Manigoldo

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  338
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Manigoldo

 • Ranga
  Przodownik
 1. Manigoldo

  RedKit - wirus?

  Witam. Ściągnąłem z tej stronki RedKit - wersję dla modderów, http://redkit.cdprojektred.com/pl/download . Mam zainstalowaną na kompie wersję Wiedźmina 2 pudełkowego (non-steam) i tego sprzężonego ze Steamem, ale nie podłączyłem ich do RedKita w żaden sposób. Na razie chcę się bawić w poznawanie tego programu. I tutaj pojawia się problem. Norton wykrył w pliku .exe wirusa, już drugi raz. Że przechodzę znowu Wiedźmaka 2 to postanowiłem jednak odwołać te obszerne jednak pliki z kwarantanny i zainstalować program. Zainstalował się bez problemu, również tak działa. O co chodziło z tym wirusem? Czy mam się czegoś obawiać, czy po prostu to fałszywy alarm? Czy nie wpłynie mi ten program (RedKit czy ew. wirus w nim zawarty) na działanie komputera, że np. go spowolni czy coś? Pytam się jako laik, dziękuję za odpowiedzi.
 2. Manigoldo

  Problemy z komputerem (temat ogólny)

  Kupiłem sobie laptopa z Windows 8.1 na pokładzie, bo mój poprzedni staruszek już niestety dusił się pod własnym ciężarem, jakkolwiek to brzmi. Mam jednak problem... otóż nie działa mi drukarka, która na Windows XP działała bardzo dobrze. Chodzi o Epson 925. Ściągnąłem najnowsze sterowniki pod Win8.1 (64bit) ze strony producenta i zainstalowałem je, włączając transfer danych i tak dalej. System poinstruował mnie co i jak mam robić. Niestety, komputer w ogóle nie wykrywa drukarki mimo zainstalowania sterowników do kompatybilnej z Win 8.1 drukarki, poprawnego podłączenia oraz mimo próby ręcznego wyszukania sprzętu z poziomu Panelu Sterowania. Czy wiecie jak to naprawić? :/ Moja praca bardzo często opiera się na drukowaniu, a na nową drukarkę tego kalibru nie mam pieniędzy (drukuję nie tylko pisma, ale także projekty graficzne na wysokiej jakości papierze).
 3. Manigoldo

  Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

  Jasna cholera... próbuję zagrać w CoJ: The Cartel od wczoraj, a nie mogę dzięki głupiemu Uplay. Na dodatek musiałem założyć nowe konto, bo do poprzedniego nie pamiętam loginu i hasła, a na Steamie miałem jeszcze From Dust sprzężone z Uplay. Stąd moje pytania: 1. czy mogę jakoś na podstawie klucza dowiedzieć się jak dostać się do mojego kilkuletniego konta na Uplay? 2. czy Steam/Valve banuje konta, jeśli From Dust mam podpięte pod konto X do Uplay, natomiast inne gry pod konto Y ? (do tego obecnego już sobie spisałem passy....)
 4. Manigoldo

  Windows 10 - temat ogólny

  Zmieniałem kompa i system (z Windows Vista OEM na Windows 8.1 BOX) w okolicach kwietnia. Przed świętami Bożego Narodzenia chciałbym skorzystać z funkcji bezpłatnej aktualizacji do Windows 10. Mam jednak parę pytań do osób obeznanych w temacie i/lub posiadających (bądź nie) ten system: 1. Czy będę musiał robić formata c:// ? Z tego co wiem niektórzy byli do tego zmuszeni, a wolałbym tego uniknąć; czy zatem nie zrobienie formata jakoś działa negatywnie na działanie Windowsa 10? 2. Czy będę mógł sformatować dziesiątkę w przyszłości i zainstalować 8.1 BOX, tj. czy klucz będzie działał, czy licencja się skończy? Nie chciałbym, żeby po kilku miesiącach kupna edycji BOX miałbym ją zamieniać na Windows 10 OEM... :S 3. W jaki sposób przeprowadza się format dysku c:// , jeśli nie mam płyty z Windowsem 10, bo uaktualniam go z 8.1 przez opcję darmowej aktualizacji? 4. Do kiedy dokładnie mogę zaktualizować system? :P
 5. Manigoldo

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Też dzisiaj włączyłem grę i jak przez 3 miesiące 1 crash był, tak teraz w jeden dzień z sześć... Spróbuję jutro zrobić to, co napisaliście. Może pomoże. :P Bo losowe crashe, które wcześniej się nie pojawiały, potrafią wkrewić haha.
 6. Manigoldo

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Wam też nowy patch 1.11 lekko pogorszył wydajność...? I to w dziwnych momentach, w których wcześniej nie było na 100% żadnych problemów, względnie ścinek?
 7. Manigoldo

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Ahh, ok! :D Dzięki, nie zauważyłem. A wiesz może ile kosztuje przesyłka ze Stanów?
 8. Manigoldo

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Pff... :/ no to zakupiłem sam klucz. Kupiłbym wcześniej, ale mój bank miał prace konserwacyjne i nie mogłem przesłać kasy na PayPal. Jakby można było z karty płacić, to bym już od 5.10 miał pre-order... dziwna polityka, nie dopuszczać kart kredytowych. No nic, a da się gdzieś oddzielnie karty zamówić? Słyszałem, że jest taka akcja.
 9. Manigoldo

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Czy jak zamówię Edycję Limitowaną dodatku "Serca z kamienia" dzisiaj, to czy dostanę klucz do gry w dniu premiery, a karty do Gwinta w listopadzie (druga dostawa, cdp.pl tak napisało), czy wszystko dostanę dopiero w listopadzie?
 10. Manigoldo

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Hmm może nie ten temat, ale innego nie znalazłem: wie ktoś jak można zsynchronizować dane z The Witcher: Battle Arena z Games Google (ta apka z osiągnięciami). Dzisiaj dopiero ściągnąłem aplikację, a w grze mam już ponad 30h przegranych.
 11. Manigoldo

  Wiedźmin 3 - temat ogólny

  Przechodzę grę drugi raz w trybie Nowa Gra+. Mam pytanie co do zakończenia:
 12. Manigoldo

  Ubisoft otworzy park tematyczny w Malezji

  Hahaha wygrałeś! Świetna historyjka, muszę powiedzieć, że twarz mi się uśmiechnęła. ;))
 13. Manigoldo

  Starcraft w wersji na... przeglądarki

  Nihil novi. Zanim założyłem konto widziałem bany za głupstwo (wiele lat temu, jak jeszcze nie miałem konta, jakiś użytkownik dostał ban za pytanie do kiedy jest akcja z jakąś darmową grą w ramach give away; albo ban o pytanie czy Fallout jest na licencji f2p... serio za takie coś ban?). Jak dla mnie ten news promuje w pewnym sensie piractwo. Nie oczekuję kary, szczególnie takiej jak tamci użytkownicy (nie pamiętam nicków) dostali, no ale wytknąć można. ;P A artykuł bardzo ładnie napisany tak w ogóle, stąd nie zwalniałbym autorki haha.
 14. Im więcej mówią o Fallout 4 tym bardziej coś mi mówi, żeby nie kupować tej gry i więcej o niej nie czytać. xD
 15. Mam nadzieję, że jednak jakość będzie przeważała nad ilością, a nie na odwrót... obawiam się, że dominującymi linijkami będą te w stylu "how are you?" , "i''m fine" , "I remember when I... this and that"...