Zaloguj się, aby obserwować  
bipal

MATRIX - filmy, uniwersum, gry itd.

167 postów w tym temacie

Tak apropopo miasta, to jest raczej "Mega city" jak je nazywaja twórcy filmów, bez konkretnej nazwy własnej.
Z widoku tylko mieniące sie tysiącem odbic miasta Sidney :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 23:36, P107R-648R1EL napisał:

Apropos czy wie ktos co moze oznaczac ten znak http://www.matrixforever.com/poster.jpg który
możemy zobaczyć na początku Revolutions, oprócz tego że jest to kształt Mega City http://www.dictionary-of-matrix.com/index.php/Mega_City


To jest litera chyba w alfabecie greckim, ale nie jestem pewien (takie sybloe wystepowały też w czasach starozytnego Egiptu)

P.S. Dzięki za swietne linki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 12:20, Uther_Lightbringer napisał:

Może to że gdyby nie GitS to Matrixa by nie było?

Ooooo co za spostrzeżenie! To tak jakby powiedzieć że gdyby nie było Freuda to by nie było psychologii. W Matrix są tylko pewne pomysły zaczerpięte z GitS. Nie dramatyzuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dramatyzuję, bo sami twórcy jasno mówią w wielu wywiadach i nie tylko że sie wzorowali na tym filmie.
Nawet nie muszę tego mówić, bo kilka elementów jest uderzająco podobnych, np dziurki w szyjach na kable do sieci czy zielone cyferki latające na początku filmu. Oczywiście ogólna fabuła i wykonanie obydwu filmów jest zupełnie inne, ale to co powiedziałem jest prawdą, Matrix wyglądałby inaczej lub by go nie było gdyby nie Mamoru Oshi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś z kumplem jeszcze przed Matrixem i GitS wpadliśmy na podobną koncepcje zniewolenia ludzkości wirtualną rzeczywistością, więc myślę, że z pomocą GitS czy bez niej taki film i tak by powstał. GitS jest bardzo ważny, ale bez przesady. Dzisiaj nawet kupiłem sobie Kino Domowe z GitS i tam na każdym kroku czytam "bez tego filmu nigdy nie powstałby Matrix" (bez przesady Panie Raczek :) A poza tym GitS jest inspirowany inym cyber klasykiem - Blade Runner i trzeba o tym pamietać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajnie, ale najwiekszą inspiracją "wizualną" dla Matrixa, była scena walki głównej bohaterki z Mech''em, podczas której poszatkowano niejedną kolumnę. Myslę więc, że bez Ghosta scena w matrixowym holu wygladałaby zupełnie inaczej, o ile w ogóle pojawiłaby się w filmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2006 o 11:39, bipal napisał:

W sumie fajnie, ale najwiekszą inspiracją "wizualną" dla Matrixa, była scena walki głównej
bohaterki z Mech''em, podczas której poszatkowano niejedną kolumnę. Myslę więc, że bez Ghosta
scena w matrixowym holu wygladałaby zupełnie inaczej, o ile w ogóle pojawiłaby się w filmie.

Jest więcej takich podobieńst. Bez GitS Matrix napewno byłby inny od strony wizualnej, ale nie konceptualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 00:15, Gophr napisał:

> A kto z was czytał Matrixowe komiksy zamieszczone w necie?

No to tu mnie zabiles Jakie komiksy? Mozna cos wiecej?


Na DVD z Matrixem 1 można znaleść z 3-4 komiksy opublikowane w sieci (oczywiście po angielsku) - trzeba miec tylko w kompie napęd DVD.
Poza tym na oficjalnej stronie matrixa są zamieszczone wszyskie komiksy, zatwierdzone przez Wachowskich: chyba z 10 lub trochę więcej.
Zapraszam do lektury naprawde warto: różne style i historie, a i wiedza o tym uniwersum trochę większa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie niektórych komiksów doskonale widać, ze Wachwscy mieli juz spójną i całościową wersję Trylogi.
To tak przy okazji powyższych postów (zapomniałem dodać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za niedługo planuje sobie obejżeć wszystkie filmy pod rząd po długiej przerwie (tak z pół roku).
Pdzielę się opiniami - pewnie zuprłnie innymi niż po "swieżym" seansie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 14:50, Gophr napisał:

Taaak TVN otrafi przyciągnąc do telewizora, nawet reklamy nie byly w trakcie zbyt dlugie. Ciekaw
jestem tyko kiedy zapuszczą Rewolucje?


JUż niedługo, nie zdziwiłbym się jakby był to miesiąc, przecież rewolucja była parę miechów po reaktywacji, ze dwa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować