• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Bae420

Problem TES V Skyrim STEAM

Pytanie

Posiadam The Elder Scrolls V Skyrim polską wersję ze Steam''a. Problem mam taki, że gdy włączam grę launcher działa poprawnie, czyli wybranie wersji (pełna, kinowa) gry oraz kolejny launcher z opcjami itd. Gdy już kliknę graj, cały początkowy epizod działa bez zarzutu ale w głównym menu gry nie ma żadnej animacji a zamiast liter mam puste kwadraty i cały skyrim się zawiesza. Nie znam się na tego typu problemach i nie mam pojęcia czym może być to spowodowane. Wymagania sprzętowe mam okej. Dorzucam screeny żeby lepiej wam przedstawić problem. Będę wdzięczna za pomoc :))

Dodam, że gdy miałam pirackiego skyrima działał bez zarzutu, co prawda na najmniejszych detalach ale działał. Był po rosyjsku a spolszczenia nigdzie nie mogłam znaleźć więc zdecydowałam się na tego ze steam. Tym bardziej nie wiem co jest problemem.

20160505154603546

20160505160404921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Dnia 05.05.2016 o 16:06, Bae420 napisał:

Dodam, że gdy miałam pirackiego skyrima działał bez zarzutu, co prawda na najmniejszych
detalach ale działał. Był po rosyjsku a spolszczenia nigdzie nie mogłam znaleźć więc
zdecydowałam się na tego ze steam. Tym bardziej nie wiem co jest problemem.


Na przyszłość: nie chwal się tutaj posiadaniem pirackich gier, jest to karane banem. Nie zrobię tego tylko dlatego, że masz już oryginalną wersję gry.

Gra jest na steamie więc pierwsze co musisz sprawdzić to spójnośc danych. Robisz to klikając prawym przyciskiem myszy na tytuł TES V: Skyrim na steamie, wybierasz właściwości, następnie zakładka "pliki lokalne" oraz "sprawdź spójność plików lokalnych".

P.S. Temat przenoszę do podforum pomocy technciznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.05.2016 o 12:26, Bae420 napisał:

Sprawdzenie spójności plików nie pomogło... Jakieś inne pomysły?
Może ponowne zainstalowanie gry??

Nie zaszkodzi. Poza tym pozbądź się wszelkich danych z pirackiej wersji. Jeśli jesteś pewna, że komputer spełnia wymagania gry, warto też napisać do pomocy technicznej steama (można pisać po polsku)

EDIT: Poszperałem i znalazłem kilka rozwiązań. Jedno z najbardziej prawdopodobnych to to, że NVidia Control panel sam zmienia kartę graficzną na zintegrowaną: https://www.gog.com/forum/shadow_warrior_series/problem_bug_blank_empty_boxes_instead_of_menu_options (tu dotyczy innej gry, ale problem mniej więcej ten sam)

Drugie rozwiązanie: http://steamcommunity.com/app/72850/discussions/0/521643320349403218/


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.05.2016 o 14:32, Bae420 napisał:

Pierwsza opcja zadziałała! Jestem mega wdzięczna, dzięki bardzo :))


Cieszę się, temat zamykam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować