hans_olo

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  9568
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O hans_olo

 • Ranga
  Sekretarz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. hans_olo

  Szukam pewnej gry - ale nie znam nazwy

  2. "fighting force"
 2. Chodzi o to, że odtwarzanie sygnału dyskretnego (tu ciągu klatek obrazu) powinno być próbkowane (tu odświeżane) z częstotliwością co najmniej dwa razy większą niż częstotliwość sygnału źródłowego. Tylko wtedy ma się gwarancję "wiernego" odtworzenia sygnału. Na przykładzie sinusoidy. Gdyby odświeżać ją tylko raz na jeden okres, otrzymamy ciąg punktów o równej wartości, z których możemy co najwyżej uzyskać linię prostą (alias funkcji). Oczywiście z klatek obrazu nie otrzymamy żadnej prostej, lecz po prostu niektórych klatek nie zobaczymy, dlatego gonienie za jakimiś setkami FPS jest bezcelowe, zwłaszcza że na takie ilości klatek w nowych grach mogą sobie pozwolić nieliczni. Teoretycznie G-Sync/Freesync ma gwarantować, że to próbkowanie będzie się pokrywało z FPS, ale jeśli mamy niskie FPS, to mamy problem. Nie ma problemu, gdy "uwolnimy" odświeżanie i dostosujemy detale.
 3. Nie opowiadaj bzdur. Mając powyżej 100 FPS pojawia się już aliasing odświeżania, 20% tych klatek nawet nie ujrzysz, ponieważ zostaną odcięte. Wynika to z prawa Shannona. Marketingowcy chcą oszukać fizykę wprowadzając Gsync/Freesync i dopiero wtedy sens ma duża ilość FPS. Ale to nieprawda, że Gsync/Freesync jest lepsze od zwykłego stosowania się do twierdzenia Kotielnikowa-Shannona-Nyquista, ponieważ zwykłe obniżenie detali do poziomu gwarantującego 2x mniejszą ilość FPS niż częstotliwość refresha gwarantuje z definicji dużo lepszą jakość obrazu niż synchronizowanie w dół.
 4. Wdzianko WW ze zdjęć to jeszcze nie taka tragedia. Stylizowane na jakąś Xenę skóry zawsze lepsze niż gacie ze wzorem amerykańskiej flagi.
 5. Serial "Penny Dreadful". Świetna obsada i ogólnie świetna produkcja.
 6. hans_olo

  Opera - temat ogólny

  Też już próbowałem
 7. hans_olo

  Opera - temat ogólny

  Mam poważny problem. Laptop lenovo y560 z systemem windows 7 home premium SP1. Próba uruchomienia opery kończy się błędem jak niżej. Próbowałem usuwania plików z appdata i nadal to samo. Nawet robiłem recovery systemu od zera. Powoli zaczynam obwiniać samego laptopa, ponieważ kilka miesięcy temu zaczął się trochę dziwnie zachowywać po wymianie pasty w chłodzeniu (wcześniej też się kilka razy przegrzał), ale ogólnie to żadnych blue screenów ani nic w tym stylu nie ma, więc trudno mi w to uwierzyć. Ktoś coś wie? Podpis problemu: Nazwa zdarzenia problemu: BEX Nazwa aplikacji: opera.exe Wersja aplikacji: 33.0.1990.43 Sygnatura czasowa aplikacji: 562acc62 Nazwa modułu z błędem: opera.exe Wersja modułu z błędem: 33.0.1990.43 Sygnatura czasowa modułu z błędem: 562acc62 Przesunięcie wyjątku: 00031dbf Kod wyjątku: c0000417 Dane wyjątku: 00000000 Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.768.3 Identyfikator ustawień regionalnych: 1045 Dodatkowe informacje 1: 933b Dodatkowe informacje 2: 933bbf085e016f8a1a63a4fe64c568a8 Dodatkowe informacje 3: 84d3 Dodatkowe informacje 4: 84d379b37e17287daba26f3936f20238
 8. Na pierwszy rzut oka zgaduję, że chodziło tutaj w dużej mierze także o dostosowanie układu forum do systemów mobilnych. Ale albo to ten zdziadziały samsung, albo coś poszło nie tak, bo forum na androidzie nie otwiera mi się w ogóle. Poprzednie nie było może na telefonie zbyt wygodne, ale działało. I pytanie. Czy różowy kolor zaznaczenia to jest konieczny?
 9. Nie ma w tym nic dziwnego. SE jest w trakcie kampanii marketingowej promującej nadchodzącą kolejną część. Wykorzystanie historii serii do tego celu jest czymś absolutnie normalnym.
 10. Mam pytanie o film. Może być dość stary, ale w kolorze. Opowiadał on historię powstania pierwszego samolotu dźwiękowego i genialnej idei Richarda Whitcomba opartej na kształcie butelki coca coli, która fizycznie bierze swoje podstawy w równaniu Bernouliego nawiasem mówiąc. Film dość charakterystyczny, bo opowiada faktyczną historię, ale nie jestem w stanie nawet go wygooglować, mimo że znam nazwisko tego człowieka :).
 11. "Shogo 2" i "crime cities 2". To mój conocny sen.
 12. hans_olo

  PlayStation 4 - temat ogólny

  Nie warto. O ile SSD czasami daje wyraźną różnicę, to hybryda najczęściej (nie zawsze) praktycznie niezauważalną bez stopera. Realnie duże różnice są w pojedynczych tytułach. https://www.youtube.com/watch?v=InermmePbd4
 13. Zgodzę się z Tobą w pewnym aspekcie. Referendum należało zbojkotować i tego się będę trzymał. A całą wiejską ( bo na szczęście pałac prezydencki już sobie wymieniliśmy) powinniśmy wywieźć na taczkach i wystawić na publiczne opluwanie w dybach. A to najbardziej humanitarna kara, jaka im się należy.
 14. Skisłem - mocno. To pytanie to polityczny https://pl.wikipedia.org/wiki/Kot_Schrödingera, ktoś powinien je dopisać na wikipedii dla potomnych jako "kot Schroedingera w polityce". Na to referendum zwyczajnie nie ma słów. Ja rozumiem obronę wizerunku przykładnego obywatela, ale to jest kpina, a nie referendum. A jak władza ze mnie kpi, to nie ma takiego obywatelskiego obowiązku, który byłby dla mnie wiążący. Mechanikę kwantową politycy niech zostawią fizykom, a sami niech się ograniczą do logiki klasycznej. W tym wypadku przykładny obywatel to taki, który uratował wizerunek tego narodu przed wybraniem czegokolwiek w tym błazeństwie.
 15. Raz już kupiłem "the missing link" w pudełku. Otwieram pudełko, a tam nic nie ma. Idę do sklepu i się pytam. A oni mówią, że kod jest na paragonie. Chyba nie muszę mówić jaką ulgę poczułem, gdy po chwili strachu przypomniałem sobie, że jeszcze paragonu nie wywaliłem.