tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2007 o 20:36, ReNeG4De napisał:

> Nie przepadam za Telecasterami i Stratocasterami, wolę połączenie Flying V i Explorera
- takie
> na jakich grał Dimebag Darrell.

Kurde, nie pamiętam jak się to nazywało :-) Thunderbird? Ale racja, sygnowany przez śp Dimebaga
Washburn to prawdziwe cudo :)

Niekoniecznie Washburn, świetne są też Dean''y ze specjalnej serii Dime. To właśnie seria stworzona ze współpracą Dimebaga. Zrobili też specjalną gitarę dla Zakka Wylde''a.
Po spodem obrazek legendarnego Dean From Hell/CFH.

20071028152531

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 15:26, Metal-jestem napisał:

Niekoniecznie Washburn, świetne są też Dean''y ze specjalnej serii Dime. To właśnie seria stworzona
ze współpracą Dimebaga. Zrobili też specjalną gitarę dla Zakka Wylde''a.


No, nie wspomniałem o Deanach. Wersja z wybuchem na korpusie jest imho ładniejsza od tej z piorunem, ale ta też jest fajniutka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 16:34, ReNeG4De napisał:

> eh, eh...nieprawda. mowie bo sam na nich gram...dlaczego sami nie sprobujecie a mowicie
odrazu
> ze nieprawda

Nawet gdybym nie próbował, powiedziałbym, że prawda. Czysta fizyka - grubsze struny muszą być
mocniej naciągnięte, aby wydały ten sam dźwięk - trudniej się je dociska.



racja, oj, racja.. czasem po dłuższej grze opuchy lewej ręki grubo przecięte wpół... a i prawy nagdarstek odmawia czasem posłuszeństwa przy zasuwaniu poppingiem...

mój szrot... jak narazie ok... wosk troche zszedł, no i coraz częsciej gram z dechy(przetworniki chyba siadają) a do tego potrzebuje ciszy.... Poleci mi ktoś basowe struny w miare dobre, a jednocześnie tanie?

w jakich pozycjach gracie? mnie po dłuzszym graniu czasem niemiłosiernie bolą plecy (szrot swoje waży)

jak narazie tyle ode mnie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 18:41, Azreix napisał:

Chłopie, taki sprzęt na początek...Nieżle :)


To sprzęt wykozystywany przez jednego z domowników od dłuższego czasu.
A teraz będą dwie osoby kożystające z tych zabawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem używany bas Corta EVL Z4B BKS. :D W świetnym stanie, jakby co, i tylko 8 miesięcy używany.
Mój piewszy w życiu kontakt z gitarą. Jak dotąd udało mi się zczaić jak taby czytać (te podstawowe znaczki) i nauczyć się grać intra z Black nr 1 i Dope show (oczywiście koślawo i z częstym brzęczeniem, ale zawsze coś). Za to Enter Sandman mi się za bardzo nie udało :( Niestety, ale trzeba, aż do trzeciej struny zejść, i jakby tego było mało, powrócić do pierwszej. o_O
Może jutro będzie lepiej ;)
No i wskazujący z lewej ręki trochę obtarty+ból krzyża. ;)

Jak ktoś zna jakieś fajne i proste taby do basu to może polecić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:20, tkoeman napisał:

Dzisiaj dostałem używany bas Corta EVL Z4B BKS. :D W świetnym stanie, jakby co, i tylko 8 miesięcy
używany. [...]



masz tu taby na dobry początek, przesłuchaj sobie przed zagraniem te kawałki (choćby na youtubie), bedziesz wiedzieć co i jak, na początku najważniejsze żeby trzymać rytm, nie prędkość zdobi muzyka ;p

http://www.fretplay.com/tabs/m/mad_season/wake_up-btab.shtml
http://www.fretplay.com/tabs/n/nirvana/come_as_you_are-btab.shtml
http://www.fretplay.com/tabs/n/nirvana/smells_like_teen_spirit-btab.shtml

PS nie musisz tak bardzo brac do siebie słów kierowanych przez taberów(jeśli nie znasz angielskiego albo nie lubisz jak ktos na ciebie wrzuca[zdarza sie ;D ])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar sie zapisac na lekcje na klasyk potem akustyczna i elektryczna.Jak tylko będie mial pieniądze które dostane na mikolaja(niena temat) odrazu lece do sklepu i kupic.Jakie uwazacie najlepsze firmy gitar dlamnie najlepsza jest z chnera i admira.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić sobie basa. nieumiem jeszcze grać, ale nie chcę kupować basa jakiegoś szjskiego żeby tylko się nauczyć grać, a później kupić lepszą. chcę od razu na czymś pożądniejszym. mam więc pytanie czy ten bass jest dobry??

http://muzyczny.pl/katalog/index.php?id_dzialu=58&id_fragment=4760&zlitera=&od=0#art

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 18:23, Adas69 napisał:

mam zamiar kupić sobie basa. nieumiem jeszcze grać, ale nie chcę kupować basa jakiegoś szjskiego
żeby tylko się nauczyć grać, a później kupić lepszą. chcę od razu na czymś pożądniejszym. mam
więc pytanie czy ten bass jest dobry??

http://muzyczny.pl/katalog/index.php?id_dzialu=58&id_fragment=4760&zlitera=&od=0#art



owszem jest dobry... nie jest to jednak sprzęt z najwyższej półki, "dobry" pasuje tu jak ulał... takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 18:23, Adas69 napisał:

mam zamiar kupić sobie basa. nieumiem jeszcze grać, ale nie chcę kupować basa jakiegoś szjskiego
żeby tylko się nauczyć grać, a później kupić lepszą. chcę od razu na czymś pożądniejszym. mam
więc pytanie czy ten bass jest dobry??

http://muzyczny.pl/katalog/index.php?id_dzialu=58&id_fragment=4760&zlitera=&od=0#art

tez jestem tego samego zdania ale jak jestes poczatkujacym to bedzie ok. ale jak chcesz kupic sobie pozadnego i ma byc od B.C. Rich, to bym ci radzil mockingbirda

http://bcrich.com/bass_heritage_classic_mock.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 15:45, cedricek napisał:

Małe pytanie:
czy jak Gryf się rozkleił, to warto go naprawiać, czy kupić sobie nową gitarę?
Nie mogę dobrze strun nastroić.... przez ten gryf.

wiesz nie wiem jak jest z tym w praktyce ale radzilbym wymienic o ile to jest w twoich mozliwosciach, ale najlepiej pojsc z tym do kogos kto naprawia gitary i spytac sie ile by napraw kosztowala(ale raczej to oplacalne nie bedzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 15:45, cedricek napisał:

Małe pytanie:
czy jak Gryf się rozkleił, to warto go naprawiać, czy kupić sobie nową gitarę?
Nie mogę dobrze strun nastroić.... przez ten gryf.


W tym Defilu, którego foty dawałeś w tym temacie?
Do lutnika z tym gównem się nie wybieraj :) Możesz kleić samemu. Kup sobie klej dwuskładnikowy Distal, połącz tym gryf, przywal czymś ciężkim (encyklopediamy na przykład) i zostaw na cały dzień. Skleiłem tak ułamany gryf w swoim klasyku i od jakichś 6 miesięcy trzyma. Powinno przejść. Jak się nie uda, to nowa gitka, utrata Defila to nic strasznego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2007 o 19:18, ReNeG4De napisał:

W tym Defilu, którego foty dawałeś w tym temacie?
Do lutnika z tym gównem się nie wybieraj :)

Obrażasz moją Gitarę?! Ooo... wiesz jaka ona jest cenna? Wiesz, że jest gitarą, która należała do mojego Ojca, i pamięta rozkwit Rocka?
Wiesz, że swą młodość przeżyła w czasach, kiedy to Elektryczne Gitary zaczynały grac?
Wiesz, że ta gitara jest największym skarbem,i... ma dusze... Można się w niej zakochać, bo gdy na niej się gra, można zobaczyć siebie... jakieś 20-30 lat temu siedzącego przy ognisku...achhh..:)
>Możesz kleić samemu. Kup sobie klej dwuskładnikowy

Dnia 31.10.2007 o 19:18, ReNeG4De napisał:

Distal, połącz tym gryf, przywal czymś ciężkim (encyklopediamy na przykład) i zostaw na cały
dzień. Skleiłem tak ułamany gryf w swoim klasyku i od jakichś 6 miesięcy trzyma. Powinno przejść.
Jak się nie uda, to nowa gitka, utrata Defila to nic strasznego :-)

mi się nie ułamał, tylko odkleił się lekko od ,,pudła", tak, ze jest szpara, i nie mogę jej porządnie nastroić, gdyż jak naciągam strunę, to gryf sie odgina.
Spróbuje zreperować.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 19:47, cedricek napisał:

Obrażasz moją Gitarę?! Ooo... wiesz jaka ona jest cenna? Wiesz, że jest gitarą, która należała
do mojego Ojca, i pamięta rozkwit Rocka?
Wiesz, że swą młodość przeżyła w czasach, kiedy to Elektryczne Gitary zaczynały grac?
Wiesz, że ta gitara jest największym skarbem,i... ma dusze... Można się w niej zakochać, bo
gdy na niej się gra, można zobaczyć siebie... jakieś 20-30 lat temu siedzącego przy ognisku...achhh..:)


Heh ^^ Może zamiast na niej grać powieś ją na ścianę?

Dnia 31.10.2007 o 19:47, cedricek napisał:

mi się nie ułamał, tylko odkleił się lekko od ,,pudła", tak, ze jest szpara, i nie mogę jej
porządnie nastroić, gdyż jak naciągam strunę, to gryf sie odgina.
Spróbuje zreperować.


Dokładnie to samo miałem ja, ułamał się na styku z pudłem. Distal da radę :)
Zdejmij struny, wlej klej w dziurę,dwie encyklopedie PWN (A-F, G-M) na pudło, jedna - dwie (M-R, R-Z) XD przed główkę i zostaw to na 24 godziny. Tylko z czuciem, bo może ci się skleić dla odmiany za nisko i struny mogą ci brzęczeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się