Zaloguj się, aby obserwować  
szoko2

Jak powstał wszechświat?

55 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2006 o 20:25, szoko2 napisał:

Moim zdaniem wszechświat powstał od wielkiego wybuchu i teraz się rozszerza.Ale co było wcześniej?


Nie było żadnego "wcześniej". WW to początek wszystkiego w tym i czasu. Ogólonie rzecz ujmując.
PS. przystopuj z tworzeniem nowych wątków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe....Wielki Wybuch to poaczątek wszechświata :P Przecież to już jest wiadome...

P.S Jak będziemy mieli kolejne info. poinformuje cię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 20:34, Arar napisał:

Nie było żadnego "wcześniej". WW to początek wszystkiego w tym i czasu. Ogólonie rzecz ujmując.


Jak to możliwe, że to był początek? Coś musiało go spowodować, ale nauka nie jest w stanie powiedzieć, co się działo wcześniej, ale musiało, bo co by mogło wybuchnąć - coś musiało dać temu podwaliny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie tez to zastanawia no bo teoria wybuch skad ten wybuch ?

a po drugie jak wyglada dalje za znanymi nam planetami co tam jest? nic? wszechswiat? a jesli nic to jak to nic wyglada sciana? czy ciagnie sie to tak w nieskonczonosc? mnie zawsze interesowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 20:48, Radek Morrowind napisał:

mi się wydaje, że to wszechświat jest tylko w naszych wyobraźniach


Po tej wypowiedzi, jestem tak w głębokim szoku że jutro nic nie zjem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 20:45, Raiven2 napisał:

Właśnie chodzi o to że WW nie miało podwalin było Czarno i po prostu przestrzeń wybuchła :)


Jakoś w to ni9e bardzo wierzę, ajk nic może wybuchnąć. Po drugie to jest tylko teoria. Prawdopodobna, bo prawdopodobna, ale jednak nie 100%-towy fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 20:49, bakubartek napisał:

mnie tez to zastanawia no bo teoria wybuch skad ten wybuch ?

a po drugie jak wyglada dalje za znanymi nam planetami co tam jest? nic? wszechswiat? a jesli
nic to jak to nic wyglada sciana? czy ciagnie sie to tak w nieskonczonosc? mnie zawsze interesowało



nie wiem czy dokladnie zroumialem to co napisales (bo troche poprzekrecales wyrazy) ale ogolnie "dalej" sa poprostu inne wszechswiaty. (nasz jest jednym z wielu) inna sprawa ze wszechswiat caly czas sie rozszerza (zakladajac ze teoria wielkiego wybuchu jest prawdziwa (osobiscie w to wierze)
wielu naukowcow twierdzi przy okazji ze proces "smierci" kosmosu bedzie sie odbywal poprzez kurczenie. (do tego punktu z ktorego on powstal) ale oczywiscie to tylko domysly ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 20:52, falloutboy napisał:

Wszechświat sie ciągle rozszerza w końcu tak sie rozrzedzi z nie będzie w nim żadnych gwiazd
i tylko same ciężkie pierwiastki rozsiane w próżni


nie zgodzę się z tobą do końca. mi się wydaje że w momencie kiedy wszechświat się rozszerzy do granic możliwości zacznie zpowrotem maleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 20:39, Goyaka napisał:

Jak to możliwe, że to był początek? Coś musiało go spowodować, ale nauka nie jest w stanie
powiedzieć, co się działo wcześniej, ale musiało, bo co by mogło wybuchnąć - coś musiało dać
temu podwaliny...

A wtedy ktos ci powie... ''''a wcześniej??'''' No i w tym problem, bo my, ludzie nei potrafimy tego pojąć i zostanei to długo tajmenicą, jak nie na zawsze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważano że te zjawisko może zaistnieć może spowodować tzw."ciemna materia" jednak stwierdzono że jej oddziaływanie jest za słabe aby zatrzymać ekspansje wszczechświata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 20:58, falloutboy napisał:

Uważano że te zjawisko może zaistnieć może spowodować tzw."ciemna materia" jednak stwierdzono
że jej oddziaływanie jest za słabe aby zatrzymać ekspansje wszczechświata



a skąd wiemy że jeżeli wszechświat zwiększa swoja masę to czy ta "czarna materia" też nie zwiększa masy a co za tym idzie jej siły oddziaływania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować