PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 09.08.2008 o 10:57, Logan10 napisał:

> > >przy podkręcaniu poluzuj timingi jeśli masz cl4 zmien na 5
> >
> > A jak to się robi ?
> w bios szukasz ustawień timingow pamięci, przeważnie znajdują się w opcjach overclockingu

> np MIT(motherboard intligent tweaker) lub overclock utility itp...

Znalazłem ,jest MIT ale tam mam tylko system memory multiplier ,zresztą zobacz na zdjęcia
,moze znajdziesz opcje która odpowiada za timingi.
Na 2im zdjęciu... wydaje mi sie że o to chodzi ale nie wiem co tu zmienic ,na razie jest
na auto a moje pamięci to CL4.

wejdź na ekran główny BIOS i w opcjach Advanced poszukaj Timing... CAS Latency itp. SPD to mnożnik pamięci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../
W jaki sposób łączy się do internetu? Czy ostatnimi czasy nie stworzył jakiejś sieci LAN?
PS Niech spróbuje wpisać w przeglądarce 74.125.39.104 zamiast typowego adres www.cośtam.pl. Jeżeli wyświetli mu się google, to znaczy, że problem jest z DNS-ami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mozna wywnioskować z tego że komputer wogóle nie chce pracować na więcej niż 2 kościach pamięci w kompie ? chce pracować jedynie na 2ch ,płyta niby obsługuje 4 kości pamięci ale tylko tak pisze ,w praktyce jest tak że moje 1GB w dualu leży na biurku ustępując miejsca 2GB.Myślałem że to zasilacz ale podsunięto mi że to możę być wina płyty gł.Mam w instrukcji pewną wzmiankę o jakiś ograniczeniach chipsetu ale nie do końca to rozumiem "...chipset limitations ,do not populate both DIMM sockets of the same channel (i tu jest wzmianka o gniazdach obok siebie) with double-sided memory modules to prevent system''s failure to start or incorrect detection of memory modules".

Pomocy !!! zastanawiam się czy nie reklamowac płyty ,co sądzicie o tym problemie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 16:22, czaja24 napisał:

chodzi tu o nie wkładanie kości obustronnych w gniazda obok siebie bo zostaną źle wykryte
lub nie pozwolą na start systemu


Czyli jak mam zółte gniazdo obok czerwonego i tak 2 razy to dual mam pod kolor ? w sumie tylko tak mi działa.Ale mam inny problem opisany wyżej (nie moge pracować na więcej niż 2 kościach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 16:24, Logan10 napisał:

Co mozna wywnioskować z tego że komputer wogóle nie chce pracować na więcej niż 2 kościach
pamięci w kompie ? chce pracować jedynie na 2ch ,płyta niby obsługuje 4 kości pamięci
ale tylko tak pisze ,w praktyce jest tak że moje 1GB w dualu leży na biurku ustępując
miejsca 2GB.Myślałem że to zasilacz ale podsunięto mi że to możę być wina płyty gł.Mam
w instrukcji pewną wzmiankę o jakiś ograniczeniach chipsetu ale nie do końca to rozumiem
"...chipset limitations ,do not populate both DIMM sockets of the same channel (i tu
jest wzmianka o gniazdach obok siebie) with double-sided memory modules to prevent system''s
failure to start or incorrect detection of memory modules".

Z tego co zrozumiałem, nie powinieneś obok siebie (na tym samym kolorze) wsadzać kości 1 GB.
Może spróbuj kombinację: 512MB, 512MB, 1GB, 1 GB. Albo 512MB, 1GB, 1GB, 512B.

Dnia 09.08.2008 o 16:24, Logan10 napisał:

Pomocy !!! zastanawiam się czy nie reklamowac płyty ,co sądzicie o tym problemie ?

To jest ograniczenie chipsetu najwyraźniej. Wymiana na ten sam model nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 15:40, DJ Danielus napisał:

Aby mieś opcję OC należy zmienić/dodać pewien wpis do rejestru. Na szczęście jest też
inna metoda - ściągasz po prostu jeden z programów do podkręcania:
Riva Tuner lub Power Strip.


Dodałem. Wciąż nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 16:26, Logan10 napisał:

> chodzi tu o nie wkładanie kości obustronnych w gniazda obok siebie bo zostaną źle
wykryte
> lub nie pozwolą na start systemu

Czyli jak mam zółte gniazdo obok czerwonego i tak 2 razy to dual mam pod kolor ? w
sumie tylko tak mi działa.Ale mam inny problem opisany wyżej (nie moge pracować na więcej
niż 2 kościach).

pamięci obustronne czyli kostki z pamięciami są nalutowane na obu stronach laminatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 16:20, ziptofaf napisał:

/..../
W jaki sposób łączy się do internetu?

Połączeniem lokalnym

Dnia 09.08.2008 o 16:20, ziptofaf napisał:

Czy ostatnimi czasy nie stworzył jakiejś sieci LAN?

Nie.

Dnia 09.08.2008 o 16:20, ziptofaf napisał:

PS Niech spróbuje wpisać w przeglądarce 74.125.39.104 zamiast typowego adres www.cośtam.pl.
Jeżeli wyświetli mu się google, to znaczy, że problem jest z DNS-ami.

Tak, wyświetliło mu google. I teraz pytanie. Co zrobić z tymi dns-ami?

EDIT: Ok, problem rozwiązany. Dzięki wszystkim za pomoc i cierpliwość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 16:24, Logan10 napisał:

Co mozna wywnioskować z tego że komputer wogóle nie chce pracować na więcej niż 2 kościach
pamięci w kompie ? chce pracować jedynie na 2ch ,płyta niby obsługuje 4 kości pamięci
ale tylko tak pisze ,w praktyce jest tak że moje 1GB w dualu leży na biurku ustępując
miejsca 2GB.Myślałem że to zasilacz ale podsunięto mi że to możę być wina płyty gł.Mam
w instrukcji pewną wzmiankę o jakiś ograniczeniach chipsetu ale nie do końca to rozumiem
"...chipset limitations ,do not populate both DIMM sockets of the same channel (i tu
jest wzmianka o gniazdach obok siebie) with double-sided memory modules to prevent system''s
failure to start or incorrect detection of memory modules".

Pomocy !!! zastanawiam się czy nie reklamowac płyty ,co sądzicie o tym problemie ?



a taktowanie pamięci jest takie same ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam oststnio a właściwie inny problem otóż komp mi się wiesza w BIOS, podczas instalacji systemu... i chyba jest to wina płyty głównej,HDD wykluczyłem, pamięci też bo dzieje się to samo na kilku kompletach różnych producentów(Patriot, Goodram i Kingston)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 16:32, m4teU5z napisał:

Połączeniem lokalnym

Czyli przez LAN. Dobra, niech wejdzie w panel sterowania->połączenia sieciowe->kliknie prawym przyciskiem myszy na sieć jakiej używa do połączenia z netem (połączenie lokalne najczęściej)-> właściwości->Protokół internetowy (TCP/IP)->Właściwości->Użyj następujących adresów serwerów DNS->Niech wpisze 194.204.152.34 jako preferowany serwer DNS i 153.19.250.100 jako alternatywny (ja tych używam i internet mi śmiga). Powinno być już porządku po takiej małej zmianie.

EDIT
Nie zwróciłem uwagi na twojego edita :) Czyli moja rada już niepotrzebna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kolory sa na zmiane ,zółty czerwony ,zółty czerwony ,i dual to jest właśnie ten sam kolor ,czyli jak mam 2x1GB to te kości do czerwonych lub żółtych slotów.Ograniczenie chipsetu to jak juz pisał czja chodzi tu o to aby kości nie było obok siebie (na różnych kolorach) ,mają być na tych samych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 16:45, Logan10 napisał:

Właśnie kolory sa na zmiane ,zółty czerwony ,zółty czerwony ,i dual to jest właśnie
ten sam kolor ,czyli jak mam 2x1GB to te kości do czerwonych lub żółtych slotów.Ograniczenie
chipsetu to jak juz pisał czja chodzi tu o to aby kości nie było obok siebie (na różnych
kolorach) ,mają być na tych samych.


No to mówię - nie przejmuj się kolorami i wsadź tak, jak pisałem. Co prawda nie będzie Dual Channel, ale przynajmniej będą 3GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale w takiej kombinacji windows sie nie uruchamia.Nawet jest zaznaczone w instrukcji że mogą być błędy lub wadliwa próba łądowania systemu.
Juz wielu kombinacji próbowałem i wyszło na to że nie odpale windy na 4 kościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 17:20, Logan10 napisał:

NO ale w takiej kombinacji windows sie nie uruchamia.Nawet jest zaznaczone w instrukcji
że mogą być błędy lub wadliwa próba łądowania systemu.


Ja bym próbował wszystkich możliwych kombinacji ustawienia kości. Któraś musi działać poprawnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy...

Zrobiłem sobie reinstalkę windy i teraz nie mam dźwięku... Nie wiem co się stało, ale chyba komp nie widzi mi karty dźwiękowej (choć Everest widzi) albo nie mam starów. Mimo usilnych prób z googlami nie udało mi się do mojej karty znaleźć sterów. Może mi ktoś pomoże?

Szczegóły na screenie

P.S. Co radzicie upgrade'ować aby płynnie grać w Wiedźmina?

20080809182229

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 18:27, Crew 900 napisał:

No to jest zintegrowana karta dźwiękowa . Sterowniki powinieneś mieć na płycie którą
dostałeś razem z płytą główną

Zainstalowałem wszystkie stery z płytki już po reinstralce. Wszystko chodzi oprócz dźwięku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się