Zaloguj się, aby obserwować  
bipal

MATRIX - filmy, uniwersum, gry itd.

167 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2008 o 18:24, DJ Szlafrok napisał:

Będzie to reklama wprost nieziemska, ale sam doskonale wiesz, że na wyjątkowo wspaniałym
gramsajcie mym znajdziesz to, czego Ci potrzeba. ;- )


Sory, ale ty masz tyle tych teori i tez, że można się pogubić, a ja chce, żeby mi to ktoś normalnie i prosto wytłumaczył.
Plax :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się najbardziej druga część podobała. Fajna, ładna i powabna. :D
Dużo tłumaczyła, ale nie mało pytań dodawała, dobra akcja ogólnie miodzio.
Fajna też muza była w niektórych momentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2008 o 18:36, Dotson napisał:

Sory, ale ty masz tyle tych teori i tez, że można się pogubić, a ja chce, żeby mi to ktoś normalnie i prosto wytłumaczył. Plax :)


Nikt Ci tego nie powie, bo cokolwiek stwierdzisz (=teoria), będziesz mógł to zarówno potwierdzić faktem #1, jak i zaprzeczyć faktem #2. To jedna z cech czyniących tą trylogię tak wyjątkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeśli Neo był programem w Zionie, i został stworzony tylko po to, żeby odwrócić uwagę ludzi od drugiego dna?

Nie wiemy co się działo z pozostałymi 5 wybrańcami oprócz tego że ratowali Zion, i tak przykładowo poprzednicy którzy "przeżywali" zakładali nowe miasto, i ich dzieci były nowymi płodami, no bo maszyny też się "rozmnażały" i potrzebowały więcej Zionów, więc mamy kilka miast, które mają szybki wzrost demograficzny, żeby przedłużyć gatunek, a dopiero Neo zatrzymał ten cykl ratując 6 Zion, bo maszyny założyły że bardziej się to będzie opłacało?
Wtedy by to tłumaczyło widzenie Neo w kodzie i zatrzymanie mątw.

Im więcej myślę nad tym, tym więcej mam teorii i pytań, muszę oglądnąć Animatrixa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2013 o 19:45, zerohunter napisał:

A jeśli Neo był programem w Zionie, i został stworzony tylko po to, żeby odwrócić uwagę
ludzi od drugiego dna?


Neo był przecież anomalią powstałą podczas tworzenia Matrycy.
Anomalią która my znamy pod pojęciem Chaosu, który to nie pozwala stworzyć dzieła doskonałego, a takim miałbyć Matrix.
Anomalia ta objawiała się zarówno w kodzie Matrycy i w rzeczywistości personifikując się pod postacią Wybrańca, dzieki czemu mógł on wpływać zarówno na Matrucę, jak i na świat rzeczywisty.

Przypomnę że istnieje oficjalna storyline po Revolutions dzięki grze The Matrix Online.
Tam na koniec istnienia gry po części wyjaśniono czym był Wybraniec.

Dnia 16.03.2013 o 19:45, zerohunter napisał:

Nie wiemy co się działo z pozostałymi 5 wybrańcami oprócz tego że ratowali Syjon, i tak
przykładowo poprzednicy którzy "przeżywali" zakładali nowe miasto


Umierali.
Odbudowywali Syjon po jego likwidacji i ostatecznie przekazywali historię wybrańcy dalej dając nadzieję mieszkańcom Syjonu, by mieli powód do egzystencji.

Przypomnę że pierwsze pięć anomalii było tak manipulowane by pracowały na rzecz Matrycy.
Architekt cały czas próbował zlikwidować anomalię budując coraz doskonalsze Matryce i niwelując wpływ anomalii, którą był Wybraniec.
Wszystkie poprzedzające Neo anomalie wybierały dobro "ludzkości", czyli zgodnie z poleceniami Architekta wracali do Źródła, wybierali 23 osobników z Syjonu, i tym samym "ratowały" ludzkość od całkowitej zagłady.
Dopiero Neo będąc zaślepiony uczuciem do Trinity postąpił całkiem inaczej niż poprzednie anomalie.

I pewnie wszystko rozeszłoby się po "ptokach", jeśli tak jak mówił Architekt, Matryca mogła sobie już pozwolić na zniszczenie całej ludzkości, bo i tak w jakiś tam sposób przetrwałaby zapewniając sobie jakieś źródło zasilania.
Wszystko "zepsuł" wirus pod postacią Agenta Smitha, który stał się zagrożeniem dla samych Maszyn przejmując całkowitą kontrolę nad Matrycą i grożąc bezpośrednio zainfekowaniem wszystkich Maszyn.
Tylko dlatego zapanował pokój między Maszynami a ludźmi, bo Neo udało się ostatecznie pokonać z czym nie mogły sobie poradzić zainfekowane maszyny.

I z tego pewnie wynikała wyjątkowość szóstej anomalii która był Neo.

Miałem kiedyś linka do genialnej i cholernie logicznej teorii fanowskiej,a le nie moge teraz namierzyć strony.
Chyba mam linka do niej na laptopie który leży u siostry. Jak będę u nie w tygodniu, to postaram sobie zapamietać i podlinkuję ją do poczytania.

A co do Animatrixa, to z tego co pamiętam, niezbyt wiele on wyjaśniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2013 o 20:24, meryphillia napisał:

Miałem kiedyś linka do genialnej i cholernie logicznej teorii fanowskiej,a le nie moge teraz namierzyć strony.


http://www.wylfing.net/essays/matrix_reloaded.html
http://www.wylfing.net/essays/matrix_revolutions.html
I jeszcze http://www.matrix-explained.com/
Świetny towar, polecam.

Btw owa "wyjątkowość" Neo, po długich rozważaniach, imo sprowadza się do czegoś tak "mdłego" jak miłość, co początkowo trudno było mi zaakceptować. Ale ostatecznie i ten motyw mi się spodobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować