Zaloguj się, aby obserwować  
Jammin69

Quiz - Piraci z Karaibów :)

7906 postów w tym temacie

Na nic odkrywczego nie jestem w stanie sie wysilić:)

Jak się nazywała ta Chinka (Japonka?), która była jednym z dziewięciu pirackich lordów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 15:48, Grizzly. napisał:


> Jak się nazywała ta Chinka (Japonka?), która była jednym z dziewięciu pirackich lordów?


Tia Dalma


Tia Dalma nie była nawet piratem więc...

Chinka nazywała się pani Chen czy cuś w tym rodzaju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 16:07, Fanagir napisał:

>
> > Jak się nazywała ta Chinka (Japonka?), która była jednym z dziewięciu pirackich lordów?

>
>
> Tia Dalma

Tia Dalma nie była nawet piratem więc...

Chinka nazywała się pani Chen czy cuś w tym rodzaju

chyba pani Ching ale nie jestem pewna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 17:10, Smoczy Wilq napisał:

> >
> > > Jak się nazywała ta Chinka (Japonka?), która była jednym z dziewięciu pirackich
lordów?
>
> >
> >
> > Tia Dalma
>
> Tia Dalma nie była nawet piratem więc...
>
> Chinka nazywała się pani Chen czy cuś w tym rodzaju
>
chyba pani Ching ale nie jestem pewna....


Dokładnie przedstawiła się po angielsku jako Mistress Czen (napisałem tak jak powiedziała)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 17:53, Fanagir napisał:

> > >
> > > > Jak się nazywała ta Chinka (Japonka?), która była jednym z dziewięciu pirackich

> lordów?
> >
> > >
> > >
> > > Tia Dalma
> >
> > Tia Dalma nie była nawet piratem więc...
> >
> > Chinka nazywała się pani Chen czy cuś w tym rodzaju
> >
> chyba pani Ching ale nie jestem pewna....

Dokładnie przedstawiła się po angielsku jako Mistress Czen (napisałem tak jak powiedziała)


a ja byłam w kinie na piratach z napisami i tam pisali ,, Ching'''' i tak samo brzmiało to jak ryczała (chyba) jak zwyciężyli w walce z tymi antypiratami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 17:55, Smoczy Wilq napisał:

> > > >
> > > > > Jak się nazywała ta Chinka (Japonka?), która była jednym z dziewięciu
pirackich
>
> > lordów?
> > >
> > > >
> > > >
> > > > Tia Dalma
> > >
> > > Tia Dalma nie była nawet piratem więc...
> > >
> > > Chinka nazywała się pani Chen czy cuś w tym rodzaju
> > >
> > chyba pani Ching ale nie jestem pewna....
>
> Dokładnie przedstawiła się po angielsku jako Mistress Czen (napisałem tak jak powiedziała)

>
>
a ja byłam w kinie na piratach z napisami i tam pisali ,, Ching'''' i tak samo brzmiało to
jak ryczała (chyba) jak zwyciężyli w walce z tymi antypiratami


Po walce wrzeszczała coś w stylu "ŁAAAAA". A co do napisów to nie wiem bo w tamtym momencie podnosiłem butelkę picia z podłogi i napisów nie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 18:11, Fanagir napisał:

> > > > >
> > > > > > Jak się nazywała ta Chinka (Japonka?), która była jednym z dziewięciu

> pirackich
> >
> > > lordów?
> > > >
> > > > >
> > > > >
> > > > > Tia Dalma
> > > >
> > > > Tia Dalma nie była nawet piratem więc...
> > > >
> > > > Chinka nazywała się pani Chen czy cuś w tym rodzaju
> > > >
> > > chyba pani Ching ale nie jestem pewna....
> >
> > Dokładnie przedstawiła się po angielsku jako Mistress Czen (napisałem tak jak powiedziała)

>
> >
> >
> a ja byłam w kinie na piratach z napisami i tam pisali ,, Ching'''' i tak samo brzmiało
to
> jak ryczała (chyba) jak zwyciężyli w walce z tymi antypiratami
>

Po walce wrzeszczała coś w stylu "ŁAAAAA". A co do napisów to nie wiem bo w tamtym momencie
podnosiłem butelkę picia z podłogi i napisów nie widziałem

No nic no to ja się to tego pytania już nie odzywam XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 18:13, Smoczy Wilq napisał:

Ciach


Hehehe to pytanie jest naprawde trudne bo ta babka powiedziała tylko raz swoje imie i to niezbyt dokładnie. Zresztą ty pamiętasz jak to było w napisach więc to ty pewnie masz racjęale jeśli będe zadawał to zapytam jaki był jej talar XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 18:19, Fanagir napisał:

> Ciach

Hehehe to pytanie jest naprawde trudne bo ta babka powiedziała tylko raz swoje imie i to niezbyt
dokładnie. Zresztą ty pamiętasz jak to było w napisach więc to ty pewnie masz racjęale jeśli
będe zadawał to zapytam jaki był jej talar XD

ło żesz ty! XD naprawde trudne.... lecę kupić bilecik do kina ,bo nie pamiętam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 18:23, Smoczy Wilq napisał:

> > Ciach
>
> Hehehe to pytanie jest naprawde trudne bo ta babka powiedziała tylko raz swoje imie i
to niezbyt
> dokładnie. Zresztą ty pamiętasz jak to było w napisach więc to ty pewnie masz racjęale
jeśli
> będe zadawał to zapytam jaki był jej talar XD
ło żesz ty! XD naprawde trudne.... lecę kupić bilecik do kina ,bo nie pamiętam ;)


Żartwałem tylko z tym pytaniem =). O ile pamiętam to jej talar to takie okulary bez oprawek. Pamiętam, że była tam karta, amulecik araba, kieliszek i kawałek żelastwa. A co tam ide jeszcze raz do kina. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 18:23, Smoczy Wilq napisał:

> > Ciach
>
> Hehehe to pytanie jest naprawde trudne bo ta babka powiedziała tylko raz swoje imie i
to niezbyt
> dokładnie. Zresztą ty pamiętasz jak to było w napisach więc to ty pewnie masz racjęale
jeśli
> będe zadawał to zapytam jaki był jej talar XD
ło żesz ty! XD naprawde trudne.... lecę kupić bilecik do kina ,bo nie pamiętam ;)


Ok Czemu piraci nie użyli monet tylko takie śmiecie i nazwali je talarami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 18:45, Fanagir napisał:

> > > Ciach
> >
> > Hehehe to pytanie jest naprawde trudne bo ta babka powiedziała tylko raz swoje imie
i
> to niezbyt
> > dokładnie. Zresztą ty pamiętasz jak to było w napisach więc to ty pewnie masz racjęale

> jeśli
> > będe zadawał to zapytam jaki był jej talar XD
> ło żesz ty! XD naprawde trudne.... lecę kupić bilecik do kina ,bo nie pamiętam ;)

Ok Czemu piraci nie użyli monet tylko takie śmiecie i nazwali je talarami??

znowu qrcze strzelam... bo im ukradli ci antypiraci czy jak im tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 18:46, Master J napisał:

Bo nie mieli talarów.Z tego co pamiętam były u...tego złego lorda:)Becketa chyba.


W sumie prawie dobrze ale powód był inny. A uwięzienie tej bogini było jeszcze przed wydarzeniami z filmu. Napisz dokładnie czemu nazwali je "talarami" a uznam odpowidź. Talary (te monety) były walutą w tamtych czasach i te u Becketa były zwykłymi monetami a położyj je tam bo usłyszał o "9 talarach"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 18:52, Fanagir napisał:

> Bo nie mieli talarów.Z tego co pamiętam były u...tego złego lorda:)Becketa chyba.

W sumie prawie dobrze ale powód był inny. A uwięzienie tej bogini było jeszcze przed wydarzeniami
z filmu. Napisz dokładnie czemu nazwali je "talarami" a uznam odpowidź. Talary (te monety)
były walutą w tamtych czasach i te u Becketa były zwykłymi monetami a położyj je tam bo usłyszał
o "9 talarach"

no to jak jest w końcu ,bo się pogubiłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Były znakiem rozpoznawczym podczas spotkań piratów bo bez talarów każdy mógłby się podszyć pod jednego z kapitanów...strzelałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2007 o 18:56, Smoczy Wilq napisał:

> > Bo nie mieli talarów.Z tego co pamiętam były u...tego złego lorda:)Becketa chyba.

>
> W sumie prawie dobrze ale powód był inny. A uwięzienie tej bogini było jeszcze przed wydarzeniami

> z filmu. Napisz dokładnie czemu nazwali je "talarami" a uznam odpowidź. Talary (te monety)

> były walutą w tamtych czasach i te u Becketa były zwykłymi monetami a położyj je tam bo
usłyszał
> o "9 talarach"
no to jak jest w końcu ,bo się pogubiłam :D


To tak: Piraci podczas pierwszego spotkania postanowili uwięzić Kalipso. Użyli do tego 9 przedmiotów które nazwali talarami. Dlaczego tak je nazwali i nie użyli zwykłych monet tłumaczy Gibbs dla tego łysego pirata kiedy Barbossa poprosił o talary. A Becket miał wtedy 9 monet bo myślał, że to dosłownie talary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować