Zaloguj się, aby obserwować  
zdjuna

Cieszmy się polacy!!!! Tak - POLACY!

16 postów w tym temacie

Spójrzcie na stronę www.worldofgothic.de na prawo mamy za ile Gothic 3 sprzedawany jest w Niemczech - 45,90 EURO. Biorąc pod uwgę kurs euro z dnia 30.X.2006 wychodzi:

45,90x3,89 = 178,55

Polska - 129,90
Niemcy - prawie 180zł

Cieszmy się - gry u nas są o wiele tańsze niż w takich np. Niemczech

Chodzi o to, że gry są polonizowane i nieatrakcyjne dla ludzi z zachodu.

Dlatego mamy różnicę 50zł, za co możemy kupić Sagę Gothic (1+2+Noc Kruka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

że tak kolokwialnie powiem : gadasz głupoty.
kumpel opowiadał mi po swoim krótkim pobycie w Anglii, że tam małe dzieciaki wchodzą do sklepu z grami, wyjmują jakieś drobne, wyciągnięte ze skarbonki, rzucają je na ladę i kupują sobie oryginalną grę, na przykład na X360...
w Niemczech pewnie jest tak samo - bo i ludzie więcej zarabiają, a i gry są tańsze (na ich realia) - bo po prostu więcej sprzedaje sie tam oryginałów, przez co mają niższe ceny. nie tak jak w Polsce - gry są drogie, bo nikt ich nie kupuje i wydawcy nie mają powodu, aby obniżać ceny - dlatego nikt ich nie kupuje - bo są za drogie, bo... i tak można w kółko..
wyjątkiem w naszym kraju są bardzo potrzebne akcje w stylu "extra klasyka", "kolekcja klasyki" itp - za małą kasę można kupić świetną grę - ja muszę sie przyznać, że tylko takie kupuję - bo na inne brak mi poprostu pieniędzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj sie - każdemu sie czasem zdarza napisać coś głupiego, a potem do niego dociera, że napisał kompletną glupotę. też tak czasem mam :)
i na przyszłość - nie otwieraj tak wielu tematów na raz - bo założę sie, że wiele z nich dałoby sie podczepić pod jakiś inny topik. wiesz - co za dużo to niezdrowo. a że jestes nowy (prawdopodobnie) i chcesz wejść na forum z wielkim hukiem - to ci przejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2006 o 14:14, Adamzzz napisał:

Sorry nie pomyślałem o zarobkach



To tez nie do końca prawda bo np: taki WoW w Niemczech jest sporo tańszy niż w Polsce nawet po przeliczeniu 1 do 1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 14:19, Dominik84 napisał:


> Sorry nie pomyślałem o zarobkach


To tez nie do końca prawda bo np: taki WoW w Niemczech jest sporo tańszy niż w Polsce nawet
po przeliczeniu 1 do 1...


ale o ile dla średnio zarabiającego Niemca zapłacenie miesięcznego abonamentu nie jest jakimś szczególnym problemem, o tyle dla przeciętnego Polaka te 50 zł na miecha to już naprawdę sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cieszmy sie cieszmy, tylko ze niemcy ile razy wiecej zarabiaja od polakow, ostatnimi czasy naloty kontorli oprogramowania są wzmozone, na podkarpaciu taka masakra sie dzieje ze w sklepach gdzie srednio 4 windowsy na miesiac ludzie kupowali, teraz idzie 40 na dzien:D w stalowej woli tyle kompow poszlo na komisarjat ze nie ma miejsca zeby przejsc:D jak zaczna po mojej miescinie jezdzic to masakra jednej panence ze stalowaej plytki znalezli nawet w worku na ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 14:19, Adamzzz napisał:

Na gram.pl jestem około 1,5 roku, ale dopiero teraz poznałem forum...:-)

Czy ja wiem czy teraz? Ja już widziałem cię dawno a wg. statystyk jesteś od października 2005 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 14:00, Adamzzz napisał:

Spójrzcie na stronę www.worldofgothic.de na prawo mamy za ile Gothic 3 sprzedawany jest w Niemczech
- 45,90 EURO. Biorąc pod uwgę kurs euro z dnia 30.X.2006 wychodzi:

45,90x3,89 = 178,55

Polska - 129,90
Niemcy - prawie 180zł

Cieszmy się - gry u nas są o wiele tańsze niż w takich np. Niemczech

Chodzi o to, że gry są polonizowane i nieatrakcyjne dla ludzi z zachodu.

Dlatego mamy różnicę 50zł, za co możemy kupić Sagę Gothic (1+2+Noc Kruka)


TEmat o gothic juz jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować