PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mój ziomek ma taka opcje na płycie gł. która automatycznie zamknie system jeśli mostek połnocny lub południowy (i tu chodzi chyba o chipset) będzie się przegrzewał i będzie to groziło uszkodzeniem ,czy w sklad tych mostków wchodzi tez CPU ? bo chcę ustawi przy jakiej temperaturze komputer ma się zresetowac (chyba przy 80°C bedzie dobrze ?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesory (GPU też) również posiadają tego typu zabezpieczenie. Można się też chyba bawić w ustawienie pewnych wartości, ale osobiście nie polecam zmieniać.

W programie dołączonym do płyty głównej powinna być funkcja ostrzegania użytkownika przy przekroczeniu bariery (którą ustawi), a więc jak coś to to zmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 14:31, ziptofaf napisał:

/.../

Skopana karta dźwiękowa pewnie. Jak sądzę, zintegrowany chłam na płycie głównej, to i
pełno szumu będzie.

Ale dopiero dziś mi się to stalo niedawno.A co innego moglo się stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 14:50, Tieru napisał:

Ale dopiero dziś mi się to stalo niedawno.A co innego moglo się stać?


Mogłeś jeszcze zainstalować w ostatnim czasie jakiś skopany pakiet kodeków...
Usuniesz je w ten sposób opisany w tym poście:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=38914&pid=430
Tylko od razu uprzedzam, że po tym będziesz musiał przeinstalować wszystkie kodeki (najlepiej jednak nie całe pakiety, a pojedyncze), jeżeli będziesz chciał oglądać filmy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta - Abit BX 133 RAID, pytanie - czy do kontrolera na tej płycie (HPT 370) da radę podpiąć dysk 160GB? Z tego, co znalazłem, HighPoint dodał obsługę LBA48 (czyli dysków większych niż 137 GB) w wersji 2.1 BIOSu, gdy tymczasem dla kontrolera z tej płyty ostatnią oficjalną wersją był 2.0.1024. Czy da się coś z tym zrobić np. jakiś nieoficjalny BIOS (byle z jakiegoś 100% pewnego źródła)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 14:54, ziptofaf napisał:

> Ale dopiero dziś mi się to stalo niedawno.A co innego moglo się stać?

Mogłeś jeszcze zainstalować w ostatnim czasie jakiś skopany pakiet kodeków...
Usuniesz je w ten sposób opisany w tym poście:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=38914&pid=430
Tylko od razu uprzedzam, że po tym będziesz musiał przeinstalować wszystkie kodeki (najlepiej
jednak nie całe pakiety, a pojedyncze), jeżeli będziesz chciał oglądać filmy itd.

To nie to bo ja robiłem dzis formata i po 15 min okolo mi sie dźwiek zepsuł a teraz w ogóle nie ma go.
PS . A możliwe jest że sterowniki lub karta dźwiękowa została wyinstalowana? Proszę o pomoc bo nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 15:01, Blackhand napisał:

Płyta - Abit BX 133 RAID, pytanie - czy do kontrolera na tej płycie (HPT 370) da radę
podpiąć dysk 160GB? Z tego, co znalazłem, HighPoint dodał obsługę LBA48 (czyli dysków
większych niż 137 GB) w wersji 2.1 BIOSu, gdy tymczasem dla kontrolera z tej płyty ostatnią
oficjalną wersją był 2.0.1024. Czy da się coś z tym zrobić np. jakiś nieoficjalny BIOS
(byle z jakiegoś 100% pewnego źródła)?


Nieoficjalny BIOS z pewnego źródła? Toż to niewykonalne...
Niestety, ale na twojej płycie 137 GB to max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 15:19, Tieru napisał:

To nie to bo ja robiłem dzis formata i po 15 min okolo mi sie dźwiek zepsuł a teraz w
ogóle nie ma go.

A w ogóle zainstalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej i karty dźwiękowej?

Dnia 15.08.2008 o 15:19, Tieru napisał:

PS . A możliwe jest że sterowniki lub karta dźwiękowa została wyinstalowana? Proszę o
pomoc bo nie wiem co robic

Jeżeli przeinstalowałeś system, to na pewno nie ma sterowników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 15:24, ziptofaf napisał:

> To nie to bo ja robiłem dzis formata i po 15 min okolo mi sie dźwiek zepsuł a teraz
w
> ogóle nie ma go.
A w ogóle zainstalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej i karty dźwiękowej?
> PS . A możliwe jest że sterowniki lub karta dźwiękowa została wyinstalowana? Proszę
o
> pomoc bo nie wiem co robic
Jeżeli przeinstalowałeś system, to na pewno nie ma sterowników...

Tylko czemu wcześniej byl dźwiek a teraz jest szum znowu? Dobra zainstaluje jeszcze raz sterowniki tylko te sterowniki to z plyty glownej nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 15:32, Tieru napisał:

Tylko czemu wcześniej byl dźwiek a teraz jest szum znowu? Dobra zainstaluje jeszcze raz
sterowniki tylko te sterowniki to z plyty glownej nie?


Kolejność jest ważna. Najpierw płyta główna, potem karta dźwiękowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 15:38, ziptofaf napisał:

> Tylko czemu wcześniej byl dźwiek a teraz jest szum znowu? Dobra zainstaluje jeszcze
raz
> sterowniki tylko te sterowniki to z plyty glownej nie?

Kolejność jest ważna. Najpierw płyta główna, potem karta dźwiękowa.

A skąd mam wiedzieć gdzie jest karta dźwiękowa? Ta karta dźwiękowa powinna byc napłytce z płyta głowna czy na osobnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 15:45, Tieru napisał:

A skąd mam wiedzieć gdzie jest karta dźwiękowa? Ta karta dźwiękowa powinna byc napłytce
z płyta głowna czy na osobnej?


Pewnie na płycie ze sterownikami do płyty głównej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 15:50, ziptofaf napisał:

> A skąd mam wiedzieć gdzie jest karta dźwiękowa? Ta karta dźwiękowa powinna byc napłytce

> z płyta głowna czy na osobnej?

Pewnie na płycie ze sterownikami do płyty głównej....

Zrobiłem drugi raz formata zainstaowałem wszystkoz płyty glownej i dalej szumi przy wszystkim gdy ma byc dźwiek. Już nie mam pomysłów co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 16:55, Tieru napisał:

Zrobiłem drugi raz formata zainstalowałem wszystko z płyty glownej i dalej szumi przy wszystkim
gdy ma byc dźwiek. Już nie mam pomysłów co robić


Zmień kartę dźwiękową...Sound Blaster Audigy kosztuje z 50 zł, a rozwiąże twoje problemy na dobre. I przy okazji ma z 5x wyższą jakość dźwięku niż zintegrowana karta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 16:57, ziptofaf napisał:

> Zrobiłem drugi raz formata zainstalowałem wszystko z płyty glownej i dalej szumi
przy wszystkim
> gdy ma byc dźwiek. Już nie mam pomysłów co robić

Zmień kartę dźwiękową...Sound Blaster Audigy kosztuje z 50 zł, a rozwiąże twoje problemy
na dobre. I przy okazji ma z 5x wyższą jakość dźwięku niż zintegrowana karta.

Dobra dzięki tylko powiedz mi bo ja mam płytę glowną ashron z wejsciem AGP na kartę graficzną i w tym momenice od czego zależy jaką mogę mieć kartę dźwiękową? Mogę se kupić tą karte co mi polecasz bez obaw że nie bedzie mi działac bo bedzie niekompatybiilna np. albo że nei bedzie się dalo jej zainstalowac itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 17:13, Tieru napisał:

Dobra dzięki tylko powiedz mi bo ja mam płytę glowną ashron z wejsciem AGP na kartę graficzną
i w tym momenice od czego zależy jaką mogę mieć kartę dźwiękową? Mogę se kupić tą karte
co mi polecasz bez obaw że nie bedzie mi działac bo bedzie niekompatybiilna np. albo
że nei bedzie się dalo jej zainstalowac itp.?


Tak. Audigy to dość stara karta i będzie pasować do twojego PC-ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

mam wielki problem z nowym sprzętem komputerowym.

problem polega na samoistnych restartach(resetach). pecet jest zbudowany z mocnych komponentów tj.
Q9450, ocz 2 GB ram DDR III 1600 Mhz, Asus Maximus Extreme, OCZ 850W, 2x HDD SATA 300 GB oraz 1x ATA 500 GB, Sound -> Creative X-Fi Music Edit. oraz cos najlepszego Cross Fire ASUS ATI RAdeon HD 4870 ( 3600Mhz pamięc rdzen 750 jak dobrze pamiętam )

sprzęt nie był i nie jest przetaktowywany. pracuje na fabrycznych ustawieniach
chłodzenie wodne Bigwater

temperatury w "normie" to co zapodaje speedfan jest nierealne! już dawno krzem zostałby stopiony.

przy pisaniu tego postu dwa razy pecet sie zrestartował

Pomocy!

20080815193647

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2008 o 17:14, ziptofaf napisał:

Tak. Audigy to dość stara karta i będzie pasować do twojego PC-ta.

Dalej walcze z tą kartą dźwiękową. Sprawdzilem karte i mam ją zintegrowaną z płytą i czy w tym wypadku moge kupić kartę dźwiękową do niej bez potrzeby wymiany płyty głownej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W normie ;) (3 ostatnie wyniki szczególnie)

Nie polecam speedfana od temperatur - lepszy będzie program dołączony do płyty głównej lub sam BIOS.

Jeżeli jest to chłodzenie wodne to sprawdź, czy wszystko dobrze podłączyłeś, czy płyn przepływa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 19:43, DJ Danielus napisał:

W normie ;) (3 ostatnie wyniki szczególnie)

Nie polecam speedfana od temperatur - lepszy będzie program dołączony do płyty głównej
lub sam BIOS.

Jeżeli jest to chłodzenie wodne to sprawdź, czy wszystko dobrze podłączyłeś, czy płyn
przepływa.


Przeplywa wszystko jest dobrze podlączone. znasz moze przyczyne takich problemów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się