Zaloguj się, aby obserwować  
Woko11

Harcerzem być?

15 postów w tym temacie

Zapewne niejeden z Was był lub jest harcerzem. Chcę się zapisać do harcerzy, ale potrzebuję informacji: co tam będę robić, ile kosztuje mundur itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 17:29, Woko11 napisał:

Zapewne niejeden z Was był lub jest harcerzem. Chcę się zapisać do harcerzy, ale potrzebuję
informacji: co tam będę robić, ile kosztuje mundur itp. itd.

Myślę, że najwięcej się dowiesz na oficjalnej stronie Harcerstwa Polskiego http://www.zhp.pl/index.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam http://www.zhr.pl/

Co do Harcerstwa musisz znalezc jakas druzyne w swoim miescie... gdzie mieszkasz?

Mundur itp. roznie, mozesz kupic od starszych Harcerzy czy w roznych sklepach, ale na sam poczatek nie musisz go miec, jesli chcesz przekonac sie o co biega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 17:34, Woko11 napisał:

Drużynę już znalazłem. :)


To ich Druzynowy powinien Ci wszystko wyjasnic.. załatwiic jakis stuff itp. Jak jestes w ZHR to oni uzywaja chyba jeszcze Holenderskiego munduru, one drogie nie sa... i dosc latwo dostepne byly.. przynajmniej kiedys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha! Ja byłem harcerzem jeszcze 2lata temu. Mam teraz 14. Byłem, ale zrezygnowałem bo wkurzało mnie obyczaje, tradycja harcerzy.
Byłem na dwóch obozach harcerskich. To była menczarnia jak w wojsku. Było trzeba każdy zakichany rozkaz wykomać. Spanie w dziurawych namiotach to było najgorsze jak padał dzeszcz wszystko potem mialem mokre.
Myliśmyh sie raz na 4dni a poterm sie no "Ładnie pachniało" Cieżko bylo jedliśmy z kuchni polowej jakieś świnśkie jedzenie nawet dobre :) Ale to pizza nie była. Bylem 2tyg. Zawsze coś. Jednym słowem szkoła przetrwania.

Tym ktorzy lubią takie rzeczy niech wstąpią do ZHP i siesami przekonają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi podać sklep na Opolszczyźnie lub internetowy, w którym mogę kupić koszulę mundurową męską ZHP NOWEGO typu?? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 17:49, Carl92 napisał:

Tym ktorzy lubią takie rzeczy niech wstąpią do ZHP i siesami przekonają.


Ja już się przekonałem :) Również ze dwa lata temu zrezygnowałem, bo miałem coraz mniej czasu i tam praktycznie było nudno. Tylko nie wiem czym różni się ZHP od ZHR... Wie ktoś? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak możla lubić a tym bardziej być harcerzem? Zawsze się denerwuje jak jakiegoś spotkam (fuuu) a najgorzej w sklepach, stoi sobie jakby nigny nic i..(kradnie moje zakupy!) pakuje mi żeczy (ehh!). M-u-n-d-u-r-k-i i te dziwactwa/.../, taaa bardzo fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2006 o 19:12, morthi napisał:

a ja zhr nie polecam - za duza indoktrynacja polityczna i wyznaniowa :)
w zhp nikt Ci niczego nie bedzie narzucac :)


Sorry... byłem w ZHR i nikt NIGDY nie narzucał mi przekonan politycznych, ani religi. NIE mowiono w ogole o polityce, a wiele osob, ktore chodzilo do ZHR wraz, ze mna nie było w ogole katolikami, lecz ateistami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to zapraszam teraz :) zdziwisz sie jak bardzo ta organizacja sie zmienila :)
btw - jest masa ludzi w tym rzadzie wywodzaca sie wlasnie ze struktur zhr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować