się po dodaniu takiej opcji pochwalić dodatkowym elementem edukacyjnym. ;)
 7. Lord_Zak

  Neostrada TP - Pożal się Boże

  Tylko nie mieszajcie w to Pana Boga, bo Neostrada to szatański interes!! Każdy (no, prawie) dobrze wie, że TP od dawna wykorzystuje swoją pozycję na rynku, łatwą dostępność, po to żeby wyeliminować tańsze, pozbawione limitów i szybsze usługi ADSL od Neostrady... Dlatego swoim kolegom/koleżankom zawsze polecam Neostradę na samym końcu, jeżeli w pobliżu nie działają inni operatorzy oferujący usługi ADSL. Pamiętajcie zawsze sprawdzajcie wszystkie dostępne możliwości i to nie tylko w wypadku internetu!!!
 8. Najbardziej mi się podobał (i ciągle się podoba!) Greyhawk, oczywiście Zapomnianymi Krainami również nie pogardzę. :) Nieumarli, chociaż nie można tak do końca powiedzieć, że to odrębna rasa, raczej szablon!
 9. Lord_Zak

  Ankieta - czy możesz żyć bez komórki?

  Tak. Tak, wyobrażam sobie, tylko co to by było za życie! :P Kiedy chcę się z kimś skontaktować, przeczytać pocztę e-mail (jak nie ma peceta w pobliżu) i kiedy nudzi mi się w podróży, to gram w Chessmaster (wersja Java od Gameloft). Zdarza mi się (ale na pewno nie, kiedy trzeba za to zapłacić) i kiedy są łatwo dostępne, bo uważam, że nie warto tracić życia na poszukiwanie "ozdobników".
 10. Ostatnio w kinie byłem na dwóch filmach: "Olivier Twist" i "Ruchomy Zamek Hauru". Sądzę, że obie produkcje są warte obejrzenia i mają w sobie wiele pozytywne wartości, które są tak bardzo potrzebne dzisiejszemu światu! Aha! Jeżeli ktoś mówi, że jest miłośnikiem anime i nie był na Ruchomym Zamku, niech się wstydzi!!
 11. Lord_Zak

  AMD lepsze od Intela we wrześniu

  Ech... aż tyle czasu zajęło Amerykanom zauważenie, że jednak procesory firmy AMD są lepsze do grania - pewnie, dlatego się tak rzucili ;-P! Ale może dzięki temu incydentowi Intel sprawi nam (graczom) jakąś miłą niespodziankę, poczekamy zobaczymy.
 12. Lord_Zak

  Ptasia grypa

  Częste mycie rąk (chyba zresztą jak zwykle) również może uchronić od zarażenia się wirusem... w panikę nie wpadajmy, ale zwykła ostrożność na pewno nie zaszkodzi!!
 13. Po pierwsze - jak napisał Milteen - powinieneś nam ujawnić, jaki masz system i podać przykład gry, która się nie uruchamia. Rzecz, jaką tu opisałeś zazwyczaj zdarza się, kiedy chcemy uruchomić DOSową grę pod Windows XP, jeżeli tak jest, to spróbuj najpierw tzw. "trybu zgodności" jeśli aplikacja dalej nie będzie się włączać - użyj emulatora DOSBox ( http://dosbox.sourceforge.net/ ). Na koniec polecę przeskanowanie systemu jakimś antywirusem - tak na wszelki wypadek!
 14. Lord_Zak

  Program Antywirusowy - Który wybrać?

  Jeżeli chodzi o darmowy program, to moim zdaniem najlepsze są skanery on-line, ewentualnie możemy zainstalować avast! ( http://www.avast.com/ ). Ja bym jednak radził zaopatrzyć się w płatny program antywirusowy o nazwie: Kaspersky™ Anti-Virus Personal Pro ( http://www.kaspersky.pl/ ), który w wielu testach otrzymał nagrodę za skuteczność i szybkość działania!
 15. Nie, na razie nie ma nowszej wersji DirectX.