SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

licznik działa na tej samej zasadzie co przewodowy, to że się czujka na kole przekręciła normalna rzecz i przewodowy też by przestał działać. Oczywiście bezprzewodowe są droższe ale są jednak wyposażone na dzień dobry w większy wachlarz funkcji, trzeba sobie zadać pytanie czy się je wykorzysta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 14:32, czaja24 napisał:

licznik działa na tej samej zasadzie co przewodowy, to że się czujka na kole przekręciła
normalna rzecz i przewodowy też by przestał działać. Oczywiście bezprzewodowe są droższe
ale są jednak wyposażone na dzień dobry w większy wachlarz funkcji, trzeba sobie zadać
pytanie czy się je wykorzysta ;)

Nie, to licznik na kierownicy się przekręcił, w stronę ''do mnie'', i przestał widzieć czujnik przy kole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 15:02, pilek napisał:

oczywiście Centurion, już tłlumaczę dlaczego, bardzo dobra i sztywna rama, która wedlug mechaników(przynajmniej tych których znam) jest stawiana na poziomie Treka 8500 (rama 1600zł!!!), osprzęt na poziomie Deore XT shadow - wyższa jest tylko XTR, osprzęt w rockriderze to X7 - dobry jednak na poziomie deore LX, Hamulce co prawda Shimano ale te akurat są w miarę, radzę unikać modelu m465. Piasty Deore XT to na początek dobry wybór, nie będziesz zawiedziony, dość dobre kasety w obu rowerach, i co bardzo ważne korba w Centurionie będzie dużo trwalsza i łatwiejsza w serwisie, do korb Truvativ ciężko dostać łożyska(do shimano 10zł 2 szt) i Truvativ się dużo szybciej zużywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta cena Centuriona... 3359,00 zł, wątpie bym kupił go za 2700zł. A może masz jeszcze do polecenie równie dobry rower jak Backfire800 lecz tańszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 15:46, pilek napisał:

Tylko ta cena Centuriona... 3359,00 zł, wątpie bym kupił go za 2700zł. A może masz jeszcze
do polecenie równie dobry rower jak Backfire800 lecz tańszy?

zapewniam cie jak poszukas w sklepach PGR to na pewno znajdziesza za 2700, możesz porozglądać się za Meridą lub Kellys, Author

możesz zastanowić się nad tym http://www.kross.pl/573-g517-k2182-level_a8.html
lub nad tym http://www.kross.pl/573-g517-k2180-level_a6_disc.html
i nad tym http://unibike.pl/expert.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 14:23, Quatre napisał:

Jak to? Może masz ten kabelek źle zamontowany, źle owinięty wokół kierownicy, że nie
starcza go przy max skręcie? Dla mnie to naprawdę dziwna sprawa, bo ja z moim przewodowcem
jeżdżę już chyba ze 6 lat i nic się nigdy z kablem nie stało.

Zamontowany jest dobrze, zawsze po montażu testuję maksymalne wychylenia, biorę pod uwagę amortyzator i wszelkie możliwe położenia kierownicy pozostawiając trochę luzu. Jednak jak latem wyjeżdżam na powiedzmy ponad 100 kilometrowe trasy, to trafiają się hardkorowe przeprawy przez las (nie chodzi mi o same drzewa/piach/błoto, ale też różnego rodzaju chaszcze), podczas których kabelek czasami o coś zahacza i wtedy mam go z głowy :) Wiadomo, kabelki licznikowe są bardzo cienkie i łatwo je zerwać.

Dnia 29.12.2008 o 14:23, Quatre napisał:

Bezprzewodowe liczniki są drogie, niezależnie od ilości posiadanych funkcji - po prostu
cena startuje z wysokiego pułapu poczynając od najsłabszego modelu :)

Wiem, ale jestem w stanie zapłacić więcej, bo jednak skłaniam się raczej ku licznikom bezprzewodowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro jeździsz po chaszczach, to bezprzewodowy licznik wydaje się dobrym rozwiązaniem. Ja mam w góralu zamontowany kablowy, a bezprzewodowy w szosówce, którą z asfaltów nigdy nie zjeżdżam ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... mówisz porozglądać się, jakbym miał pojęcie o sprzęcie rowerowym to sam bym szukał,a z tej racji, że tymczasowo nic nie wiem, dlatego w najbliższym czasie jadę do sklepu PGR i zobaczę w jakiej cenie będzie Backfire 800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 15:02, pilek napisał:

Drugi złożony na lepszych komponentach i ramie, ale w obu wysiadają piasty. Kulki to nie to samo, co porządna maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 10:21, rogoz94 napisał:

Drugi złożony na lepszych komponentach i ramie, ale w obu wysiadają piasty. Kulki to
nie to samo, co porządna maszyna.


Tylko, że ja nie chcę maszyny za 4000zł, ja chcę coś na początek do 2700zł.
Rogoz, a jak możesz to poleć mi coś do 2700zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 11:26, pilek napisał:

> Drugi złożony na lepszych komponentach i ramie, ale w obu wysiadają piasty. Kulki
to
> nie to samo, co porządna maszyna.

Tylko, że ja nie chcę maszyny za 4000zł, ja chcę coś na początek do 2700zł.
Rogoz, a jak możesz to poleć mi coś do 2700zł.

ja się nie orientuję w rowerach do 4crossu, ale myślę, ze lepiej byłoby poskładać. Albo poszukaj KROSSA levela. Obczaj wyważenie cenowe i porównaj to z tym rowerkiem. Albo kup ten i wymien piasty. Dodasz 300zł i masz bardzo porządne piasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 13:41, pilek napisał:

W katalogu jest A6 z taką specyfikacją http://www.kross.pl/573-g517-k2180-level_a6_disc.html
,a w sklepie online z taką http://www.kross.pl/536-g417-k206-level_a6.html to teraz
nie wiem...

Może w katalogu jest model 2008, a online już 2009. Kross zawsze coś tam zmienia, dodaje, modyfikuje w specyfikacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 19:18, pilek napisał:

I jeszcze mam pytanie czy rama 19'' nie będzie za mała jak na wzrost 169cm?

pilek będzie za duża może nawet, rowery się różnią tym że A6 występuje w wersjach Disc(tarczowe) i V breake, oczywiście pod względem osprzętu lepiej wypada Centurion i wyliczam
-lepszy amor
-lepsza tylna przerzutka
-lepsze obręcze
- lepsza rama
-niższa masa
-lepsza gwarancja

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 19:18, pilek napisał:

I jeszcze mam pytanie czy rama 19'' nie będzie za mała jak na wzrost 169cm?

Nie radzę kupować roweru bez przymiarki. Różne firmy różnie sobie wyliczają rozmiar ramy z tymi calami i może się zdarzyć, że rower na ramie 19 calowej będzie de facto większy niż innej marki 20 calowy. To trzeba sprawdzić w sklepie, sprzedawca Ci na pewno doradzi odpowiedni rozmiar. Ja przez głupi rozmiar ramy nie kupiłem upatrzonego roweru w tym roku, a przeceniony był o 1000 zł... Mi się na nim wygodnie siedziało, ale sprzedawca powiedział, że nie może mi go sprzedać, bo rama jest za mała, a dokładniej to ja mam na nią za długie nogi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się