Akashi

Gothic 3 - oficjalny temat gry

38534 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2009 o 16:01, Umarty napisał:

Jak dostać się do Nordmaru kiedy "okłamałem" jednego z orków przy sprzedaży skóry cieniostwora
Wilsona? Żeby Mojok mnie przepuścił muszę dołączyć do myśliwych ale teraz... Kiedy wróciłem
do Wilsona zadanie zostało "anulowane". Nie wiem jak mogę dotrzeć do Nordmaru? Przecież
innego sposobu nie ma =/

O ile dobrze pamiętam to musisz dać Mojokowi dwie butelki Nordmarskiej Starki. Jedną dostaniesz od Mitcha gdy zabijesz z nim trzy trolle, a drugą od bimbrownika Tripplera. Musisz mu chyba przynieść 12 alkojagód czy coś takiego. ^^ Wtedy Cię chyba przepuści... ale pewności nie mam.

EDIT: Merovingian jak zwykle udzielił lepszej odpowiedzi. Heh, na śmierć o tym zapomniałem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proste. Przejście przez przełęcz w Faring nie jest jedyną ścieżką. Wzdłuż granicy między Myrtaną a Normarem znajduje się bodajże siedem przejść. Wystarczy zagłębić się choćby w las tuż obok Silden (konkretnie las, w którym znajduje się obóz buntowników).
Ano, ze Starką może się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 16:14, Shage napisał:

O ile dobrze pamiętam to musisz dać Mojokowi dwie butelki Nordmarskiej Starki. Jedną


Tak, zrobiłem to. Teraz nie mogę z nim w ogóle porozmawiać...

A co do innego przejścia. To jakoś tak "nie z fabułą" :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 16:22, Umarty napisał:

A co do innego przejścia. To jakoś tak "nie z fabułą" :p


What?
Dołączenie do myśliwych to tylko opcjonalny quest i nie stracisz absolutnie nic, jeśli dasz sobie z tym święty spokój. Nie jest też ani trochu związane z fabułą gry. Ba, szukanie innych ścieżek jest bardziej klimatyczne. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 16:25, Merovingian napisał:

Ba, szukanie innych ścieżek jest bardziej klimatyczne. ; )


No dobra, przekonałeś mnie : ]. Btw. właśnie przyszła mi do głowy kolejna opcja. Zawsze mogę wyzwolić Faring od orków xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 16:22, Umarty napisał:

A co do innego przejścia. To jakoś tak "nie z fabułą" :p

Ja w Farning wytłukłem cale miasto nie rozmawiajac przedtem z ani jednym orkiem lub najemnikiem (mialem przejete za duzo miast wiec mnie atakowali jak tylko zobaczyli) wiec nie boj sie stracisz tylko pare questow i nic poza tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Od jakiegoś czasu gram w gothic 3. Pewnego razu wlaczyłem gre od nowa i gra zaczela perfidnie mazać mapa . Wcześniej grałem na max detalach bez żadnego cięcia. Na screenie włączyłem low detale ale na high jest podobnie.
Pierwszy raz tak mi się pojawiło

Link do screena
http://img23.imageshack.us/i/bugisz.jpg/

Chciałbym również dodać że gram na laptopie o parametrach

Procesor: intel Dual core 2 ghz
ram: 3gb
Karta graficzna: zintegrowana około 230mb
System: vista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 12:39, Pablo_Querte napisał:

Znowu mam problem z questem :/ Gdzie znajdę bandytów okradających farmę niedaleko Montery
ze zboża?


Idź zgodnie z kompasem od farmy na południe (bo chyba tak było powiedziane). Jak dojdziesz do skały to idź wzdłuż niej, spotkasz kilka zębaczy a za nimi będzie wejście do ich obozu : ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2009 o 20:30, Piotrekmysza napisał:

Z tymi młotami zawsze miałem problem...

Jeżeli dalej masz problem (o ile w ogóle ty miałeś... zakręcony jestem ostatnio) to masz dwie możliwości ;p
1. Bić w każdym przyjaznym mieście NPC z młotkami/piłami. Ważne by mieć 100 reputacji w danym mieście (wszystkie imiona na zielono), bo tylko wtedy będziesz mógł bez konsekwencji bić NPC. Ew później zarzucisz amnezją. Możesz nawet bić notorycznie tego samego NPC, byle bić go tylko zaraz po tym jak stuknie deseczkę. :P
2. Pójść do Varantu. Tam jest kilku sprzedawców, którzy mają młotki na sprzedaż. Np "dealer" bagiennego ziela (nie pamiętam imienia ;/) w Lago, jeżeli mnie pamięć nie myli. Co jakiś czas kupcy odnawiają swój towar, więc nie będzie problemu.

