Zaloguj się, aby obserwować  
Mgr_baton

Halloween :)

122 postów w tym temacie

SiemQ!
Chyba jutro albo jakoś niedługo przed świętem zmarłych jest halloween..Czy ktoś niczym w ameryce obchodzi ten dzień w jakiś specyficzny sposób?? :]
Ja osobiście szukam maski na jutro do szkoły bo jak będe miał to nie pytają... :)Ale tak ogólnie to nie obchodzę tego dnia jakoś szczególnie.. A wy??:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Hallowen to fajna zabawa, ale w nieodpowiednim czasie. Uwarzam, ze Święto Zmarłych powinno obchodzic się z pokorą, a nie być uradowanym. Lepej jest kupi przynajmniej jeden honorowy znicz i dać za niego złotówkę niż wydać kupę kay na stroję i latać zadowolonym po mieście. Ameryka to dziwny kraj, nie umieją sie zachować w odpowiednich sytuacjach. BY się trochę pomodlili a nie tylko bawili. Ja jestem ZA naszym świetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 20:27, Moras1990 napisał:

Według mnie Hallowen to fajna zabawa, ale w nieodpowiednim czasie. Uwarzam, ze Święto Zmarłych
powinno obchodzic się z pokorą, a nie być uradowanym. Lepej jest kupi przynajmniej jeden honorowy
znicz i dać za niego złotówkę niż wydać kupę kay na stroję i latać zadowolonym po mieście.
Ameryka to dziwny kraj, nie umieją sie zachować w odpowiednich sytuacjach. BY się trochę pomodlili
a nie tylko bawili. Ja jestem ZA naszym świetem.


Osobiście to zgodzę się z Tobą..To nie jest czas na zabawy i nic tu do śmiechu... Przynajmniej jeden dzień w roku w którym możemy pomyśleć o swoich św. pamięci bliskich...
Chodzi o tych co raczej rzadko to robią..
Nie mówię że trzeba w kościele być cały dzień ale na cmentarz można pójść i jeden dzień nie imprezować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 20:27, Ubiquit napisał:

Ja Halloween mam zamiar spędzić w klubie i dobrze się bawić, wszakże środa wolna, nic tylko
szaleć. :)


Ale z tego co wiem, halloween wypada we wtorek. Ja go w żaden sposób nie obchodzę, bo to nie jest nasze święto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wszystko to prawda co napisałeś ale po co całe życie być smutnym, i według mnie to dobrze że tak jest w Ameryce.
P.S. Celtowie se tak fajnie wymyślili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Je nie obchodzę "nie naszego święta" (bez obrazy ale moim zdaniem, każdy ma jakiś wyjątkowy dzień którego inni nie obchodzą) w stylu biegam po mieszkaniach i chcę cukierki. Idę gdzieś do klubu, posiedzieć z przyjaciółmi, a co do masek i słodyczy to fajnie tak połazić po starówce w takiej masce :P (ludzie się wtedy dziwnie patrzą :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 20:31, Atukam72 napisał:

No wszystko to prawda co napisałeś ale po co całe życie być smutnym, i według mnie to dobrze
że tak jest w Ameryce.
P.S. Celtowie se tak fajnie wymyślili.


Nie całe życie smutnym, tego dnia też nie należy być smutnym. Trzeba iśc uśmiechnietym na cmentarz, postawic znicz, jakieś kwiaty i pomodlić się za zmarłych. Jednak jakaś bariera jest. Nie wypada w ten dzień balować i przeznaczyc go na jakąś modlitwę i wyciszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to tak nie myslcie ze amerykanie ten dzien obchodza tak jak myslicie widac ze wiecie tyle co z filmów ;] to wyglada tak jak najbardziej ludzie chodza na groby i zapalaja znicze tylko w ten dzien sie nie smuca tak ja my a dzieci wieczorem chodza i zbieraja słodycze :] i dla amerykanów ten dzien jest wesołym swietem bo uwarzaja ze nie nalerzy sie smucic tylko byc ''be happy :)" itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2006 o 20:34, Moras1990 napisał:

Nie całe życie smutnym, tego dnia też nie należy być smutnym. Trzeba iśc uśmiechnietym na cmentarz,
postawic znicz, jakieś kwiaty i pomodlić się za zmarłych. Jednak jakaś bariera jest. Nie wypada
w ten dzień balować i przeznaczyc go na jakąś modlitwę i wyciszenie.



Ja uważam ,że życie jest za krótkie ,żeby marnować wolne dni, dlatego na cmentarze chodzę zawsze wcześniej np. tydzień wcześniej i sprawę mam załatwioną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 20:36, TTBoS napisał:

to tak nie myslcie ze amerykanie ten dzien obchodza tak jak myslicie widac ze wiecie tyle co
z filmów ;] to wyglada tak jak najbardziej ludzie chodza na groby i zapalaja znicze tylko w
ten dzien sie nie smuca tak ja my a dzieci wieczorem chodza i zbieraja słodycze :] i dla amerykanów
ten dzien jest wesołym swietem bo uwarzaja ze nie nalerzy sie smucic tylko byc ''be happy :)"
itd.


Dont worry be happy:) Też uważam że nie trzeba odrazu płakać i smucić się choć nie którzy się wzruszają ale przynajmniej nie imprezować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 20:30, Karlak napisał:

> Ja Halloween mam zamiar spędzić w klubie i dobrze się bawić, wszakże środa wolna, nic
tylko szaleć. :)

Ale z tego co wiem, halloween wypada we wtorek. Ja go w żaden sposób nie obchodzę, bo to nie
jest nasze święto.

No właśnie Halloween jest we wtorek, czyli nie trzeba wcześnie wstawać w środę, ani nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 20:38, Mgr.baton napisał:

Dont worry be happy:) Też uważam że nie trzeba odrazu płakać i smucić się choć nie którzy
się wzruszają ale przynajmniej nie imprezować..


no z tego co wiem to amerykanie w ten dzien nie urzadzaja imprez... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 20:40, TTBoS napisał:

> Dont worry be happy:) Też uważam że nie trzeba odrazu płakać i smucić się choć nie którzy

> się wzruszają ale przynajmniej nie imprezować..

no z tego co wiem to amerykanie w ten dzien nie urzadzaja imprez... ;]


Wiem wiem... "Błąd w sztuce" :)
Zamotałem się trochę.. Z imprezami to chodziło ogólnie też o święto zmarłych bo jeden z użytkowników napisał coś o środzie i mnie zmylił:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować