Zaloguj się, aby obserwować  
MaccCry

Penumbra - temat ogólny

149 postów w tym temacie

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. A jeśli chodzi o GRAW to mi dział, ale na niskiej rozdzieczości. I nie chodził za płynnie. Ale grać się dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem gierkę i nawet fajna, tylko, że tak mało w niej światła, że trudno cokolwiek w niej znaleźć, bo latarkę trzeba użytkować z rozumem :/. Grafika świetna! Nigdy nie widziałem czegoś takiego w freeware''ówce! System interakcji też fajny. Jak na freeware gra jest świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kod do dzrwi po prawej, znajdziesz dopiero po otwarciu zamkniętych drzwi naprawinym kluczem. Nie wiem dlaczego ci się tak dzieje, z tym błędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem , cóż ma nawet fajną fizyke i grafikę jak na gre Freeware , ale nie przypadła mi do gustu , chyba dlatego że wyłączyłą mi się w połowie gry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 20:15, Graszczur napisał:

SORRY, poprawka - Jestem na początku gry, ale nie wiem jak pokonać pierwszego potwora. Jak
w Penumbrze mam się bronić i walczyć?


Potwora możesz usmażyć w drzwiach - stajesz obok wajchy na ścianie (chodzi o tą, która powoduje zwarcie), czekasz aż potwór będzie przechodził przez drzwi, pociągasz za wajchę i gotowe.
Albo po prostu unikaj potworów. Próbowałem też użyć dynamitu ale nic to nie dało, może za słabo przycelowałem, a nie chciało mi się powtarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomosć dotycząca tej gry to taka, że będzie wydana w Polsce przez PLAY''a ale nie wiadomo nic o dacie premiery. Link do gry http://www.play.pl/multimedia/pc_gry/przygodowa/penumbra:_overture-28276.html
Cena przystępna bo na zachodnich serwisach gierka za 19,99 euro lub 14,99 funtów szterlingów. Ma być trylogia. Zapowiada się niesamowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Penumbra: Overture miała ogólnoświatową premierę już kilka dni temu. Recenzje są różne - wychwalające grę pod niebiosa (PC Gamer) oraz *lekko* Penumbre ośmieszające (EuroGamer). Tak czy inaczej - większość graczy którzy już w grę zagrali są baaardzo zadowoleni. Szkoda tylko, że gra jest tak krótka - miała mieć min. 8h - a można ją swobodnie skończyć w 5h, nawet 4h...

Qrcze, jest możliwość zakupu gry przez internet... Wiem, wiem - 20$ to sporo. Jednak nie chce mi się czekać na Polską premierę! Zanim zaczną grę spolszczać... Tak więc nie zdziwcie się gdybym niebawem opisał swe wrażenia z gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :) jak że grałem już w pierwszą część gry i nie długo zacznę grać w 2 chciałem się dowiedzieć czy CDP zamierza wydać którą z tych części w naszym kraju ? Gry są przednie jak na horror i trzymają w napięciu i sądzę że powinny trafić w szersze grono graczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem w Penumbra: Overture (albo Episode 1 jak kto woli). Jestem przy momencie włączenia generatora, bateria włożona, bezpiecznik wymieniony, tylko pytanie:
w jakiej kolejności mam przekręcić zawory? Jest instrukcja, ale nie wiem czemu niewiele z jej kumam (się znaczy znaczenie słów to znam, ale gorzej z tymi symbolami przy zaworach). Kto to wykonał to proszę, żeby mi napisał, jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , posiadam oryginalną wersje gry Penumbra Czarna Plaga zakupioną zagranicą , wszystko działa jak należy . Myślałem że z przejściem gry nie będę miał najmniejszych problemów a już na samym początku nie mogę sobie poradzić . Czy ktoś wie jakim sposobem można wyjść z tego pomieszczenia na początku gry , próbowałem wszystkiego i za nic nie mogę rozwiązać tej zagadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 09:53, napster6 napisał:

Witam , posiadam oryginalną wersje gry Penumbra Czarna Plaga zakupioną zagranicą , wszystko
działa jak należy . Myślałem że z przejściem gry nie będę miał najmniejszych problemów
a już na samym początku nie mogę sobie poradzić . Czy ktoś wie jakim sposobem można wyjść
z tego pomieszczenia na początku gry , próbowałem wszystkiego i za nic nie mogę rozwiązać
tej zagadki.


Widzę, że nie tylko mi nie chciało się czekać na polską premierę. W końcu obie części Penumbry są świetne i warte swojej ceny. Szkoda, że CDP zdecydowało się tak późno wydać obie części...

O ile dobrze pamiętam, musisz podnieść coś w tym pokoju... To chyba była moneta, znajdziesz ją w szufladzie albo gdzieś na biurku. Potem włóż monetę do tego fajnego urządzenia - i poruszaj korbką. Moneta zostanie spłaszczona, wtedy będziesz mógł użyć jej na kracie która blokuje ci przejście do wentylacji.

Nie daj się zabić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować