KeyserSoze

Ekipa Gram.pl
 • Zawartość

  1009
 • Dołączył

 • Ostatnio

KeyserSoze ostatnio wygrał w dniu: 28 Marzec 2017

KeyserSoze miał najwięcej polubień!

Reputacja

-27

O KeyserSoze

 • Ranga
  Redakcja gram.pl

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Bardzo mi przykro, ale chyba zupełnie nie zrozumiałeś tego, o czym jest Czarna Pantera...
 2. Ależ oczywiście, że nie chcę, żeby Czarną Panterę grał biały, bo wtedy cały kontekst by się zmienił i film jako taki nie miałby sensu, gdyż to, że ta postać jest takiego a nie innego pochodzenia etnicznego ma kluczowe znaczenie dla fabuły. Z kolei kolor skóry Ciri, Geralta czy kogokolwiek innego nie ma absolutnie żadnego znaczenia i fabuła książek/gier nie byłaby w ogóle inna. Byłaby to zmiana równie znacząca jak zmiana ubrania z czarnego na ciemnozielone. Bez żadnego wpływu na kontekst. Więc jeśli ktoś przeciw niej protestuje, to nie w trosce o integralność oryginalnej opowieści, bo ta nie zostanie w żaden sposób naruszona, tylko dlatego, że po prostu woli białą skórę od jakieś innej. 
 3. Mnie nie drażnił. To jest świetny aktor. A kolor skóry Rolanda jest zupełnie pozbawiony znaczenia w kontekście oryginalnej powieści. O wiele bardziej kontrowersyjne by było, gdyby nosił zupełnie nie pasujące do konwencji sombrero, albo strzelał z pistoletu a nie rewolweru.
 4. Węgierski paprykarz też bardzo łatwo zrobić, co wcale nie znaczy, że nie jest pyszny :P
 5. Zabawne, ale cel był zupełnie przeciwny...
 6. Tak, właśnie na tym polega ten problem. W głębi wszyscy jesteśmy rasistami. Bo każdy człowiek w głębi boi się tego, co jest inne i czego nie zna. Zwierzęca część naszego mózgu tak po prostu działa. I problem jest wtedy, gdy ktoś pozwala temu ewolucyjnemu, nieracjonalnemu i nieuzasadnionemu już strachowi wpływać na swoje wypowiedzi i działania.
 7. Szkoda, że napisałeś tak dużo, ale już w pierwszym zdaniu udowadniasz, że przeczytałeś nie to, co ja napisałem, tylko to, co chciałeś przeczytać. Ja zasugerowałem, że rasizm często się kryje pod płaszczykiem konserwatyzmu, ale to wcale nie oznacza, że konserwatyzm jest rasistowski. No, chyba że ktoś jest przyzwyczajony do generalizowania i oceniania zbiorowości na podstawie działań jednostki do niej należącej i na przykład uważa, że skoro terrorysta był Arabem, to wszyscy Arabowie są terrorystami. Tylko... to już znów jest właśnie ten typ myślenia...
 8. A kto tak robi? Ja tylko mówię, że osoby krytykujące np. rzekomą nie-białą Ciri teraz, nie podają jako przykładu tamtej Ciri, jako równie nieodpowiedniej do roli. Ja bym podał. A nawet podałem :D
 9. Masz na myśli obraźliwe, nieuprzejme, pozbawione kultury osobistej i szacunku do rozmówcy komentarze?
 10. Ekhm, czy naprawdę uważasz, że realia historyczne to to samo, co powieść fantasy?
 11. I jeden nadaje się tylko do robienia zdjęć, bo grę FPP projektuje się zupełnie inaczej niż TPP i zawsze jedna z perspektyw będzie kulała, jeśli są obie
 12. Ni. Google it. Hasło nawet podpowiem - "psychology of third person perspective games" :) 
 13. Nope. Oprócz dosłownie kilku tekstów, które napisałem przez ostatnich naście lat z kimś, wszystko co robię, robię sam całkiem :) 
 14. Dużo lepiej z tymi modami? Zaciekawiłem się... :)
 15. Tak, tylko nawet jeśli one są ulubione, to też się cieszymy, bo nasz mózg lubi znajome rzeczy. Właśnie w tym cały sęk :)