PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2014 o 00:16, kuba9876543210 napisał:

Albo niestabilne O/C, albo cos sie przegrzewa, albo wadliwy zasilacz (podaj marke, model
i moc), albo cos sie zaczelo psuc. Ostatnia opcja bylaby najbardziej czasochlonna do
sprawdzenia (podmienianie czesci, nie wiem czy masz zapasowe), wiec najpierw pierwsze
trzy sprawdz. Jest tez opcja sypiacych sie sterownikow albo systemu operacyjnego, ale
samo z siebie nie powinno sie tak dziac.

Jakie sa temperatury wszystkich czesci przy obciazeniu? (sprawdz za pomoca HWMonitor
i GPU-Z - w tym drugim kliknij, zeby logowalo temperatury i zobacz pozniej jakie byly
najwyzsze, albo kliknij na wartosci odczytywane, zeby byl przy niz podpis "MAX.")

Jestem z powrotem, przepraszam za zwłokę. Odpisałbym pewnie nieco wcześniej gdyby nie wywaliło mi internetów ostatnio.

A więc tak: zainstalowałem oba podane przez Ciebie programy, przy czym przy próbie otwarcia GPU-Z otrzymuję niniejszy komunikat: http://i.imgur.com/tMP00Og.png.

Nie wiedziałem, co dokładnie rozumiesz przez "obciążenie", więc temperatury sprawdziłem przed i po graniu w TF2 (jakby nie patrzeć, to właśnie on rodzi problemy). Wygląda to tak: http://i.imgur.com/s7b4UCd.png. Grałem jakiś kwadrans.

Co do zasilacza, to jest to Dell H350PD-01 o mocy 350 W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kartą wifi w laptopie. Otóż połączenie z netem mi się zrywa i zaraz włącza i tak co 1-2h, a później spokój przez ok. 2 tyg. i tak w kółko. Oczywiście tą datę i godz. podaje na oko, bo jest naprawdę różnie, ale to średnia. Jest to denerwujące jak się gra w jakąś grę sieciową, bo wyrzuca z serwera. Mój laptop to Toshiba Satellite P750-13f(jak by było coś potrzebne). Ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miales na tym systemie wczesniej inna karte? Tak czy inaczej tez tak mialem raz, usun sterowniki wg tych instrukcji:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&pid=1

z tym ze zamiast DriveCleanerPro uzyj Display Driver Uninstaller:
http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html
http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=379505

I zamiast WinDoctor uzyj CCleaner:
http://www.filehippo.com/download_ccleaner/download/a0e5ac16501809285e1f5148bff53541/

Na koniec jeszcze przeinstaluj GPU-Z jesli byl instalowany.

Jesli to nie pomoze to bedziemy dalej myslec.

Temperatury troche wysokie (ale jak najbardziej w porzadku, choc pewnie w Furmarku mialbys >100C co jest juz duzo), ale nie mowi mi to wiele. Raz, ze jesli chodzi o karte graficzna, to HWM nie czyta z wielu czujnikow, w przeciwienstwie do GPU-Z. Dwa, jakie miales temperatury pozostalych czesci? Przegrzewajacy sie procesor, plyta, glowna czy dysk moga powodowac podobne objawy do Twoich. Pokaz caly screen.

TF2 nie jest najlepsza gra do stress testow, ale skoro przy juz niej miales problemy, to moze byc. Najlepiej bys gral dluzej niz 15 min, jesli

Zasilacz masz tez budzetowy, moglbys przy okazji sprawdzic napiecia bez obciazenia i przy obciazeniu (przede wszystkim linie +12V). HWM cos tam podaje, ale lepiej samemu sprawdzic, bo roznie to z fabrycznymi czujnikami, nie mowiac o programach probujacych z nich sczytywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2014 o 02:11, Kardithron napisał:

Jest tutaj coś niepokojącego?


