PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Siemka mam problem od dłuuuuuuuzszego czasu zawiesza mi sie komp nie wiem "dokładnie" dlaczego oddawałem go kilka razy do naprawy i nic nie pomogło... po jakims czasie obczaiłem ze gdy zmienie opcje zasilania-wydajności:
1.Zrownowaznona
2.wysoka wydajnosc
3.oszczednosc energi
Z zrownowazonej na oszczednosc energi to komputer mi sie juz nie zawiesza ale mullli strasznie ze nawet gg mi sie zacina pomocy!!! Oto moj sprzet chyba cały...:

System manufacturer,AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4000+ (2 CPUs), ~2.1GHz,2046MB RAM,NVIDIA GeForce 7600 GS ,Rodzajowy monitor PnP,Głośniki (SoundMAX Integrated Digital HD Audio),Windows Vista™ Home Basic (6.0, Build 6002) Service Pack 2 (6002.vistasp2_gdr.100218-0019),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 11:05, danielbr napisał:

No właśnie to by się zgadzało, jest sucha i chyba zaczynają się problemy z temperaturą...
Jakiej pasty używasz?


ja używam Zalman STG1 ze względu na łatwy sposób nakładania i niezłe parametry temperaturowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oddawałeś go do naprawy i nic to nie pomogło to problem jest duży. A ten fachowiec mówił coś konkretnego? Powinieneś skontaktować się z jakimś lepszym fachowcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To sa informatycy mojego ojca,innych raczej nie znajde oni mowili ze jest wszystko wporzadku ze nie widza zadnych problemow.Mii sie wydaje ze musze zasilacz wymienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Zajrzyj do obudowy i spisz nazwę zasilacza, to raz. Jak masz jakiś no-name''owy syf (w linku masz listę takich pseudozasilaczy, które nadają się jedynie na śmietnik), to właśnie znalazłeś winowajcę:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
Poza tym warto ściągnąć i skorzystać z programu MemTest lub GoldMemory (test zajmie kilka godzin, uprzedzam). Sprawdzi on czy to nie pamięci RAM są uszkodzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy dysponuje ktoś listą serwerów proxy, w pliku .txt? Czym więcej serwerów proxy tym lepiej dla mnie. Z góry dziękuje, oczywiście plusy wysyłam za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2010 o 20:42, ziptofaf napisał:

/.../
Zajrzyj do obudowy i spisz nazwę zasilacza, to raz. Jak masz jakiś no-name''owy syf (w
linku masz listę takich pseudozasilaczy, które nadają się jedynie na śmietnik), to właśnie


RADIMAX, ATX12V Power....tak pisze na zasilaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 10:39, Markuan napisał:

RADIMAX, ATX12V Power....tak pisze na zasilaczu

A nie czasem RAIDMAX? :)
To właśnie znalazłeś winny podzespół, który resetuje ci komputer. Wyrzuć ten złom na śmietnik. Ale przed wyrzuceniem jeszcze włóż na wagę - czemu? Bo dobry zasilacz waży przynajmniej 2 kg. A ten twój kilkaset gramów, zero w nim zabezpieczeń, a rzeczywista moc to w porywach 200W. Więc i nie dziwota, że komputer ześwirował.
Kup sobie choćby taki:
http://allegro.pl/item1143314049_zasilacz_atx_fortron_400w_fsp400_60mdn_wroclaw.html (co prawda używka, ale powinna wystarczyć do twojego komputera). Ewentualnie nowiutka Delta, tania i bezawaryjna:
http://allegro.pl/item1143207775_zasilacz_atx_delta_gps_400bb_aktywne_pfc_zabrze.html
Jednak, jeśli samemu nie jesteś pewny, czy to zasilacz (choć jak dla mnie jest na to 99,9%), to zawsze możesz pożyczyć markową zasiłkę od jakiegoś znajomego i samemu zobaczyć, że nagle zwisy komputera ustąpią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie ;) mam sklep komputerowy wiec powiem ojcu zeby mi ten delta załatwił:D Jescze raz dzieki wielkie....aha zasilacz wazy mniej miz kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 10:54, Markuan napisał:

Dzieki wielkie ;) mam sklep komputerowy wiec powiem ojcu zeby mi ten delta załatwił:D
Jescze raz dzieki wielkie....aha zasilacz wazy mniej miz kilo


Sprawdz jeszcze czy masz uziemione gniazdko sieciowe.
Bez uziemienia komputery lubia sie samoczynnie wylanczac/resetowaci w ogole cudowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 10:54, Markuan napisał:

Dzieki wielkie ;) mam sklep komputerowy wiec powiem ojcu zeby mi ten delta załatwił:D

W zasadzie Deltę podałem tylko dlatego, że jest stosunkowo tania. W praktyce może być dowolny zasilacz powyżej 300W z listy renomowanych marek z tego linka:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Dnia 16.07.2010 o 10:54, Markuan napisał:

Jescze raz dzieki wielkie....aha zasilacz wazy mniej niż kilo

Mniej niż kilogram...wohoo xD Masz farta, że komputer nie spłonął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 11:00, ziptofaf napisał:

> Dzieki wielkie ;) mam sklep komputerowy wiec powiem ojcu zeby mi ten delta załatwił:D

W zasadzie Deltę podałem tylko dlatego, że jest stosunkowo tania. W praktyce może być
dowolny zasilacz powyżej 300W z listy renomowanych marek z tego linka:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
> Jescze raz dzieki wielkie....aha zasilacz wazy mniej niż kilo
Mniej niż kilogram...wohoo xD Masz farta, że komputer nie spłonął.


Podaj mi jakis taki wypasion ktory mi nie padnie nigdy jakis taki wykoksany ale stosunkowo tani... i zeby pasował do tego:


System manufacturer,AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4000+ (2 CPUs), ~2.1GHz,2046MB RAM,NVIDIA GeForce 7600 GS ,Rodzajowy monitor PnP,Głośniki (SoundMAX Integrated Digital HD Audio),Windows Vista™ Home Basic (6.0, Build 6002) Service Pack 2 (6002.vistasp2_gdr.100218-0019),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 11:12, Markuan napisał:

Podaj mi jakis taki wypasion ktory mi nie padnie nigdy jakis taki wykoksany ale stosunkowo
tani


Nigdy nie padnie - to akurat niewykonalne, bo nawet taki za 1000 zł może paść...(raz na 20 lat xD) i stosunkowo tani...hmm...czyli wyższa klasa średnia w sumie:
Chieftec, Amacrox, Seasonic, Pentagram, Modecom MC (nie żaden inny, tylko MC). Każdy z nich spełni twoje wymagania. Moc 350-400W - spory nadmiar w stosunku do obecnego sprzętu, żeby nie musiał cały czas pracować na wysokich obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 11:16, ziptofaf napisał:

> Podaj mi jakis taki wypasion ktory mi nie padnie nigdy jakis taki wykoksany ale
stosunkowo
> tani

Nigdy nie padnie - to akurat niewykonalne, bo nawet taki za 1000 zł może paść...(raz
na 20 lat xD) i stosunkowo tani...hmm...czyli wyższa klasa średnia w sumie:
Chieftec, Amacrox, Seasonic, Pentagram, Modecom MC (nie żaden inny, tylko MC).
Każdy z nich spełni twoje wymagania. Moc 350-400W - spory nadmiar w stosunku do obecnego
sprzętu, żeby nie musiał cały czas pracować na wysokich obrotach.

Ok luzik moze podasz jakies modyfiki do mojego sprzetu bo mi kumpel mowił ze mam hu*owy komputer


System manufacturer,AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4000+ (2 CPUs), ~2.1GHz,2046MB RAM,NVIDIA GeForce 7600 GS ,Rodzajowy monitor PnP,Głośniki (SoundMAX Integrated Digital HD Audio),Windows Vista™ Home Basic (6.0, Build 6002) Service Pack 2 (6002.vistasp2_gdr.100218-0019),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 11:20, Markuan napisał:

Ok luzik moze podasz jakies modyfiki do mojego sprzetu bo mi kumpel mowił ze mam hu*owy
komputer

System manufacturer,AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4000+ (2 CPUs), ~2.1GHz,2046MB
RAM,NVIDIA GeForce 7600 GS ,Rodzajowy monitor PnP,Głośniki (SoundMAX Integrated Digital
HD Audio),Windows Vista™ Home Basic (6.0, Build 6002) Service Pack 2 (6002.vistasp2_gdr.100218-0019),


Domyślam się, że masz procka na socket 939 a grafę na AGP.
Jeśli tak to już za bardzo go nie rozbudujesz. Jedyne co to możesz włożyć jakąś mocniejszą grafę na AGP i dokupić jakiegoś używanego proca.
Najmocniejszy Athlon X2 pod 939 to był 4800+ ale może być ciężko już takiego znaleźć. Grafę pewnie też lepiej kupić używaną ale to jakiegoś Radka (np 1950 pro agp).


A z tych zasilaczy to bym Ci polecił tego Chiefteca o go na Allegro znalazłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 11:20, Markuan napisał:

Ok luzik moze podasz jakies modyfiki do mojego sprzetu bo mi kumpel mowił ze mam hu*owy
komputer

Konkretny budżet, to raz. Po drugie, mamy do tego osobny temat:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=51477

Dnia 16.07.2010 o 11:20, Markuan napisał:

System manufacturer,AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4000+ (2 CPUs), ~2.1GHz,2046MB
RAM,NVIDIA GeForce 7600 GS ,Rodzajowy monitor PnP,Głośniki (SoundMAX Integrated Digital
HD Audio),Windows Vista™ Home Basic (6.0, Build 6002) Service Pack 2 (6002.vistasp2_gdr.100218-0019),

Byłoby miło, gdybyś ściągnął sobie program CPU-Z i podał jak nazywa się twoja płyta główna (zakładka motherboard)

A co do zasilacza - ten pierwszy będzie w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znów mam ten sam problem. Otóż, uruchamiam sobie Empire total war, wszystko cacy. Ale włączę jakikolwiek filmik albo bitwę, i komputer pada. W sensie wyłącza się, na monitorze widać "no signal", po czym, około 5 sek., komputer sam się uruchamia. To samo miałem z GRAW.

Procesor: Intel Core 2 Duo E 6650 2.33 GHZ
Karta Graficzna: Radeon 3870 HD
Ram: 3 GB
Zasilacz: Modecom 500 W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się