iselor86

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  198
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O iselor86

 • Ranga
  Wróg ludu

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Nie za bardzo interesuje mnie zdanie osób które krytykują "Amber" Zelaznego. Ale ok. Gry się starzeją, to fakt. Nie wynika to jednak z tego że kiedyś były gorsze (bo nie były) a z ich masowości i ilości. Horda indie gówienek na steamie za dolara, humble-bundle, kolejne sequele i rimejki starych hitów i nie ma czasu na ogranie nowości a co dopiero staroci. Tak więc wspóczesny gracz ogrywa rzeczy nowe, na stare zaległości nie ma już czasu. Chyba że jak ja czy paru innych fanatyków świadomie koncentruje się głownie na tym co było a w co nie grał niż na nowościach. No ale ok, idźmy dalej. Spójrzmy najpierw na przygodówki. Może i kiedyś ten gatunek był bardziej "lajtowy", bajkowy, więcej było tytułów humorystycznych, dziś jest więcej tytułów poważnych, powiedzmy: dla dorosłych. Jakościowo jednak nie widzę (pomijając może grafikę) różnicy między tym co było a co jest. W przypadku gier sportowych, wyścigowych czy nawet bijatyk duże znaczenie ma grafika, naturalność, realizm więc wiadomo że sentyment sentymentem ale współczesne tytuły tutaj jednak są lepsze (dobra, Tekken 3 i Colin 2 wciąż grywalne ale to wyjątki od reguły). Podobnie gry action/adventure, wspóczesne komputery pozwalają z nich więcej wycisnąć tak audiowizualnie jak i fabularnie jest lepiej niż było (Assasins Creedy, Uncharted itd.). Strategie i symulatory w zasadzie zdechły gdyż nie ma nie popytu co też jest związane z poziomem ich skomplikowania. FPSy? Rimejski i sequele, zero oryginalności, dominuje temat II WŚ. Szkoda że nikt dziś nie potrafi zrobić czegoś na miarę Heretica, Hexena czy Blooda. cRPG? Gatunek, który przez polityke Bioware zjadł własny ogon produkując niezłą, ale z roku na rok coraz gorszą casualową masówke spod znaku Mass Effecta, Dragon Age'a, klonów Gothica i polskiego Wiedźmina (ok, tutaj niby poziom w górę, ale mam do tej serii parę zarzutów, a teksty o "najlepszym cRPG w historii" uważam za objaw polskiego cebulactwa, które będzie broniło "swojego" tytułu, tak jak Niemcy bronią Gothica i starego cyklu Arkanii). Na szczęście odżywa, bo o ile szkoła "Mass Effecta i Dragon Age'a" (ja bardzo lubie serie ME i pierwszego DA, żeby nie było) upada, o tyle do łask wraca zarówno "szkoła Baldura" (Tyranny, Pillars of Eternity, Serpent in Staglands) jak i "szkoła Wizardry, Ultimy i Might and Magic" (Legend of Grimorck, Lords of Xulima) wracają do łask i mają się coraz lepiej co na jakiś czas pozwoli odżyć gatunkowi. Tyle ode mnie.
 2. iselor86

  KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

  Jako że uważam cię (na szczęście nie tylko ja) za śmiecia i buraka nie będę prowadził dalej tej bezsensowej "dyskusji" :) Od tej pory będę całkowicie ignorował twoje posty. Łaskawie się ode mnie[m-z] i nie pisz do mnie więcej :) EOT :)
 3. iselor86

  KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

  Tutaj nie musisz wklejać, bo gdybyś nie zauważył zaspamowałeś ten wątek swoimi żałosnymi atakami na moją osobę. Powtarzam raz jeszcze bo jesteś upośledzony: nie wklejałem nigdzie gier z gazet. Po drugie: kasę mam, zaś tobie nie muszę się tłumaczyć dlaczego wolę czasem reedycje niż premierówki. Po trzecie: to nie ja [m-Z] ludzi swoim chrzanieniem o tym jakie wydania (że niby polskie tylko) są jedyne słuszne i kto jest prawdziwym kolekcjonerem. Po czwarte. nie będę na forum przygodoamanii wklejał osobno przygodówek bo mi sie nie chce robić osobnych zdjęć.
 4. iselor86

  KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

  W życiu nie dałem nigdzie wersji gazetowych na żadnym forum, z wyjątkiem trzech dvd boxów z Arcanum, Throne of Darkness i Puzzle Quest (ładne wydania). Extra klasyki mam około 25 tytułów. Na 706. Faktycznie, od cholery. Wyjdź.
 5. iselor86

  KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

  Kolejne boxy w kolekcji.
 6. iselor86

  KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

  Szczekaj dalej. Gazetówki stanowią u mnie mniej niż 1/10 zbiorów, a za gry nieraz wydałem grube pieniądze. Gówno cię powinno obchodzić skąd skąd mam te gry i jaki jest mój obecny stan finansowy. Więc idź miej ból dupy gdzie indziej.
 7. iselor86

  KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

  Nowe big boxy w kolekcji: 1. Devastation (stan: nowy, folia) 2. Duke Nukem: Manhattan Project (stan: nowy, folia + kolekcjonerska koszulka) 3. Hostile Waters: Antaeus Rising (stan: nowy) 4. Jak rozpętałem II Wojnę Światową: Nieznane przygody Franka Dolasa (stan: nowy) 5. MARS: Bunt Robotów (stan: nowy) 6. Red Baron II (stan: nowy, folia, ale pudełko trochę wgniecione)
 8. iselor86

  KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

  Nowe big boxy w kolekcji.
 9. iselor86

  KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

  NWN 2 używka ale stan idealny. Kolejne nabytyki.
 10. iselor86

  KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

  Kolejne foto z nabytkami z ostatnich tygodni. Na zdjęciu Noc i Darklight Conflict, które otrzymałem wraz z reedycja Outlaws i Super Pack 2, które będzie przy następnym upie, a które wymieniłem za premierowe Outlaws. Mi się opłaciło, gdyż w życiu w Outlaws nie grałem więc nie mam do tej gry sentymentu. Podoba się up ?
 11. iselor86

  KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

  Outlaws w big boxie poszedł na wymianę za trzy inne big boxy i owego Outlawsa z reedycji. Mi się opłacało.
 12. iselor86

  KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

  Nowe nabytki w kolekcji:
 13. iselor86

  KOLEKCJE GIER - ZDJĘCIA!

  Poszukuję Super Pack 2 (dystrybucja CODA bodajże) zawierający gry Star Trek: Deep Space Nine The Fallen, Aztec Empire, Ancient Conquest oraz Scout. Pisać jakby coś na iselor@interia.eu
 14. iselor86

  RetroBoat 2015

  Z tego co wiem będzie można, ale jeszcze się podpytam. Ja nie jestem organizatorem, ot, przychodzę do nich ze swoimi grami i prezentuję swój zbiór ale organizacją całości się nie zajmuję.