Edit: Teraz widzę, że to nie ty miałeś problem. :S
Post powinienem adresować do Shage... Oh well... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 20:43, sirdoom napisał:

1. Bić w każdym przyjaznym mieście NPC z młotkami/piłami. Ważne by mieć 100 reputacji
w danym mieście (wszystkie imiona na zielono), bo tylko wtedy będziesz mógł bez konsekwencji
bić NPC. Ew później zarzucisz amnezją. Możesz nawet bić notorycznie tego samego NPC,
byle bić go tylko zaraz po tym jak stuknie deseczkę. :P

Hmm, gdybym grał w GII albo GI od razu wpadł bym na ten pomysł..., ale w G3 jakoś głupio mi prać ludziów. Pomysł IMO dobry, więc skorzystam. ^^ Brakuje mi już tylko 3 młotów hehe.

Dnia 04.08.2009 o 20:43, sirdoom napisał:

2. Pójść do Varantu. Tam jest kilku sprzedawców, którzy mają młotki na sprzedaż. Np "dealer"
bagiennego ziela (nie pamiętam imienia ;/) w Lago, jeżeli mnie pamięć nie myli. Co jakiś
czas kupcy odnawiają swój towar, więc nie będzie problemu.

Zrobię tylko Trelis na fulla reputacji oraz Geldern i ruszam na pustynie po artefakty. Jednak młoty zdobędę dzięki sposobowi numer jeden.

Ogólnie - wielkie dzięki kolego. :))

Dnia 04.08.2009 o 20:43, sirdoom napisał:

Edit: Teraz widzę, że to nie ty miałeś problem. :S

On też miał z tym problem. Tak rozumiem jego posta. ;x

Dnia 04.08.2009 o 20:43, sirdoom napisał:

Post powinienem adresować do Shage... Oh well... :P

Nic się nie stało. :) Odwiedzam ten wątek niemal że codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 20:43, sirdoom napisał:

> Z tymi młotami zawsze miałem problem...
Jeżeli dalej masz problem (o ile w ogóle ty miałeś... zakręcony jestem ostatnio) to masz
dwie możliwości ;p
1. Bić w każdym przyjaznym mieście NPC z młotkami/piłami. Ważne by mieć 100 reputacji
w danym mieście (wszystkie imiona na zielono), bo tylko wtedy będziesz mógł bez konsekwencji
bić NPC. Ew później zarzucisz amnezją. Możesz nawet bić notorycznie tego samego NPC,
byle bić go tylko zaraz po tym jak stuknie deseczkę. :P
2. Pójść do Varantu. Tam jest kilku sprzedawców, którzy mają młotki na sprzedaż. Np "dealer"
bagiennego ziela (nie pamiętam imienia ;/) w Lago, jeżeli mnie pamięć nie myli. Co jakiś
czas kupcy odnawiają swój towar, więc nie będzie problemu.

Edit: Teraz widzę, że to nie ty miałeś problem. :S
Post powinienem adresować do Shage... Oh well... :P


Znam ten 1 sposób. Na tym też można dobrze zarobić ^^ Idziesz do Faring walisz myśliwych w łeb zabierasz im łuki dochodzisz do jaskini, ablo trochę dalej, walisz ich w łeb i znowu, jaskinia , w łęb, zabierasz łuki i znowu, jaskinia , w łęb, zabierasz łuki i znowu, jaskinia , w łęb, zabierasz łuki i znowu, jaskinia , w łęb, zabierasz łuki i znowu, jaskinia , w łęb, zabierasz łuki i znowu, jaskinia , w łęb, zabierasz łukivv i znowu, jaskinia , w łęb, zabierasz łuki i znowu, jaskinia , w łęb, zabierasz łuki i znowu, jaskinia , w łęb, zabierasz łuki i znowu, jaskinia , w łęb, zabierasz łukivvv i znowu, jaskinia , w łęb, zabierasz łuki i znowu, jaskinia , w łęb, zabierasz łuki i znowu, jaskinia , w łęb, zabierasz łuki i znowu, jaskinia , w łęb, zabierasz łuki


Ale się na kopiowałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 18:13, Piotrekmysza napisał:

Ale się na kopiowałem ...


Niepotrzebnie, bo od łatki 1.6 wzwyż wyeliminowano ten co by tu nie mówić błąd, a obecnie mało kto gra bez patchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 19:31, Merovingian napisał:

> Ale się na kopiowałem ...

Niepotrzebnie, bo od łatki 1.6 wzwyż wyeliminowano ten co by tu nie mówić błąd, a obecnie
mało kto gra bez patchów.

Na 1.72 działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej mam takie pytanie.
W zadaniu polowanie na nagrody Ben Erai na pustyni, gdzie znajduje się ten przypał Yespas (kilku krotnie szukałem go przy drodze, na zachód od Ben erai, i na zachód od ben erai przy byle jakiej drodze) i go nie znalazłem.
Gram z patchem 1.7 jak co . ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie zaczynam grać w G3 i coraz bardziej mi się ta gra podoba :) Tylko nie mogę jeszcze opanować tej mapy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 15:15, Merovingian napisał:

> Na 1.72 działa.

Nie działa.
Sprawdź. Ja sprawdzałem trzy razy, w tym dwukrotnie rozpoczynając nową grę.

To dla czego mi działa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się