Najlepiej by było jakbyś odpalił HWMonitor i zaczął grać a po skończeniu dał screen z niego wtedy będą podane maksymalne temperatury i różnice napięć sczytane podczas gry. Odpalanie programu monitorującego po to trochę jakby proszenie mechanika aby powiedział czemu auto źle jeździ na piątce podstawie uruchamiania silnika na placu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2014 o 02:11, Kardithron napisał:

Podaję od razu screeny z temperaturami pozostałych części.

Przed graniem: http://i.imgur.com/fAnMN2A.png
Zaraz po: http://i.imgur.com/JnXB34z.png

Jest tutaj coś niepokojącego?


Pomijajac, ze program kiepsko sobie radzi ze sczytywaniem danych z Twoich czujnikow (co sie czesto zdarza), to wyglada OK. Mozliwe, ze plyta glowna sie przegrzewa to moglbys po pol godzinie obciazenia podotykac radiatorow i sprawdzic czy sa tylko gorace, czy tak gorace, ze az parza. Jest to tylko pomiar "na oko", ale jesli by bylo to drugie to mogloby oznaczac, ze troche sie grzeje plyta.

Wiec podsumuje co do sprawdzenia:
- reinstalacja sterow, o ktorej pisalem wyzej, zeby sprawdzic czy w GPU-Z gdzie indziej sie nie grzeje karta (HWM tylko pewnie temp. rdzenia podaje, nic nie mowi o VRAM czy VRM) - mozliwe, ze ta reinstalacja sterow od razu rozwiaze caly problem; jesli po tym nic sie nie zmieni w GPU-Z nic nie bedzie niepokojacego po graniu to dalej
- zmierz miernikiem napiecia (linie +12VDC) w zasilaczu - instrukcje z obrazkami --> google
jesli choc czesc zmierzonych u Ciebie przez miernikiem napiec (+3VDC, +5VDC, +12VDC) bedzie taka jak na screenie z HWM to zasilacz jest do wymiany; jak dalej wszystko jest OK to idziemy dalej
- postawic nowy albo drugi system rownolegle, wgrac sterowniki, zainstalowac gry (rozne gry, oparte na roznych engine''ach, aby wykluczyc mozliwosc, ze niedopracowany soft ma problem z Twoja konfiguracja sprzetowa; jak problem pojawia sie dalej to
- najbardziej czasochlonne, wiec na koncu; sprobuj pozyczyc od kogos czesci i pojedynczo podmieniaj i sprawdzaj czy jest taka samo, zaczalbym w tej kolejnosci od zasilacza, karty graficznej, plyty glownej, pamieci RAM, procesora

oczywiscie caly czas od samego poczatku wszystkie zbedne urzadzenia niepotrzebne do testow sa odlaczone

@Nufiko

No Kardithron napisal "zaraz po [graniu]" i do tego dodal screena. HWM dziala w tle i na tym drugim screenie widac jaka mial maksymalna temperature pod "Max"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam gramowiczów.
Sprawa jest następująca:
Komputer stacjonarny działa bez problemu a przy następnym właczeniu po godzinie czy dwóch - brak obrazu (system się normalnie włącza).
Monitor oraz RAMy sprawne. Wszystko wyczyszczone z kurzu, kondensatory niespuchnięte i bateria na płycie wyjmowana/wymieniana. Sprawdzanie na innym zasilazu czy karcie, również nic nie dało.
Karta graficzna jest sprawna, gdyż sprawdzałem ją na innym komputerze.
Dodam, że komputer wykrywa "normalną" kartę oraz wyświetla obraz bez problemu na zintegrowanej (z zamontowaną jedoncześnie "normalną" kartą graficzną).
Komputer przed usterką nic nie krzaczył ani nie dawał niepokojących znaków. Ciekawe jest jest jeszcze nieaktywna opcja stanu wstrzymania.
Jakieś sugestie co można jeszcze zaradzić przed oddaniem do serwisu?

Komputer 6cio letni, wymieniany był tylko zasilacz jakieś pół roku temu. Przed usterką nic nie grzebane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki sterownik sprawdzi się Twoim zdaniem najlepiej z kartą GT 440 OEM? Zawsze używałem 314.22 i wszystko było w porządku; najnowsze wersje powodowały różnorakie problemy m. in. zacinanie się filmów i kolorową pikselozę.

Wypróbuję 344.11, ale mam złe przeczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Wczoraj, po odebraniu podzespołów złożyłem komputer. Podzespoły poniżej:

1. Obudowa ATX/BTX SilentiumPC Gladius M40 Pure Black - USB 3.0
2. Zasilacz komputerowy SilentiumPC 500W Deus G1 80Plus Bronze
3. Pamięć DDRAM3 GoodRam 4096MB 1600MHz Play CL9 Czarne
4. Dysk twardy SATA III Toshiba 500GB 7200obr. 32MB
5. Płyty główne Socket 1150 Gigabyte GA-B85M-D3H (B85 2xPCI-E DDR3)
6. Procesory Core i5 (1150) Intel i5-4460 3.20Hz 6MB BOX
7. Karta graficzna PCI-E ASUS Radeon R9 270X 2048MB 256bit DirectCu II TOP

I jest problem. Komputer załącza się na 1-2 sekundy i restartuje się. Włożyłem starą karte graficzną i zaskoczył (udało się wejść do biosu - dysk jest czysty i nie ma tam żadnej instalacji), zrestartowałem i ponownie ten sam problem. Ponownie włożyłem nową grafikę i znowu załącza się na sekundę i restart (wszystkie wiatraczki ruszają w tym czasie, czasem nawet jest jest dźwięk, że się ładuje, ale po chwili znowu restart).

Co może być przyczyną? Wszystkie części są fabrycznie nowe. Dzwoniłem do serwisu sklepu i mam tam zawieźć złożony komputer. Czy ktos miał taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć, mam problem na nowym kompie z Windowsem 8.1 pro oraz kartą sieciową Realtek RTL8723AE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC.
otóż co ok 5-6 minut zrywa mi połączenie z siecią. przez około 30 sekund ikona WiFi się nie zmienia (jakby teoretycznie połączenie było ok, ale strony się nie ładują), dopiero później żółty wykrzyknik z problemem (w załączniku scrn z informacją jak Windows "rozwiązał" problem). jest to o tyle dziwne, że zawsze wcześniej jak był problem z siecią ikona zmieniała się natychmiastowo.

w każdym razie nie jest to problem z samym internetem, bo resetowałem modem i router, ale na innych urządzeniach (tablet, starszy laptop z Windows 7, telefon) internet nieprzerwanie jest.

dodatkowo dziwne jest to, że problem pojawił się od włączenia komputera w domu, w pracy wszystko działało poprawnie (WiFi i po kablu). wychodząc z pracy wyłączyłem poprawnie komputer.
jedyna zmiana, którą dokonałem w ciągu dnia, która wydaje mi się mieć wpływ na ten problem to wpisanie w wierszu poleceń komendy zgodnie z tą instrukcją ( http://anko-system.pl/ukryte-konto-administratora-windows8/). swoją drogą już odwróciłem tę komendę.

ma ktoś jakieś rady co z tym zrobić? surfowanie w sieci jest mało komfortowe, bo muszę co chwilę rozłączać i łączyć się z WiFi, nie mówiąc już o graniu przez sieć.

20141031183642

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić reinstalacje systemu windows 8.1 ?
Kupiłem laptopa z wgranym systemem, musiałem go oddać na gwarancje bo tak, jak wrócił strasznie zwolnił, zamula, chce zreinstalować system żeby wszystko było pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam spory problem z płynnością gier, głównie Far Cry 3. Na początku dawała radę na wysokich, teraz chodzi średniawo nawet na niskich. Narzędzia nVidii pokazują, że powinna działać w 1600x900 na wysokich detalach, bez AA. Mam monitor 1080p, ale chyba nie powinno to skutkować aż takim spadkiem wydajności? Szczególnie że na początku po zoptymalizowaniu gry tym narzedziem było ok. Mam laptopa Lenovo Y580 z GTX 660M, Core i7-3610Q i 8GB RAMu. Rozumiałbym gdyby gra od poczatku chodziła słabo (wiadomo, laptop to nie jest marzenie gracza), ale wczesniej było lepiej i wszystko się posypało. Napisałem w temacie o FC3, ale nie wiem czy to tylko problem gry, bo podobnie mam choćby z Orcs Must Die 2. Dawniej chodził dużo lepiej, niż teraz. Sterowniki najnowsze, komp regularnie czyszczony CCleanerem. Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że gry odpalane są z dedykowaną kartą graficzną? Być może leci na HD4000, która znowu demonem szybkości, jeśli o gry chodzi, nie jest :)


Mam mega kłopot z laptopem: Asus X53SJ, win 7pro 64bit.
Chodzi o kartę wifi - sterownik instaluje się, a sekundę po zainstalowaniu pojawia się BSOD z kodem 0x7e.
Żadnego minidumpa w folderze MINIDUMP nie ma. Ma ktośjakieś pomysły? Komputer świeżo po formacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yup, przestawiłem w panelu Nvidii by wymuszać do tych gier odpalanie na GF. Na wbudowanej wątpię by działały nawet na minimalnych. ;p Więc problem nie tkwi w tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 01:14, JayL napisał:

Yup, przestawiłem w panelu Nvidii by wymuszać do tych gier odpalanie na GF. Na wbudowanej
wątpię by działały nawet na minimalnych. ;p Więc problem nie tkwi w tym.


To raczej nie wina sprzętu, a skoro nie sprzętu, to softu. Być może warto by sformatować komputer? Mam taką jedną teorię. Generalnie chodzi tu o malware, część działa tak, że przerabia kompa na koparkę do bitcoinów, może po prostu taki wirus pobiera część Twojej mocy przerobowej w celu kopania bitcoinów.
Zawsze możesz puścić Combofixa.


@Mój kłopot - nieaktualne. Zrobiłem jeszcze jeden format i problem zniknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Format chętnie bym puścił, ale w moim przypadku to dość problematyczny proces - jestem na informatyce, więc mam sporo softu do pracy, ogrom materiałów, bibliotek itp. Musiałbym więc poświęcić naprawdę sporo czasu na ponowne postawienie systemu, nawet gdybym sformatował tylko partycję systemową. Dlatego popróbuję najpierw inne metody. Combofix mówisz? Nie używałem nigdy, ale czytam że skuteczny. Wypróbuję jesli mój obecny soft nic nie wykryje - mam Malwarebytes Anti-Malware, też ponoć niezły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, znalazło kilka plików i wpisów w rejestrze, dodałem do kwarantanny. Wydaje mi się, że komputer uruchomił się szybciej po restarcie, zaraz przetestuję w grze, ale mam jedno pytanie - pliki te zostawić w kwarantannie czy usunąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 16:30, JayL napisał:

No cóż, znalazło kilka plików i wpisów w rejestrze, dodałem do kwarantanny. Wydaje mi
się, że komputer uruchomił się szybciej po restarcie, zaraz przetestuję w grze, ale mam
jedno pytanie - pliki te zostawić w kwarantannie czy usunąć?



Ja nie rozumiem w ogóle idei kwarantanny. Usunąłbym na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz chcesz skasowac to nie kasuj na slepo tyko sprawdz w logu czy w folderze Qoobox od czego sa to pliki, bo jeszcze jeszcze od czegos waznego. niby oczywiste, ale mozna zapomniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem przenieść stary system na nowy HDD.
System z WIndows 7.

Sklonowałem partycję z Windowsem oraz tą ukrytą. Jednak mi jej nie bootuje. Jakiś pomysł jak mogę naprawić bootowanie albo zrobić nowe?

Zastanawia mnie czy może to wynikać z podpięcia nowego HDD pod inną wtyczkę na płycie głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się