tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2010 o 21:38, Jim_Pietreszcz napisał:

> > Ok, a czy któryś z gramowiczów mógłby swoim okiem ocenić wiosło, do którego
się
> przymierzam?
> > Przypominam - http://www.pasguitars.com/index.php?a=custom&model=custom41

> Masz zamiar grać na gitarze 7 strunowej?
Owszem, dlatego takiej szukam


Przy lutniczych możesz oczekiwać precyzji większej od tych w masówkach, wszystko zależy gdzie mieszkasz, bo dobrą lutniczą gitarę można mieć już za około 2-3 tys. wszystko zależy od dogadania się z lutnikiem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 22:07, kindziukxxx napisał:

Przy lutniczych możesz oczekiwać precyzji większej od tych w masówkach, wszystko zależy
gdzie mieszkasz, bo dobrą lutniczą gitarę można mieć już za około 2-3 tys. wszystko zależy
od dogadania się z lutnikiem,

firma Pas ma siedzibę jakieś 60km ode mnie, trzeba będzie ich odwiedzić ;] dzięki za podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 22:09, Jim_Pietreszcz napisał:

> Przy lutniczych możesz oczekiwać precyzji większej od tych w masówkach, wszystko
zależy
> gdzie mieszkasz, bo dobrą lutniczą gitarę można mieć już za około 2-3 tys. wszystko
zależy
> od dogadania się z lutnikiem,
firma Pas ma siedzibę jakieś 60km ode mnie, trzeba będzie ich odwiedzić ;] dzięki za
podpowiedź


bo musisz to zapamiętać, gitara nie jest tworzona masowo tylko specjalnie dla ciebie, i otrzymasz naprawdę coś dobrego, a cenę zawsze możesz ugadać, bo do takich spraw lutnicy podchodzą indywidualnie. Ja pytałem się u mnie lutnika ile kosztowałaby kopia Frankestrata Eddiego VH i powiedział że zrobiłby za około 2800-3000 zł więc raczej przyzwoicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 20:19, Vernio napisał:

Ale te wzmacniacze będą lepsze niż popularny w Cube 20x?;>


Ja mam Valvestate''a i wg mnie brzmi lepiej od Cube''a, ktorego mialem okazje testowac w sklepie muzycznym.
Zerknij jeszcze na to:

- http://www.allegro.pl/item883518055_combo_marshall_valvestate_60w.html
i na to - http://www.allegro.pl/item866645475_marshall_valvestate_8080.html

edit: ktos pytal o gitary 7-stronowe; jest taki polski producent, mayones, chyba takie robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Valvestate 8080, polecam, bardzo fajne, mięsiste brzmienie.

Owszem, firma Mayones robi takie gitary, jednak dłużej pogadałem z pewnym gramowiczem (dzięki feeshka) i dalej będę zbierał na Pas 7R7 Baritone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 22:39, kuba9876543210 napisał:


No rzesz taki wzmak za taką kaskę aż się prosi żeby go zabrać.
Ni wiem, dlaczego ludzie wystawiają tak tanio drogie rzeczy.
Czy nie zdają sobie sprawy, że są o wiele bardziej wartościowe, czy może poprostu nie zależy im na pieniądzach i chcą opchnąć to byle nie za mało. ..
No ale combo niezłe ;] Tyle pokrętełek + 80 watt niahniahniah :D:D:D
3 kanały 4 krętki na jeden.
Przydałoby się dodać jakiś efekt to super by było ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie jest dla mnie prześwietne, jeszcze mahoniowy korpus, który wręcz ubóstwiam. Ja osobiście nie przepadam za 7-strunowymi gitarami, nie gra mi się zbyt wygodnie przyznam szczerze. Teraz pytanie ile to wiosełko kosztuje. Myślę, że byś się nie zawiódł. Ale lepiej popytać w bardziej "obcykanych" kręgach.

Swoją drogą jak już mówicie o polskich produktach, to ja miałem do czynienia z jedną z polskich gitar. Wyprodukowaną w Bydgoskiej Fabryce Akordeonów. Produkt jeszcze komunistyczny, tania robocizna, była w dość opłakanym stanie, ale dało się grać po wymianie strun chociażby, więcej z nią próbować nie chciałem, bo bałem się, że to przestarzałe drewno połamie mi się w rękach, gitara chyba jeszcze z lat ''80. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 23:51, Bezi_113 napisał:

ciacho


Niezbyt się cieszę, z tego, że mówisz, że to okazja była:P
Coś mi mówi, że długo posiedzę na tym, co dojdzie z gitarą, bo nie kupię sobie wzmacniacza dopóki nie na trafię na podobną okazję, co ta aukcja.;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz taka okazja sie raczej nie powtorzy... ten piec mogl spokojnie byc sprzedany za 1000zl :P

@Bezi_113

>Ni wiem, dlaczego ludzie wystawiają tak tanio drogie rzeczy.
>Czy nie zdają sobie sprawy, że są o wiele bardziej wartościowe, czy może poprostu nie zależy im na pieniądzach i >chcą opchnąć to byle nie za mało. ..

Chodzi o to, ze daja aukcje Bez Ceny Minimalnej, myslac ze ktos wylicytuje za tyle, ile sobie zycza, albo z roztargnienia zapominaja ustawic cene minimalna. Tymze tez sposobem za 70-pare zlotych stalem sie posiadaczem trzech domen internetowych na allegro, ktorych wartosc ""zdziebko" przekracza to, co wylozylem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 17:34, kuba9876543210 napisał:

Wiesz taka okazja sie raczej nie powtorzy... ten piec mogl spokojnie byc sprzedany za
1000zl :P


Dobiłeś,:P Ale trzeba mieć nadzieję. Poczekam, nie spieszy się.


Edit:
UP@ Eee. To nie wiedziałeś o tym?xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 16:54, Woo-Cash napisał:

Jaką gitarą pownienem sie zainteresować pod takie kawałki: http://www.youtube.com/watch?v=3TW_WGANgA4
Chodzi mi o część poprzedzajacą Ozziego( od 0.30s).


Ekhm??? Przecież to grane do 0.30s to są keyboardy jakieś. Czasami trudno odróżnić gitarkę od klawiszy, ale to jest raczej to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj coś duże wątliwości macie do mojego pytania ;P. Mam na myśli gitarowy kawałek poprzedzajacy śpiew Ozziego, zaczyna się w 0.30s, kończy kilkanaście sekund później; jaką gitarę - basową czy elektryczną musiałbym kupić, by grać w tym stylu? Rozumiecie? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 19:30, Woo-Cash napisał:

Oj coś duże wątliwości macie do mojego pytania ;P. Mam na myśli gitarowy kawałek poprzedzajacy
śpiew Ozziego, zaczyna się w 0.30s, kończy kilkanaście sekund później; jaką gitarę -
basową czy elektryczną musiałbym kupić, by grać w tym stylu? Rozumiecie? ;P


ZOSO zrozumiał bardzo dobrze ;] Ja po jakimś czasie otrzeźwiałem, ale już rozumiem ;]
A co do gitary. To zdecydowanie przoduje tam elektryk. Uzyskasz taki dźwięk (no dobra nie taki, ale bardzo podobny) na gitarze z zamontowanymi przetwornikami EMG 81 i EMG 85 (bo takich bodaj Zakk używa). A... gitarka obowiązkowo podłączona do Marshalla ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się