Zaloguj się, aby obserwować  
ZygmuntGiertych

ID Software, Blizzard. Co Gdyby Nie Oni

81 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2006 o 11:12, Araondoion napisał:

z C&C bardziej cenie poprzednie wersje niz Generals, ciekawe jaki bedzie:
Command & Conquer 3: Tiberium Wars
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=7113

przed chwila ogladalem filmiki na ign - jestem dobrej mysli. swoja droga, kolejny przyklad, nie wystarczy patrzec na tytuly - te sa sprzedawane z firmy do firmy... producenci sa lepsi i gorsi. zobaczymy jak bedzie z c&c

co do obliviona - ja nie przepadam za modami - jezeli gra w podstawce jest do bani to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2006 o 11:20, ZygmuntGiertych napisał:

ale nie sądzisz że Blizzard pokazał jak stworzyć RTS''a, który zbije sukces na cały świat.

Mnie tam Starcraft nie powalił na kolana.Owszem,rozumiem że ktoś moze się nim zachwycać,ale to seria Command&Conquer podbiła moje serce:)
Starcraft byc może jest niezły,ale ja tam nie lubie klimatów science-fiction. Nie podoba mi sie akcja w kosmosie,i na jakiś planetach.
Wole Red Alerta i Generalsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 11:26, gmx napisał:

co do obliviona - ja nie przepadam za modami - jezeli gra w podstawce jest do bani to jest.

sa gusta i gusciki, a morrowind z modami jest znacznei lepszy niz bez. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 11:27, Darkstar181 napisał:


> ale nie sądzisz że Blizzard pokazał jak stworzyć RTS''a, który zbije sukces na cały świat.

Mnie tam Starcraft nie powalił na kolana.Owszem,rozumiem że ktoś moze się nim zachwycać,ale
to seria Command&Conquer podbiła moje serce:)
Starcraft byc może jest niezły,ale ja tam nie lubie klimatów science-fiction. Nie podoba mi
sie akcja w kosmosie,i na jakiś planetach.
Wole Red Alerta i Generalsa.

Eee a czymże jest C&C jak nie sci fi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 11:28, hans olo napisał:

Eee a czymże jest C&C jak nie sci fi?

zgodzil bym sie gdyby nie generals - taka propaganda o walce z terroryzmem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2006 o 11:28, hans olo napisał:

Eee a czymże jest C&C jak nie sci fi?

Tłumaczylem, nie lubie kosmicznych gier. C&C przynajmniej dzieje się na ziemi,nie wlaczymy z ufoludami... no moze w Tiberiam Sun... w którego właśnie z tych powodów nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 11:30, Darkstar181 napisał:


> Eee a czymże jest C&C jak nie sci fi?
Tłumaczylem, nie lubie kosmicznych gier. C&C przynajmniej dzieje się na ziemi,nie wlaczymy
z ufoludami... no moze w Tiberiam Sun... w którego właśnie z tych powodów nie grałem.


Ja za to kocham gry Cci Fi.. Ponieważ uważam że twórcy takich gier mają wspaniął wizję tego jak kiedyś może wygladać świat.. lub walka w kosmosie. No sorry ale jak teraz japończycy skonstruowali robota, który potrafi się sam składać.. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 11:38, ZygmuntGiertych napisał:

Ja za to kocham gry Cci Fi.. Ponieważ uważam że twórcy takich gier mają wspaniął wizję tego
jak kiedyś może wygladać świat.. lub walka w kosmosie. No sorry ale jak teraz japończycy skonstruowali
robota, który potrafi się sam składać.. :|

która to wizja raczej jest nieprawdopodobna lub niemozliwa fizycznie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 11:45, Araondoion napisał:

> Ja za to kocham gry Cci Fi.. Ponieważ uważam że twórcy takich gier mają wspaniął wizję
tego
> jak kiedyś może wygladać świat.. lub walka w kosmosie. No sorry ale jak teraz japończycy
skonstruowali
> robota, który potrafi się sam składać.. :|
która to wizja raczej jest nieprawdopodobna lub niemozliwa fizycznie :P


Nie koniecznie. Nie mówię o Doomie3, ale o filmie Doom. Gdzie te "potwory" brały się z mutacji genetycznej. Niby bajkowate.. ale chociaż trochę wiarygodne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielki szacunek dla Id za zainteresowanie dla ich fanów. Każdy mail, który napiszę do Id zawszę dostaję spowrotem. Odpowiedzą mi na wszystkie pytania. Zawsze znajdą czas. Pozatym QuakeCon. Marzenie... może kiedyś pojadę tam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 11:47, ZygmuntGiertych napisał:

Nie koniecznie. Nie mówię o Doomie3, ale o filmie Doom. Gdzie te "potwory" brały się z mutacji
genetycznej. Niby bajkowate.. ale chociaż trochę wiarygodne. :)

Chodzi mi o taki Starcraft, walka w kosmosie, w prozni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 11:14, Darkstar181 napisał:

Blizzard? Eee.... gry robi niezłe,ale Starcraft nie był pierwszym RTSem. Najpierw było Dune,
później Command&Conquer.

Chodzi ci zapewne o Dune 2 (jedynka była przygodówką), ale ona nie była prekursorem gatunku. Wcześniej wyszła gra o której prawie nikt już nie pamięta (ja też nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja też wtrące swoje zdanie;).
Nie lubię Doomów,domopodobnych,Quakeów czy innych głupich rzezi.Tzn wg mnie.Nie ciągnie mnie to.

Blizzard...nienawidze ich!!Odebrali mi 6 lat życia przez Diablo 2:D.Nooo może nie aż tak...ale od wyjścia tej gierki znajduje się na moim dysku.Warcrafta 2 pogrywałem i jest to wybitne dzieło ale oczywiście, że nie było pierwsze.C&C:Red Alert!!!To był hit!!Westwood to jest przodownik w strategiach.Starcraft?Też nie lubię tych kosmicznych strategii ale przeszedłemcałego.Trzeba to jednak docenić.W końcu ilu ludzi "oddało życie" za ta gre;).
Ale trzeba powiedzieć jedną rzecz:Blizzard może i nie wymyśłił tych gatunków ale za to filmy z każdej gry Zamieci mogłyby dostać oskara!!W każdych czasach mieli najlepsze filmy.A grafika w grach??Jakieś 2 lata za tytułami z rynku gdy wychodziły;).Czemu?Bo chłopaki stawiają na to co ważniejsze i dziw, że mało kto na to wpadł.Otóż grywalność!!Chęć zabicia jeszcze jednego bossa w Diablo.A nóż widelec wypadnie jakiś unikat!Możę jeszcze raz Mephisto zabić?:).Wymagania nigdy nie były zabójcze dzięki czemu ich produkty docietają do dużej ilości graczy. Nie będe już wspominał o battle.net bo to każdy przecież wie:).Ta firma to taki pewnik, że cokolwiek zrobią-będzie to hit.Nie ma wyjątku.Tylko te premiery mnie denerwują..czy zasze musi ich być po 10 w roku??:D

BTW Diablo to nie rpg.Ale wszyscy zawsze kiedyś mówili albo pisali np. w CD:gatunek:diablowate:D:D.Pamiiętacie?Teraz to hack&slach.Tylko Dungeon Siege zbliżył się do Diabo w prostocie rozgrywki.Zresztą jego twórcą o to chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajmy. Czy Blizzrard stworzył jakiegoś wspaniałego RPGa? Nie mówiąc o hack''n''slashu i strasznie drogim mmo. To Black Isle jest odpowiedzialne za najlepsze RPGi. A poza tym, czy Blizzard stworzył Diune i Comand&Conqer, a to na nich wzorowane były strategie. Gdyby nie ID może nie mielibyśmy nudnawych i bezmyślnych strzelanin(takie są według mnie), a jakieś cieakwe gry FPP. A poza tym, ID chyba nie stworzyło Blooda, Duke Nukema, czy Unreala. Oni tylko stworzyli gry, które uważane są za pierwsze FPSy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co by było gdyby nie było Blizzarda i ID?

Po prostu nie było by kilku gier, które uznaje się za przełomowe. Narodziłyby się inne przełomy... Przecież ktoś w końcu wpadłby na to, że można robić wspaniałe filmiki, sterować bohaterem widząc wszystko jego oczyma, mieć w grze kilka zróznicowanych ras(Starscraft może nie był pierwowzorem w tego typu zagraniu, ale po jego powstaniu stało się to normalką)... Dodadkowo powiem, że może nie byłoby Blizzard''a i ID, ale tacy ludzie jak Romero czy Roper nadal by istnieli. I kto wie, czy nie mielibyśmy do czynienia z CnC: Starcraft :)

Trzeba jak Einstein - cofnąć się w przeszłość, skasować kogo trzeba i wtedy patrzec jak wszystko i tak toczy się swoim biegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ID chyba nie stworzyło Blooda, Duke Nukema, czy Unreala. Oni tylko stworzyli

Dnia 24.08.2006 o 12:51, ShadowG napisał:

gry, które uważane są za pierwsze FPSy.


Na czym się wzorował Unreal? Duke? Kiedyś ludzie mówili "Na początku był Quake". Ale każdy ma swoje zdanie ;) Zgadam się również z twoim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 13:05, luzac napisał:

Trzeba jak Einstein - cofnąć się w przeszłość, skasować kogo trzeba i wtedy patrzec jak wszystko
i tak toczy się swoim biegiem.


Właśnie dlatego Co By było.. Można tak gdybać.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.

Dnia 24.08.2006 o 13:05, luzac napisał:

Przecież ktoś w końcu wpadłby na to, że można robić wspaniałe filmiki,


Tak?Jakoś żadko zdarzają się takie perełki filmowe w grach.Wszyscy widzieli jakie ma Blizzard a jednak kto zrobił coś podobnego??Także może jednak niektóre rzeczy nigdy by nie zostały odkryte,wynalezione gdyby nie "Ci" właśnie ludzie.Mówiąc Ci mam na myśli wszystkich odkrywców-pionierów z każdej dziedziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak:
Może blizzard pierwszego rtsa nie wydal, ale za to diablo bylo pierwszym i jedynym w swoim rodzaju hack''n''slashem, pierwsza gra z gatunku Action RPG. I najwspaniajsze jest to ze do dzis jest niedoscignionym wzorem i inni tworcy tworzacy jego klony (Sacred, Dungeon Siege, Titan Quest itp.) nie moga jej mimo wszystko jakos przebic. Fenomen tej gry stwarza ze jest jedyna w swoim rodzaju i nigdy nie powstanie lepsza gra w tym gatunku (no moze z wyjatkiem diablo 3). Co do warcrafta i starcrafta to takze uwazam ze to sa wspaniale gry i do dzis zagrywam sie we wszystkie tytuly Blizzarda - mojego ukochanego developera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować