Zaloguj się, aby obserwować  
MarneusPL

chcesz wiedzieć, czy gra ci pójdzie? - wchodź:)

23 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2006 o 16:39, MarneusPL napisał:

www.systemrequirementslab.com - wystarczy kliknąć "can you run it", wybrać grę z listy... i
gotowe:)

Po pierwsze: tematów o sprzęcie jest mnóstwo, a o samych wymaganiach gry można się spytać w danym temacie o niej.
Po drugie: BYło gadane już setki razy,że strona którą podałeś przeprowadza czysto TEORETYCZNE testy wydajności twojego sprzętu. Ja już parę razy robiłem testy na tej stronce,wychodziło że dana gra pójdzie spokojnie.Ściągam demko,pożyczam na jeden dzień oryginał od kumpla,i co? Nawet włączyć się nie chce,bo z słaba karta...a według strony którą podałeś wszystko powinno ładnie chodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby to chociaż działało sprawnie...

W mojej grafice (GF 6600GT) pisze, że nie obsługuje Pixel Shader ver. 2 oraz Vertex Shader 1.0
A mam 3.0!!

Więc do bani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 16:44, Darkstar181 napisał:

> www.systemrequirementslab.com - wystarczy kliknąć "can you run it", wybrać grę z listy...
i
> gotowe:)
Po pierwsze: tematów o sprzęcie jest mnóstwo, a o samych wymaganiach gry można się spytać w
danym temacie o niej.

no i wlasnie po to podalem ten adres - zeby nie trzeba bylo pytac na forum.

Dnia 12.11.2006 o 16:44, Darkstar181 napisał:

Po drugie: BYło gadane już setki razy,że strona którą podałeś przeprowadza czysto TEORETYCZNE
testy wydajności twojego sprzętu. Ja już parę razy robiłem testy na tej stronce,wychodziło
że dana gra pójdzie spokojnie.Ściągam demko,pożyczam na jeden dzień oryginał od kumpla,i co?
Nawet włączyć się nie chce,bo z słaba karta...a według strony którą podałeś wszystko powinno
ładnie chodzić...

owszem - w praktyce czesto wydajnosc jest duzo nizsza niz ta wynikajaca z testow sprzetu, ale co do tego, czy gra pojdzie, nie moze byc zadnych watpliwosci. mozesz podac jakis przyklad? bo ja korzystam z tej strony juz od dluzszego czasu i jak na razie wszystko sie sprawdza. informacje o minimalnych wymaganiach na tej stronie sa jak najbardziej wiarygodne, bo pochodza z oficjalnych stron gier. nie mam pojecia, dlaczego mimo pomyslnego wyniku testu gra ci sie nie uruchomila... jedyne co mi przychodzi na mysl, to za malo miejsca na dysku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2006 o 16:53, MarneusPL napisał:

owszem - w praktyce czesto wydajnosc jest duzo nizsza niz ta wynikajaca z testow sprzetu, ale
co do tego, czy gra pojdzie, nie moze byc zadnych watpliwosci. mozesz podac jakis przyklad?

Owszem,podam przykład.

Sprawdzałem czy Battlefield dwa mi pójdzie.Testy przebiegły pomyślnie. Ściągam demko,uruchamiam,i.... nic.Menu gry się zacina.Problemy z kartą graficzną. Sprawdzam pilk readme. Co się okazało? Gra po prostu nie obsługuje Radeona 9200,mimo że spełnia jej wymagania... a że nie było tego w zakładce dot.wymagań gry na tej stronie,założono więc że mi pójdzie...
Ta strona jest po prostu podana dla leniwców którym nie chce się przeczytać wymagań sprzętowych gry,albo dla ludzi któzy nie wiedzą nawet jakiej klasy sprzęt mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 18:11, Darkstar181 napisał:


> owszem - w praktyce czesto wydajnosc jest duzo nizsza niz ta wynikajaca z testow sprzetu,
ale
> co do tego, czy gra pojdzie, nie moze byc zadnych watpliwosci. mozesz podac jakis przyklad?

Owszem,podam przykład.

Sprawdzałem czy Battlefield dwa mi pójdzie.Testy przebiegły pomyślnie. Ściągam demko,uruchamiam,i....
nic.Menu gry się zacina.Problemy z kartą graficzną. Sprawdzam pilk readme. Co się okazało?
Gra po prostu nie obsługuje Radeona 9200,mimo że spełnia jej wymagania... a że nie było tego
w zakładce dot.wymagań gry na tej stronie,założono więc że mi pójdzie...
Ta strona jest po prostu podana dla leniwców którym nie chce się przeczytać wymagań sprzętowych
gry,albo dla ludzi któzy nie wiedzą nawet jakiej klasy sprzęt mają.

ja mam... radeona 9000 i demo bf2 poszlo bez problemu:) ale ati strasznie zamieszalo z ta numeracja i taki np. 9100 to po prostu 8500...
a patrzac tez na to, co napisal Markus, to rzeczywiscie nie najlepiej to jak na razie funkcjonuje. ale sam pomysl jest bardzo dobry, wymaga tylko dopracowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy pójdzie mi Gothic III I Oblivion??? Mój komputer to: AMD Athlon 64 3200+, 1GB RAM, karta graficzna Radeon X200 (zintegrowana - ale nie mam laptopa tylko zwykły stacjonarny komputer).Proszę o jak najszybszą odpowiedź!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 18:35, Pepper Ronie napisał:

Czy pójdzie mi Gothic III I Oblivion??? Mój komputer to: AMD Athlon 64 3200+, 1GB RAM, karta
graficzna Radeon X200 (zintegrowana - ale nie mam laptopa tylko zwykły stacjonarny komputer).Proszę
o jak najszybszą odpowiedź!!!!!!!

wlasnie po to podalem adres www.systemrequirementslab.com :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 18:37, MarneusPL napisał:

wlasnie po to podalem adres www.systemrequirementslab.com :P


Wiem ale tam wszystko trwa bardzo wolno bo mam bardzo wolnego neta - 56 kbps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 18:35, Pepper Ronie napisał:

Czy pójdzie mi Gothic III I Oblivion??? Mój komputer to: AMD Athlon 64 3200+, 1GB RAM, karta
graficzna Radeon X200 (zintegrowana - ale nie mam laptopa tylko zwykły stacjonarny komputer).Proszę
o jak najszybszą odpowiedź!!!!!!!


Możesz sobie odpuścić grę w gothica 3 oraz obliviona te gry potrzebują naprawdę wydajnej karty graficznej, jak na mój gust nie ma co podchodzić do tych gier z kartami gorszymi niż GeForce 6600 czy 7300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 19:11, Cafel napisał:

Możesz sobie odpuścić grę w gothica 3 oraz obliviona te gry potrzebują naprawdę wydajnej karty
graficznej, jak na mój gust nie ma co podchodzić do tych gier z kartami gorszymi niż GeForce
6600 czy 7300.


Ja wszedłem na stronę z wymaganiami do gier - http://www.systemrequirementslab.com/ - i tam pisało że Just Cause nie będzie mi działał bo mam cieńką karte graficzną ale Just Cause mi działa. Moja karta ma 64 MB ale działa na niej płynnie Far Cry (ustawienia medium) a pisze że nie będzie mi działał nawet na low . Chciałbym kupić właśnie te gry ponieważ jestem ich fanem. Ta strona z wymaganiami nie jest za dobra. Chce się upewnić na 100% czy te gry będą mi działać (Gothic III i Oblivion).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 19:11, Cafel napisał:

Możesz sobie odpuścić grę w gothica 3 oraz obliviona te gry potrzebują naprawdę wydajnej karty
graficznej, jak na mój gust nie ma co podchodzić do tych gier z kartami gorszymi niż GeForce
6600 czy 7300.


I tu się z tobą nie zgodzę. Mam GeForce Ti 4200 128MB, Athlona 2000+ i 768 RAMu i gra chodzi mi płynnie przy nie najgorszej grafice...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna stronka, teraz przed zakupem jakiejś gry nie będę musiał się denerwować, czy mi się odpali gra. W końcu mój komp nie należy do najnowszych demonów szybkości. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bezsensu jest granie na kartach które nie są "obsługiwane" przez grę, wiadomo można się pobawić programami jak oldblivion (mam nadzieje że dobrze napisałem) lecz to już nie będzie to co stworzyli twórcy gry gdzie cienie, gdzie światła , odbicia refleksy itp efekty graficzne już nie mówię o tym że mogą się pojawić jakieś błędy graficzne . Chciałbym zaznaczyć ze to jest moja opina szczególnie ze TA gra na niskich ustawieniach grafiki wiele traci, są to moje odczucia po graniu na detalach wysokich (raz z ciekawości ustawiłem detale niskie i wiem jak ta gra wtedy wygląda ;))

Co do Pepper Ronie Jeżeli twoja karta graficzna obsługuje pixel shader może Ci pójdzie gothic 3 po zabawie z plikiem ini ( chociaż tego nie gwarantuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to, co napisales, nie najlepiej swiadczy o oblivionie. czyzby o jego wielkosci decydowala tylko oprawa? jezeli do czerpania przyjemnosci z gry trzeba pixel shaderow, hdrow itp, to ja podziekuje. dla mnie dobra gra jest tak samo grywalna w niskich jak i wysokich ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko moja opinia ;) Co prawda spędziłem przy tej grze 70h i uważam tą grę za średnią, zadania które ciągle się powtarzają w 80% polegają na schemacie idź do XYZ (Miasto/Jaskinia/Czy też inna lokacja) i Zabij wszystko co się rusza lub konkretna osobę. Bardzo prosty schemat walki polegający na zasłonięciu się tarczą a następnie atakowaniu aż przeciwnik będzie martwy(grałem wojownikiem). Nie podobało mi się również walka z ostatecznym niepokonanym strasznym itp Bossem ( ostatnie zadanie z gildii magów) który to padł po dwóch ciosach!! (sic) Natomiast zadania dla mrocznego bractwa są całkiem klimatyczne i wykonywałem je z wielką przyjemnością. Reasumując gdyby nie bajeczna grafika i świat elder the scroll gra przeszła by nie zauważona.

Koniec OT jeśli ktoś chce ze mną polemizować (choć zaznaczam że to moja opinia:)) to zapraszam do wątku oblivion albo Gothic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm... skoro dla ciebie w grę którą na danym sprzęcie nie można odpalić na max detalach nie opłaca się grać to widzę że bardzo ambitny z ciebie gracz... :/ zakładam że jesteś dość młodym graczem. i pewnie gry typu starcraft czy half life to coś na co nie warto nawet spojrzeć... no cóż, dla pokolenia dzieci neo liczy się tylko grafika... smutne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 18:35, Pepper Ronie napisał:

Czy pójdzie mi Gothic III I Oblivion??? Mój komputer to: AMD Athlon 64 3200+, 1GB RAM, karta
graficzna Radeon X200 (zintegrowana - ale nie mam laptopa tylko zwykły stacjonarny komputer).Proszę
o jak najszybszą odpowiedź!!!!!!!

Ja mam athlon 64 3800+ 1gb ramu i tez zintegrowanageforce 6150 nie wiem jaka wydajnosc ma twoja karta itp[ ja gra mw obka na srednio wysokich:D i gothica na srednio niskich w 800x600 wiec nie jest zle choc( ja i tak wole od tego "chłamu" bg2:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tutaj byś się zdziwił by się :) grałem dużo w starcrafta warcrafta 2 i 3 baldurs gate 2 itp. często gram w total annhilation (według mnie mimo ze ta gra ma ok 10lat ma nadal niezłą grafikę i co najważniejsze ogromną grywalność) teraz gram w fallout tactics. Chodzi mi tylko o to ze oblivion jest grą średnią która bez bajecznej grafiki wiele nie oferuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować