PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2007 o 13:54, Virus 500 napisał:

Mam taką czarną taśmą ..


Nie o kolor chodzi tylko o ilość i grubość żyłek. Cienkie i dużo - dobrze, grube i mało - źle. Sorry ale prościej się nie da wytłumaczyć. (Patrz fotka "IDE 133")

20070923141321

20070923141413

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie masz przypadkiem podłączonych obydwu napędów na jednaj taśmie? Jeśli już nawet tak jest to powinieneś założyć odpowiednio zworki. Na dysku twardym na MASTER, na jednym z napędów na SLAVE a na trzecim na AUTO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 14:34, Virus 500 napisał:

Kurde pomyliło mi się , do dysku nie mam żadnej taśmy podłączonej , są tylko kabelki


Masz dyska SATA czy IDE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 14:37, Virus 500 napisał:

SATA II


Jeśli to SATA to daj sobie spokój z szukaniem jak włączyć/wyłączyć UDMA. Przy tym złączu nie ma takiego pojęcie (o ile się nie mylę - dotyczyło to IDE 100 i IDE 133 no i wcześniejszych).
Sprawdź najpierw czy na dysku masz założoną zworkę. Jeśli tak - zdejmij ją. Dlaczego? Zworki zakładane są dlatego, że niektóre płyty główne nie obsługują, czy raczej nie obsługiwały pełnej prędkości SATAII, zworka zaś, miała za zadanie ograniczyć przesył danych z 3.0 Gbit/s na 1.5 Gbit/s aby nie powstawały konflikty między płytą a dyskiem w przesyle danych. To po pierwsze. Po drugie, spróbuj wyłączyć wszystkie dźwięki w panelu sterowania, w szczególności znajdź pozycję "Rozpoczęcie nawigacji" - co odpowiada za dźwięk "kliknięcie" podczas np. otwierania folderu i wyłącz ten dźwięk. Wybitnie opóźnia on działanie systemu ponieważ windows musi uruchomić dodatkowy program do odtworzenia dźwięku w czasie otwierania folderu (pliku). Nie muszę Ci chyba tłumaczyć, że zajmuje to mnóstwo czasu - stąd te klepsydry przy otwieraniu.
Jeśli to nie pomoże, ściągnij ze strony producenta sterowniki od płyty głównej i ponownie je zainstaluj (wpierw oczywiście odinstaluj poprzednie ;-P ).
Jeśli to wszystko co napisałem nie pomoże - będziemy kombinować dalej.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie kupilem se sluchawki z mikrofonem,podłączyłem tak jak mają być podłaćżone (mic do rozowego itp.)chodzi o to ze mikofon nie dziala,dodam z nie jest wycoczony i jest zaznaczony w opcjach wswzystkie opcje są dobre,chodzi o moją karte dzwiekowa REALTEK HD AUDIO,wiele ludzi ma z nią problem,myslę ze mi pomozecie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem na kupnie karty graficznej, obecnie posiadam( g-force fx 5500 128mb DDR 128bit TV/DVI) , procesor pentium 4 3.00GHz/800MHz 2MB LGA775 , moduł pamięci DDRAM 512MB 400MHz SuperElixir ,moduł pamięci DDRAM 512MB 400MHz SuperElixir (czyli łącznie 1GB) , Płyta Główna MSI PM8M2-V P4M800 VGA LAN uATX
i mam teraz takie pytanie : jaka karta graficzna będzie najlepsza pod moją płyte główną ?? chcę na nią przeznaczyć do 330 złotych.
Dzięki;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 15:38, Virus 500 napisał:

To nowy komputer , a płyta główna to ASUS P5B , Bios też najnowszy , a jak ta zworka wygląda
?

zworka to taki plastykowy "dzyndzyk" zakładany na 2 pręciki wystające z dysku (ma za zadanie je zewrzeć, jak sobie dysk pusci prąd na jeden to przy zworce pojawi się na drugim a bez zworki nie pojawi)
co zaś się tyczy klawiatury (pisałeś o tym chyba na poprzedniej stronie), to panel sterowania/klawiatura (a może języki? nie pamiętam dokładnie a spod Linuksa piszę) i tak w którejś zakładce będzie się układ klawiatury ustawiać. wywal wszystkie poza polski programisty, i będzie ok (teraz masz prawdopodobnie polski maszynistki, a jak zamiast znaczków takich jak ;'' są pl literki to napewno).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak jak, np klikniesz naraz ctrl + shift. Można zmienić:
- robiąc powyższą kombinację
- klikając na ikonie klawiatury na pasku zadań i wybierając Polski ) nie Polski 214.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 17:22, DJ Danielus napisał:

Dzieje się tak jak, np klikniesz naraz ctrl + shift. Można zmienić:
- robiąc powyższą kombinację
- klikając na ikonie klawiatury na pasku zadań i wybierając Polski ) nie Polski 214.

po 1 to nie ja,
po 2 pasek języka zwykle wyłączam
po 3 jakiego masz windowsa? bo u mnie (xp) polskie z altem to polska programisty a ten co virus ma polska maszynistki (na który kląłem za czasów windows 98 bo był domyślnie wiec musiałem o zamianie z i y przy nunerze rejestracyjnym pamiętać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 17:33, DJ Danielus napisał:

1. Przepraszam - pomyka.
2. U mnie jest aktywny.
3. Zwykły XP. Ja nie mam u siebie takich nazw.

hm może wprowadza te zmiany sp2, ja go mam na osobnej płytce (a że zwykle na początku wszystkie nie potrzebne układy wywalam to potem już tam nie zaglądam, bo co bym nie wciskał i tak mam dobry układ klawiatury).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, nie wiem...
Aczkolwiek trochę wnerwia ta funkcja - gdy szybko piszę i palec przeskoczy to już muszę zmieniać. Z początku myślałem, że to wirus - często to się zdarzało, dopiero niedawno odkryłem tę funkcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się