Zaloguj się, aby obserwować  
pro_evo2

Dispel

135 postów w tym temacie

Dnia 22.05.2010 o 16:17, Niewiernus napisał:

bierzesz Pióro Przestrzeni
i zaznaczasz PKM.

To nic nie daje. Pojawia się wtedy kursor typowy dla rzucania zaklęcia, ale po kliknięciu znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 17:28, Kardithron napisał:

To nic nie daje. Pojawia się wtedy kursor typowy dla rzucania zaklęcia, ale po kliknięciu znika.

Mam to samo. Albo my jesteśmy jacyś lewi, albo to jest bardziej zakręcone niż dziennik w Dispel ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 17:28, Kardithron napisał:

To nic nie daje. Pojawia się wtedy kursor typowy dla rzucania zaklęcia, ale po kliknięciu znika.

Już rozpracowałem:
- PPM na kamień runiczny (określenie koordynatów)
- łazimy, zwiedzamy, zabijamy i zbieramy sprzęt ;)
- jak nam się uzbiera za dużo i chcemy sprzedać to:
- PPM na pióro
- pojawia się znaczek rzucania czaru
- PPM znaczkiem na Kamieniu Runiczny
-... i jesteśmy teleportowani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 20:23, Abi_Dalzim napisał:

- PPM na kamień runiczny (określenie koordynatów)
- PPM na pióro
- pojawia się znaczek rzucania czaru
- PPM znaczkiem na Kamieniu Runiczny
-... i jesteśmy teleportowani :)

Tego też próbowałem. :P Lipa.
Później jeszcze sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 20:28, Kardithron napisał:

Później jeszcze sprawdzę.

Jak pojawia się znaczek zaklęcia to nakieruj go na kamień runiczny i dłuuugo naciśnij, nie tak szybko jak przy rzucaniu czaru.

P.S. Jak sobie poradziłeś z tymi piecfzęciami w Spaczonym Watykanie? Nie mogę ich za cholerę przejść.

P.S.2 Czy jak już mam Watykan Spaczony to nie da się dokończyć misji ze Zbroją Boga i tymi Klejnotami Światła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 16:00, Abi_Dalzim napisał:

P.S. Jak sobie poradziłeś z tymi piecfzęciami w Spaczonym Watykanie? Nie mogę ich za
cholerę przejść.

Już tam jesteś? Radziłbym wpierw jeszcze polatać po Dman, pohandlować, pozwiedzać, wzmocnić postać, nacieszyć się graniem. Spaczony Watykan to już końcówka rozgrywki, a wątek poboczny jest zdecydowanie bardziej rozbudowany od głównego.
Jak przejść? Trzeba kombinować z wczytywaniem i zapisywaniem gry w odpowiednim momencie i miejscu. Sam jeszcze tego nie rozgryzłem.

Dnia 24.05.2010 o 16:00, Abi_Dalzim napisał:

P.S.2 Czy jak już mam Watykan Spaczony to nie da się dokończyć misji ze Zbroją Boga i
tymi Klejnotami Światła?

Nie da rady. Facet, który zlecał Ci to drugie zadanie prawdopodobnie został już zabity pod postacią Mrocznego Księdza. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 18:46, Kardithron napisał:

Nie da rady. Facet, który zlecał Ci to drugie zadanie prawdopodobnie został już zabity pod postacią Mrocznego
Księdza. :P

No to kiszka :/
A szczerze mówiąc, to gra mi się już trochę znudziła. Jest po prostu za łatwa. Gra magiem to nie walka tylko egzekucje. Niewidzialność i masowa eksterminacja. W innych grach po rzucaniu czaru niewidzialność znika. A w Dispelu można sobie z palcem w nosie zabić 3 Beholdery z odległości metra a te nawet się nie ruszą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory grałem wojownikiem i czarodziejem, a zamierzam jeszcze zasmakować w profesji strzelca. Może kiedyś... Ostatnio za dużo nauki na głowie. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka ;)
Gram właśnie w Displa wojownikiem. Grałem w tę grę jak wyszła w PC World Computer na 15-lecie czasopisma. Lecz wtedy nie miałem patcha. Grałem też 2 lata temu i

Spoiler

ukończyłem grę po jasnej stronie

. Teraz gram znów. Chętnie pomogę jeśli ktoś będzie czegoś potrzebował.
Spoiler


Biały smok istnieje i można przejść przez filary.
Jeśli ktoś się zastanawia o co chodzi z jasną i ciemną stroną to trzeba patrzeć na morale. Jeśli przy rozmowie z Yassem są ujemne, idziemy mroczną ścieżką jeśli dodatnie to jasną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Zbroja nie ma z tym nic wspólnego.Trzeba podczas rozmowy z Yassem (tej w której bez patcha gra się wyłącza) mieć morale na +. Wtedy idąc drogą światła na pewno spotkamy Białego Smoka. Jest to nieodłączna część głównej fabuły. A może mi ktoś powiedzieć, po wykonaniu jakiego questu ginie ksiądz w biskupstwie, który jest odpowiedzialny za quest ze zbroją światła, bo nie pamiętam tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 15:22, notofrugo90 napisał:

Wtedy idąc drogą światła na pewno spotkamy
Białego Smoka. Jest to nieodłączna część głównej fabuły.

Powątpiewam. Przez całą grę trzymam poziom + morale, a jednak jestem na etapie

Spoiler

walki z Piachem w spaczonym biskupstwie

i do tej pory gada nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler



Dobry

* Mistrz każe iść do Biskupstwa. Poszukaj Ronina Galuca.
* On teleportuje Cię na Górę Kardia. Tam będzie quest z Kasrą Aeshem.
* Piach zabija Fredrica. Ronin każe zabić Piacha. Jednak najpierw musisz iść do Yassa.
* On zabrania zabić Piacha. Najpierw musisz przerwać ceremonie Bogów.
* Idź do Parte Allenso (Tamu: Yam). Ona mówi Ci, gdzie są tablice potrzebne do przerwania ceremonii: Vary w Ogrodzie Światła: idź do Dulpaniego na Farmie bogów. On uczy się zaklęcia dającego dostęp do ogrodu. Weź tablicę i połóż ją na ołtarzu. Tablica Numy znajduje się w zwłokach Barloga (jest on w jego lochu który znajduje się w Labiryncie Ciemności (Yam). Połóż tablicę. Jednak tablica Harassa jest w brzuchu Galgadola, którego nie możesz znaleźć.
* Idź więc do Białego Smoka (na zach. od Lawy). "Porozmawiaj" z filarem. On otworzy bramy.
* Biały Smok każe iść do Harloma. Jednak nie umiesz się przeleportować na jego wyspe.
* Musisz iść do Huntlerego (Ayal). On daje Ci laskę Snu.
* Teleportujesz się na wyspę Harloma.
* Przejdź jego loch i porozmawiaj z nim.
* On daje Ci pozwolenie do Białego Smoka.
* Wróć do jego groty i porozmawiaj z nim.
* On leci z tobą do Szczątek Bogów (na zach. od Varagel). Zabija Galgadola, lecz jednak sam umiera.
* Ułóż teraz tablicę Harassa na jego ołtarzu. Możesz już zabić Piacha. Przechodzisz Mroczne Biskupstwo, zabijasz i... koniec gry.

Zły

* W domu mistrza spotykasz ducha Świętego człowieka. On mówi Ci, że jesteś wcieleniem Harassa, dlatego musisz obudzić jego serce (Loch Pieczęci).
* Jednak musisz zdobyć klejnoty nieba i ziemi.
* Idź do Parte Allenso w Tamu. Ona mówi Ci, że klejnot nieba jest w lochu Czerwonego Smoka, a ziemi - w lochu zmutowanych robali.
* Przejdziesz te dwa lochy oraz loch pieczęci (3 poziomy). Masz przed sobą dwa ołtarze.
* Poukładaj na nich klejnoty. Serce Harassa się obudzi. Harrass teleportuje Cię do jakiegoś lochu.
* Musisz zabić demona i zwinąć koronę posłańca.
* Wychodzisz z lochu, zabijasz Piacha i... koniec gry.



Ja grałem tylko dobrym i miałem dokładnie tak jak jest tutaj opisane.

Może poziom morale musi być wyższy niż tylko 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 02:50, MatiSniper napisał:

potrzebuję klucza do Dispel

Jakiego klucza?
Nie pamiętam żadnego klucza do Dispela (miałem wersję z czasopisma).

Poza tym, jeżeli posiadasz wersję z kluczem, to powinien być na pudełku / instrukcji itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozwiązałem tamten problem :)

ważna sprawa!
jak wchodzę do biskupstwa wykończyć tych mrocznych księży to przy tych gwiazdkach (pentagramach czy coś) zabijają mnie jakieś błyskawice (mam 175 hp, 150 obrony - rycerz). Jak można przejść ten etap?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować