Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Dnia 18.03.2010 o 19:15, DesMonD__PL napisał:

THIS is DNS error (80710102)

Masz napisane przecież, "błąd serwera nazw". Był jakiś problem z dostępem do DNS, którego używasz, nic związanego z konsolą, ani prawdopodobnie z routerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zebym ja wiedzial co znaczy DNS :)
Ogólnie bardzo dużo błędów jest np. przy rejestracji ;]

I dziwne, bo raz klikajac na STORE wyskoczył mi komunikat, ze nie jest obslugiwany w naszym kraju czy jakos tak a po drugim kliknieciu bylo ok :]

I powiedzcie mi, chce sobie kupic gre wirtualnie to jak to jest za sprawą Allegro, te doładowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2010 o 22:20, DesMonD__PL napisał:

A zebym ja wiedzial co znaczy DNS :)

DNS, czyli Domain Name Server to takie cos co zamienia nazwe latwo zapamietywalna dla ludzi (np. www.google.pl) na adres IP servera, na ktorym dana strona sie znajduje (bo to wlasnie adres IP, a nie nazwa wlasna, sluzy urzadzeniom sieciowym do przekazywania danych ;)).

W ustawieniach sieciowych jest tam jeszcze test lacza. Sprawdz jak to u Ciebie wyglada.

Dnia 18.03.2010 o 22:20, DesMonD__PL napisał:

raz klikajac na STORE wyskoczył mi komunikat, ze nie jest obslugiwany w naszym kraju

Tam bylo, ze nie jest obslugiwany w jezyku polskim i taki komunikat powinien raczej Ci sie pojawic ;)

Dnia 18.03.2010 o 22:20, DesMonD__PL napisał:

I powiedzcie mi, chce sobie kupic gre wirtualnie to jak to jest za sprawą Allegro, te doładowania?

Placisz kwote z licytacji+kwote doladowania, czyli np. jak kupujesz ''bon'' na 100PLN, a aukcja jest za 8PLN to w sumie placisz sprzedawcy 108pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 13:08, DesMonD__PL napisał:

No a to prawda, ze gre mozna podzielic na 4 kompy, czyli np. z kumplem sie skladam i
mam dla przykladu Battlefield 1943


Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 18:50, HeyBabyGirl napisał:

Krótka piłka, jestem zachwycony grą Uncharted 2 i szukam czegoś podobnego ( koniecznie
z multiplayerem), co polecicie ?

Hmmm Army of Two The 40th Day może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, będę niedługo posiadaczem PS3 i... I mam taki starszy TV 29 Cali z "d*pą" i.. Czy obraz będzie zjadliwy? Polecono mi też jakiś kabel za 30 zł czy ile tam, który podobno zwiększa jakość obrazu i dźwięku, działa to dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 20:10, B1SH0P napisał:

Siema, będę niedługo posiadaczem PS3 i... I mam taki starszy TV 29 Cali z "d*pą" i..
Czy obraz będzie zjadliwy?

Witaj w klubie. Mam taki sam TV, gram bezproblemowo. No, może prawie bezproblemowo.
Ogólnie wszystko jest cacy, jednak jedna rzecz może być denerwująca - miganie obrazu, rzadkie, ale pojawia się. Zarówno w grze, jak i przy zakupach w PSN. Koledzy z tegoż tematu pisali, że jest to najprawdopodobniej spowodowane właśnie brakiem HD, także należy się po prostu do tego przyzwyczaić. Ale kto wie, czy u Ciebie będzie to występowało? Poza tym, narzekałbym też na zbyt małą czcionkę, ale to akurat objawia mi się tylko we Fifce. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej pisz, bądź przejrzyj moje posty - Siriondel odpowiadał mi na mój kłopot szczegółowo.
Pozdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, platyna w God of War 3 zrobiona. Pierwsze przejście na Hard, jak to z każdym GoWem i potem szybki, 5-godzinny speedrun na Easy po 3 pucharki, których nie zdobyłem podczas pierwszego przejścia + Challenge of Olympus. I teraz można powiedzieć coś więcej.

- bronie są krokiem wstecz wobec poprzednich odsłon. Mało unikalne i w zasadzie poza Cestusem to nie ma nic przydatnego - Bicz i Szpony to IMO zbędny dodatek, Szpony ewentualnie służą do zrobienia jednego trofeum za zrobienie 1000-hit combo. W dwójce sprzęt był bardziej oryginalny a przede wszystkim bardziej praktyczny.
- zminimalizowana rola szału. Tu również w poprzednich odsłonach szał pozwalał pozamiatać w razie kłopotów, teraz jest zbędny. Powolne ciosy, dmg jakiegoś super nie można zrobić, do tego we wszystkich sytuacjach, w których miałem chęć go użyć, byłem otoczony przez gości z onyksowymi tarczami, których Ostrze Olimpu nie było w stanie przebić. Miecz, który zabija boga, nie może przebić tarczy zombiaka. Dziwne trochę. Jedynym plusem jest niemal całkowita niewrażliwość na obrażenia.
- kamera wcale nie taka bezbłędna. Po pierwsze, zdarzają się sytuacje, gdzie czegoś nie widać co robimy, bo kamera nie sięga np. za róg. Po drugie, dobija w CoO, gdzie podczas wyzwania nie widać całej areny. Trzeba ubić wrogów, a tu lipa, myślisz, że wszystkich ubiłeś, ale nie, jeden zombiak zawieruszył się na krawędzi areny, ale kamera tego nie pokazuje, co tam wyzwanie, co tam, że walczy się z nim 100 raz i tym razem było blisko, jak można zrobić super zbliżenie na Kratosa.
- wracając do Challenge of Olympus, wyzwania są śmiesznie łatwe w porównaniu do poprzedniczek, gdzie były ciekawe i wymagające. Nawet gdy się przegrywało któryś raz, nie frustrowało. teraz są nudne i właśnie frustrujące, albo łatwiutkie.
- wraca bajka z unikami i szybkim przemieszczaniem się po ścianach i sufitach. Wychyla się gałkę niby w tył, Kratos leci w prawo. Na niskich poziomach trudności bez znaczenia, na wysokich już tak, bo tam nie można nie zwracać uwagi na damage i lecieć z okrzykiem "This is Sparta!", a unikać każdego ciosu. Trzeba wspomnieć, bo tylko dodaje niepotrzebnej frustracji. Już podczas pierwszej walki z bossem, gdzie trzeba wisieć, zamiast zejść z linii ciosu w lewo, Kratos leci w tył i obrywamy.
- no i ta końcówka. Zrozumiała, to jasne, ale wg mnie zbyt filozoficzna. W końcu GoW to slasher, a nie jakiś psychologiczny thriller. Jakby twórcy chcieli zakończyć, na siłę eksponując Kratosa jako bohatera ekstremalnie tragicznego i skomplikowanego niczym omawiane na lekcjach polskiego postacie z lektur okresu romantyzmu. Niepotrzebnie, można to było zrobić prościej, a równie wzniośle. Bardziej w stylu God of War.
- BARDZO niska żywotność gry. Jeżeli zespół z Santa Monica chciał dodać żywotności do gry poprzez umieszczenie paru godzin making-of, to się przeliczyli. Do tego marne wyzwania, jeden kostium, żadnych ciekawostek, brak New Game+, jedynie boskie artefakty... Tu także poprzedniczki wygrywają. Pewnie doczekamy się jakichś DLC na PSN.

Mój prywatny ranking serii: God of War > God of War 3 > God of War 2 > God of War: Chains of Olympus. Oczywiście wszystkie tytuły trzymają mistrzowski poziom, jednak ta pierwsza część jest tą, przy której bawiłem się najlepiej, wciągnęła mnie najmocniej, opowiadała najciekawszy fragment historii. No i najlepiej zrealizowany finał w całej serii.
Teraz czekamy, co dalej z serią, a że coś się chyba szykuje, wskazuje Easter Egg ukryty w platynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko gra jest dobra. Gry nie kupiłem ale godzinna sesja mnie całkowicie przekonała.
A powiedz mi gdzie dokładnie zrobiłeś 1000 hit combo?? Mój kumpel się trudzi z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 16:06, Slappy napisał:

Mimo wszystko gra jest dobra.

Oczywiście, że dobra, nawet bardzo dobra! Ale kiedy emocje opadły, patrzę nieco bardziej trzeźwo ;) No i jednak pierwszy GoW dał mi więcej frajdy, po prostu.

Dnia 20.03.2010 o 16:06, Slappy napisał:

A powiedz mi gdzie dokładnie zrobiłeś 1000 hit combo?? Mój kumpel się trudzi z tym.

A proszę uprzejmie. Sposoby są dwa, wolny, ale nie masakrujący kciuka, albo szybki, ale masakrujący.
Sposób pierwszy:
Na początku gry, kiedy zdobywamy Łuk Apolla, obok lampy, na której trzeba stanąć, by podnieść bramę nad trójgłowym psem stoi sobie dusza za kratami. Trzeba złapać ją w ten przyciągający chwyt (L1+O) i trzymać oba przyciski. Jeżeli się uda, Kratos będzie ciągle i ciągle "łapał" duszę w chwyt. Należy uważać, by nie puścić przycisków L1 i O. Trwa ok. 20 minut, zanim nabije się 1000 hitów.
Sposób drugi:
Podczas walki zombiakami zaraz po wejściu do Pit of Tartarus (po otwarciu tych ogromnych bram, przed którymi walczy się z Chimerami), albo z zombiakami w Mieście Olimpia, w miejscu, gdzie wychodzi drugi generał Centaurów i widać w tle ognistego Tytana (lokacja z dema) trzeba ustawić się gdzieś w rogu i za pomocą Szponów Hadesa wyrywać dusze wrogom (też L1+O). Klepanie kółka do 1000 ciosów może zmęczyć, a do tego trzeba uważać, by nie dać się za długo bić i nie przerwało comba. Jednak jest to metoda ok. 5 - minutowa.

Ja polecam tę pierwszą metodę, sam ją wykorzystałem. Nie chciało mi się mashować pada ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, tak tu prawicie na temat zalet i wad serii God of War, że aż sam postanowiłem się przekonać po demku trzeciej części. Pobierałem sporo, bo kilka godzin, ale już mogę powiedzieć - było warto i szykuje się chyba zbieranie na dwie pierwsze części :)
Za wiele powiedzieć po demku nie mogę, ale kilka rzeczy wychwyciłem - po pierwsze, najważniejsze, jest to cholernie efektowny, emocjonujący i brutalny slasher. Dość powiedzieć, że przy walce z byczym czymś (w tle Tytan) nieźle się napociłem. To u mnie zdarza się tylko przy bardzo dobrych grach :D I nawet pomimo tego, że HD nie posiadam (a pomimo posta Namaru, gra, o dziwo, uruchomiła się bez problemu) wszystko wygląda obłędnie. Demka całego nie ukończyłem - nie mogłem dojść jak rozbić te tarcze, nawet z tymi dokładnymi instrukcjami. Jeśli chodzi o efektowność, jest to pewnie zasługa ilości krwi na ekranie, a wyrywanie oka Cyklopowi robi spore wrażenie. Chociaż nie skłaniam się ku takiej przemocy w grach, to ta cała brutalność naprawdę współgra z lokacjami i ogólnym klimatem GoW - takie jest moje zdanie.
Poza tym podobało mi się natychmiastowe rzucenie w wir wydarzeń, w tej grze chyba nie ma miejsca na odpoczynek, hę? Bronie mega, zdążyłem nabić na szybko 40 hitów, a pozytywne wrażenie zrobił na mnie łuk - sporo obrażeń zadaje.
Coś więcej? A, zaskoczyła mnie reakcja Kratosa na pewnego człowieka, który stał na murku i prosił o transport - zamiast pomóc mu, mówiąc delikatnie, hero zignorował go i uderzył jego pacynką w ścianę - do tej pory myślałem, że główny bohater jest jednak dobry. Ale samą serią za dużo się nie interesowałem, pora poczytać na temat GoW.

Cóż, reasumując, moje wrażenia są zdecydowanie pozytywne - rozbudowany i mega efektowny slasher, a dość powiedzieć, że w ten gatunek gier gram chyba po raz pierwszy. I od razu przekonał mnie do siebie :) Muszę popatrzeć jak tam część pierwsza stoi i zdecydować się w końcu na cusik - bo do tej pory myślałem zdecydowanie o inFamous, a tutaj dobry konkurent wyrósł. Tzn. nie żeby porównywać, ale na nadmiar funduszy nie narzekam i gierkę jedną będę musiał wybrać :) Ok, ale miałem się nie rozpisać, a tu przydługawy post wyszedł. Jednak myślę, że GoW zasługuje na to - przynajmniej po tym, co dzisiaj widziałem i kogo siekałem...

...i jeszcze szybka edyta: dopiero teraz spojrzałem, serii GoW nie ma na PS3 - tylko część trzecia? No to klapa, myślałem zacząć sobie od początku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 21:53, Gryczka napisał:

...i jeszcze szybka edyta: dopiero teraz spojrzałem, serii GoW nie ma na PS3 -
tylko część trzecia? No to klapa, myślałem zacząć sobie od początku :(


Jest chyba kolekcja w której jest GoW i GoW2 w większej rozdzielczości specjalnie na PS3. Niedługo wychodzi jakaś uber super ultimate edycja gdzie będzie GoW, GoW2 i GoW3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 21:53, Gryczka napisał:

Za wiele powiedzieć po demku nie mogę, ale kilka rzeczy wychwyciłem - po pierwsze, najważniejsze,
jest to cholernie efektowny

Nawet nie wiesz jak bardzo. W pelnej sa TAKIE poziomy, ze szczena wali w dol i nie wstaje. nie bede spojlerowal - sam sie przekonasz :). Jesli ANI razu nie powiesz ''o k...'' to znaczy, ze grasz na 10 calach najwyzej ;)

Dnia 20.03.2010 o 21:53, Gryczka napisał:

Demka całego nie ukończyłem - nie mogłem dojść jak rozbić te tarcze

Kojarzysz cyklopa? To ''bycze cos'' ;). Duza mial maczuge, nie? A wiesz co sie tak duza maczuga fajnie rozwala? Jak sie pojawi kolko nad cyklopem, zastosuj sie do instrukcji na ekranie i bedziesz mogl sterowac cyklopem. Wlacz demko, zobaczysz co sie bedzie dzialo jak sie dorwiesz do Heliosa ;). To tak, a propos, brutalnosci :)

Dnia 20.03.2010 o 21:53, Gryczka napisał:

w tej grze chyba nie ma miejsca na odpoczynek, hę?

I znow nie chce ''spojlowac'', ale wierz mi. Nie ma SZANS by przez osiem godzin walilo tak adrenalina. Spokojniejsze momenty tez sa. A w jedynce/dwojce sa tez i takie zagadki, ktorych bez instrukcji nie przeszedlem - ale to pewnie dlatego, ze gralem z ''x'' lat temu ;)

Dnia 20.03.2010 o 21:53, Gryczka napisał:

do tej pory myślałem, że główny bohater jest jednak dobry.

Kratos chce dokonac zemsty i ma gdzies pozostalych. Zreszta, przekonasz sie ;)

Dnia 20.03.2010 o 21:53, Gryczka napisał:

...i jeszcze szybka edyta: dopiero teraz spojrzałem, serii GoW nie ma na PS3

Jest, jest. Poszukaj sobie ''God of War: Collection''. To sa dwie pierwsze czesci zremasterowane (tekstury w hd), ktore sa dostepne na PS3. Zaprawde warto poznac najpierw historie z tych czesci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie, że spróbowałeś i przekonałeś się ;)

Dnia 20.03.2010 o 21:53, Gryczka napisał:

Coś więcej? A, zaskoczyła mnie reakcja Kratosa na pewnego człowieka, który stał na murku
i prosił o transport - zamiast pomóc mu, mówiąc delikatnie, hero zignorował go i uderzył
jego pacynką w ścianę - do tej pory myślałem, że główny bohater jest jednak dobry. Ale
samą serią za dużo się nie interesowałem, pora poczytać na temat GoW.

Właśnie to kolejny z powodów, dla którego warto zagrać w God of War. Koniec z dobrymi chłopcami, co pokonują w chwale tych złych. Bezlitosny wojownik, owładnięty poczuciem winy za porażki z przeszłości, które zmienia się w nienawiść i żądzę zemsty. Kratos traktuje tak wszystkich, błagają go o litość, a on z zimną krwią dąży do celu, nie zwracając uwagi na błagania, usuwając przeszkody i ignorując resztę.

Dnia 20.03.2010 o 21:53, Gryczka napisał:

bo do tej pory myślałem zdecydowanie o inFamous, a tutaj dobry konkurent wyrósł.

inFamous grą zdecydowanie dobrą jest. W Twoim wypadku, czyli nie będąc dotąd fanem takich gier, jak GoW, wybrałbym przygodę Cole''a. Grosze kosztuje i zaoszczędzisz, to raz, a dwa, masz kompletną opowieść w ręku, a do GoW3 wypada ogarnąć jeszcze poprzedniczki.
inFamous było moją pierwszą kupiona grą na PS3 - na allegro za 80 zeta, wiele godzin spędzonych bardzo miło.

Dnia 20.03.2010 o 21:53, Gryczka napisał:

...i jeszcze szybka edyta: dopiero teraz spojrzałem, serii GoW nie ma na PS3 -
tylko część trzecia? No to klapa, myślałem zacząć sobie od początku :(

God of War: Collection - reedycja wydana na PS3, dwie poprzednie odsłony na jednej płycie, w jakości HD, z nieco podrasowaną oprawą, ze wsparciem trofeów i śmigające w stałych 60 klatkach. Tak więc jest na PS3, niestety rodzi to ekstra wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego trophie na 1000 hit combo, to udało mi się to osiągnąć na końcu gry (poziom normal), dość nie typowym miejscu :)

uwaga heavy spoiler

Spoiler

W sercu Gai, stałem przy sercu, Zeus ładował swoje klony, a ja ciągle L1 + kwadrat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 23:57, Renzov napisał:

Jak się zakłada drugie konto w PSN? Co trzeba zrobić?

Tworzysz nowego usera w swojej konsoli w zakładce "Users" i następnie tam tworzysz nowe konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować