Q-Jot

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  4034
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Q-Jot

 1. Dziękuję wam obydwu za pomoc.
 2. Panie i Panowie. Czy ktoś będzie na tyle uprzejmy, żeby rzucić okiem na moje streszczenie pracy magisterskiej i powiedzieć, czy jest przetłumaczone ok? ANALIZA DYSTRYBUCJI NA PRZYKŁADZIE PRZEDSIĘBIORSTWA KOFOLA S.A. Streszczenie Dystrybucja ma za zadanie dostarczać konsumentom pożądane produkty w miejscu, w jakim zdolni są je nabyć, w cenie jaką skłonni są zapłacić, oraz w dogodnym dla nich czasie. Aby taki proces odbywał się skutecznie niezbędne są prawidłowe rozwiązania obejmujące kanały dystrybucji, oraz określenie fizycznego sposobu dystrybuowania gotowych wyrobów. Kanały służące dystrybucji posiadają utworzoną przez producenta strukturę i przepustowość, aby jak najlepiej spełniały swoje zadanie, polegające na migracji produktów, a także umożliwiały odbiorcom wzorowy poziom obsługi i minimalizowanie wydatków. Rola dystrybucji w przedsiębiorstwie jest ogromna, a zadania przez nią spełniane, podczas gdy przebiegają bez zakłóceń odbijają się rezultatem w każdym aspekcie funkcjonowania firmy. Niniejsza praca ma za zadanie opisanie systemu dystrybucji i mechanizmów odpowiedzialnych za jej sprawne działanie, na przykładzie przedsiębiorstwa produkcyjnego KOFOLA S.A. Na kolejnych rozdziałach przybliżona została struktura organizacyjna, obieg informacji i dokumentów, oraz przebieg złożonych procesów, których sprawne działanie przekłada się na pozytywną pracę logistyki dystrybucji w firmie, a tym samym na kreowanie pozycji i budowanie sukcesu przedsiębiorstwa na rynku. ANALYSIS OF DISTRIBUTION BASED ON ENTERPRISE KOFOLA S.A. Summary The role of distribution is to provide consumers with the desired products, in a place in which they are able to purchase them, with the price they are willing to pay, and at a convenient time. For such a process to work, there are necessary to be effectively correct solutions including distribution channels, and to determine the way of the finished products to be physically distributed. Channels for distribution have a manufacturer’s structure and capacity in order to fulfill their task in product migration the best way, enable customers exemplary service, and to minimize expenses. The role of distribution in the company is huge, and the results of tasks fulfilled by it, while progressing smoothly are reflecting in every aspect of the company. Purpose of this work is to describe the distribution system and the mechanisms that are responsible for its efficient operation, on example of production company KOFOLA S.A. On the following sections have been described estimated organizational structure, circulation of information and documents, and the course of complex processes whose smooth activity translates into a positive work of logistics distribution in the company, and thus the creation of the position and building a successful enterprise on the market.
 3. Jest jakaś opcja na oglądanie SP na iPhone/iPad?
 4. Q-Jot

  Routery

  Panowie. Mam problem z routerem. Mam jakiegoś zwykłego TP Linka, ale pozyczalem od znajomych tez inne i problem ten sam. Mianowicie router mam na parterze, a piętro wyżej betonowe stropy i nie ma internetu nawet w pomieszczeniu bezpośrednio nad routerem. Powiedziano mi, ze to dlatego ze te wszystkie routery, które testowalem były w standardzie g i powinienem kupić router 802.11n, który ma 6-cio krotnie lepszy zasięg i bedzie sięgał w całym domu, oraz w ogrodzie, nie tak jak obecny. Prawda to? Przeczytałem w internecie jednak, ze jesli któryś z moich laptopów, smartfonow, etc. Nie obsługuje standardu n to router przekalibrowuje sie na g, żeby współpracować ze wszystkimi urządzeniami i dalej działa w gorszej technologii, chyba ze wszystkie moje karty sieciowe wifi współpracują z n. Router, który polecony mi kupić to TP-Link WR941ND.
 5. Q-Jot

  iPhone - mobilna rewolucja?

  Mam 10$ giftcard i nie wiem na co wydać najlepiej. Na gierki nie bardzo się opyla, bo lepiej wrzucić w Appshopper i co chwile jakaś promocja, albo za Free. Zaproponujecie coś? Może Keynote, bo to raczej nie stanieje a od Pages jest lepszy iA Writer i kosztuje grosze.
 6. Witam, mam do sprzedania 2x iPod Touch 8GB najnowszej generacji. Jeden czarny i jeden biały. Obydwa nowe, nigdy wcześniej nie otwierane, zaplombowane naklejkami Apple. W środku oczywiście kabel i słuchawki. Gwarancja naliczana jest jak to w przypadku sprzętu Apple od momentu uruchomienia. Mogę dosłać więcej zdjęć, dwa przykładowe poniżej. Są wystawione na Allegro. Cena to 670zł z wliczoną przesyłką. Mogę wysłać za pobraniem ale z zaliczką wynoszącą koszt przesyłki w obie strony. Odbiór osobisty możliwy w okolicach Koszalina, Białogardu, Kołobrzegu. https://dl.dropbox.com/u/31324470/iPod%20Touch/IMG_0001%5B1%5D.JPG https://dl.dropbox.com/u/31324470/iPod%20Touch/IMG_0013%5B1%5D.JPG
 7. Witam, mam do sprzedania 2x iPod Touch 8GB najnowszej generacji. Jeden czarny i jeden biały. Obydwa nowe, nigdy wcześniej nie otwierane, zaplombowane naklejkami Apple. W środku oczywiście kabel i słuchawki. Gwarancja naliczana jest jak to w przypadku sprzętu Apple od momentu uruchomienia. Mogę dosłać więcej zdjęć, dwa przykładowe poniżej. Na Allegro wystawię jutro. Cena to 800zł z wliczoną przesyłką. Mogę wysłać za pobraniem ale z zaliczką wynoszącą koszt przesyłki w obie strony. Odbiór osobisty możliwy w Gdańsku, lub okolicach Koszalina/Białogardu. https://dl.dropbox.com/u/31324470/iPod%20Touch/IMG_0001%5B1%5D.JPG https://dl.dropbox.com/u/31324470/iPod%20Touch/IMG_0013%5B1%5D.JPG
 8. Witam, chciałbym na dniach kupić nowy telewizor i tu pojawia się pytanie - który? Nie znam się na tym kompletnie. Ma być Samsung 55 cali bo bardzo mi się podoba ich wygląd z tą smukłą ramką, chciałbym żeby miał kamerkę do Skype, USB i resztę pierdół do oglądania filmów w 3d. Polecono mi poniższe modele, ale który najlepiej wybrać? Czym się różnią oprócz ceny i odświeżania? Bardzo proszę o poradę. UE55ES6570 ES7000 D7000
 9. Sprzedam Europa Universalis III Złota Edycja. Nowa w folii. Są to dwa dvd-boxy- gra + 4 dodatki. Polska i angielska wersja językowa do wyboru. Cena 30zł z wliczoną przesyłką, lub odbiór osobisty w Gdańsku.
 10. Sprzedam Europa Universalis III Złota Edycja. Nowa w folii. Są to dwa dvd-boxy- gra + 4 dodatki. Polska i angielska wersja językowa do wyboru. Cena 35zł z wliczoną przesyłką, lub odbiór osobisty w Gdańsku.
 11. Sprzedam Max Payne 3 na PlayStation 3 język - opakowanie: polski język - instrukcja: polski język - gra: angielski (polskie napisy wkrótce) stan - opakowanie: nówka w folii stan - instrukcja: nówka w folii stan - gra: nówka w folii CENA: 195 zł sposób wysyłki: List polecony priorytetowy koszt wysyłki: 0 zł Uwagi dodatkowe: - Mozliwy odbiór osobisty w Gdańsku
 12. Kupię przynajmniej 2 bilety na EURO 2012. Miasto i sektor nie ma znaczenia. Interesują mnie tylko fazy grupowe i tylko mecze rozgrywane w Polsce.
 13. I jak? Wciąż zainteresowany sprzedażą?
 14. Czy w ostatnich kilku miechach były bezVATowe weekendy w MM i Saturnach? Nie mogę sobie nic przypomnieć, żeby były a czekam na najbliższy.
 15. Ty zaproponuj cenę, bo ty sprzedajesz. Weź pod uwagę ceny na Allegro, które zaczynają się już od 30 kilku złotych ;) Jakby co to pisz na janiec.jakub@gmail.com
 16. Tak. Interesuje mnie jeszcze między innymi Stephen King - Ręka Mistrza, albo zbiory opowiadań od niego. janiec.jakub@gmail.com
 17. Kupię ciekawe książki m. in. : Księga Wszystkich Dokonań Sherlocka Holmesa - Doyle (Albo pojedyncze książki o Holmesie) Motoświat - Clarkson Poza schematem. Sekrety ludzi sukcesu- M. Gladwell Świat według Clarksona 4: W czym problem? - Clarkson Kolor Magii - Pratchett
 18. Q-Jot

  Wiedźmin 2 - temat ogólny

  W Wiedźmina da się grać na padzie, ale tylko na Xboksowym, czy na każdym? Mam tu na myśli pada od PS3, po wgraniu jakichś sterowników.
 19. Q-Jot

  iPhone - mobilna rewolucja?

  Panowie jaką folię na przód i tył kupić, żeby chroniła iPhone 4s i nie było jej widać? Na Allegro tego multum, a nie chcę jakiegoś taniego bzdetu, co się będzie odklejać i łapać paprochy. Są jakieś dobre firmy, które się specjalizują w lepszej jakości produktach?
 20. Batman Arkham City na Playstation 3 język - opakowanie: angielski język - instrukcja: angielski język - gra: polski stan - opakowanie: idealny stan - instrukcja: idealny stan - gra: idealny CENA: 110 zł sposób wysyłki: List polecony priorytetowy koszt wysyłki: 0 zł Uwagi dodatkowe: - Założyłem nowe konto, na którym wpisałem kod na Cat Woman, więc kupujący dostanie ode mnie dane do konta i będzie miał DLC - Mozliwa wymiana na SSX, albo MGS HD Collection. Nic innego mnie nie interesuje.
 21. Kolega jest recepcjonistą w hotelu. Przyszli do niego Ruscy, żeby napisał im w Wordzie potwierdzenie rezerwacji na maj, z ich danymi w tym numerem paszportu, bo potrzebują czegoś takiego by utrzymać wizę do Polski. Oczywiście nie przyjadą, chcą tylko lewą rezerwację. W dokumencie napisał, że przyjął od nich opłatę i zarezerwował na 2 doby i się podpisał z pieczątką hotelu. Oni mu zapłacili 50 Euro za ten dokumencik, on wpisał ich rezerwację w hotelu do zeszytu, ale łapówkę przyjął dla siebie. Teraz się sra, bo nie wie, czy powinien oddać tę kasę właścicielowi hotelu bo Ambasada/Konsulat może do niego zadzwonić i zapytać czy taka rezerwacja ma miejsce i naprawdę została opłacona, czy może zawinąć 50 Eurosów dla siebie za pomoc Ruskim przy szwindlu. Ktoś ma doświadczenie jak działają takie procedury ?
 22. Q-Jot

  PlayStation 3 - Temat Ogólny

  Jeśli założę nowe konto na konsoli i wpiszę kod na Cat Woman z nowego Batmana, to potem przy sprzedaży gry jak dam passy do konta następnemu właścicielowi, to też sobie pogra?
 23. Jestem zainteresowany kupnem Batman Arkham City na konsolę PlayStation 3. Czekam na oferty, jeszcze lepiej kogoś z Gdańska.
 24. The Dead Weather? Tam White jest przecież na perce, co już świadczy wiele o zespole jednego nazwiska. Dla mnie zawieszenie White Stripes to całkiem dobra decyzja, The Raconteurs przejęło schedę i błyszczy podobnym, ale jednak odmiennym stylem, old-schoolowego, trochę bluesowego rock`n`rolla. To na Raconteurs najbardziej liczę, Dead Weather niczym nie zaskoczy, jest zbyt przeciętny, żeby nie powiedzieć słaby.
 25. Q-Jot

  iPhone - mobilna rewolucja?

  Mam iPhone 3G, czyli bez iCloud. Mam zsynchronizowane z komputerem, kopia jest zapisana w iTunes, ale co mi po niej?