Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2010 o 07:51, AssaxoN napisał:

Nie ca3kiem wiem co jest przedstawione na
obrazku pierwszym. Móg3byś mi powiedziea co to jest, bo nie umiem tego ocenia :D

Proszę.
Wiem, nie jest to przerysowane kreska w kreskę. Dwa powody: 1) nie jestem na tyle zaawansowany, 2) nigdy nie trzymam się sztywno pierwowzoru, gdyż jest to nudne. Na moim rysunku np. wyraźnie widać, że serce ma jasny kolor.

20100314090730

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich starszych rysunków. Rysowany bo pokazać postać do sesji D&D. Według mnie jest denny.
Denna jest skrzynka którą później zmazałem (lecz skaner nie działał). Dennie wyrysowane "liście" drzew i krzaków. Do dupy trawa. Wiem. Jest źle.
Ale właśnie dlatego piszę tutaj bo chciałbym rady od ludzi którzy w miarę się znają - co poprawiać?

20100315002928

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 00:32, bardek napisał:

Ale właśnie dlatego piszę tutaj bo chciałbym rady od ludzi którzy w miarę się znają -
co poprawiać?

No warsztatów to prowadzić nie będziemy raczej (chyba tylko Astmol miałby kwalifikacje do tego), ale co jest źle i co poprawić należałoby powiedzieć mogę. Wszystko. To raczej widać, ale Twój krasnolud ma:
1. Zeza
2. Jakieś rysy na głowie, które wcale nie sprawiają, że zdaje się bardziej inteligentnym
3. Topór, który wrasta w jego głowę
4. Szata tak płaska, że ja nie mogę
5. Naramienniki jeszcze bardziej...
6. Nogi to on ma połamane
7. Ręce jakoś takie za długie, nie sądzisz?
8. W ogóle, to on nieforemny taki...
9. A to tylko krasnolud...
Do nauki:
a. Perspektywa (punktowa, dwupunktowa, zniebieszczenie, które o dziwo da się zauważyć również na szkicu ołówkowym)
b. Studium człowieka i roślin.
c. Zapamiętanie, że istnieje coś takiego ciekawego jak HORYZONT, który MA znaczenie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż tak źle nie jest. Ale dobrze, że sporo od siebie wymagasz. Tylko nie popadaj w paranoję.

@ SSj2
1. W swoim życiu spotkałem paru ludzi z zezem, nie widzę więc w tym nic nadzwyczajnego.
3. Nie mam takiego odczucia. :P Jeżeli już się czepiać, to raczej tego, że broń zlewa się z głową (odcień).
4. Płaska? Jaka płaska?
5. A ten facet ma w ogóle jakieś naramienniki? Ja widzę tylko spięcie płaszcza.
6. Żadne połamane. Ja bym się przyczepił tutaj tego, że od kolana do stóp wyglądają jak u jakiejś dwemerowej maszynki.
7. Albo nogi za krótkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 20:23, Kardithron napisał:

@ SSj2
1. W swoim życiu spotkałem paru ludzi z zezem, nie widzę więc w tym nic nadzwyczajnego.

Kardithronie, żeby narysować zeza także potrzeba pewnej wiedzy o tym jak mają wyglądać takie oczy. Drugą sprawą jest to, że tu zostało to potraktowane po macoszemu i wcale nie powinny tak wyglądać (a choćby gdzie masz powieki?).

Dnia 15.03.2010 o 20:23, Kardithron napisał:

3. Nie mam takiego odczucia. :P Jeżeli już się czepiać, to raczej tego, że broń zlewa
się z głową (odcień).

Sam napisałeś o co mi chodziło.

Dnia 15.03.2010 o 20:23, Kardithron napisał:

4. Płaska? Jaka płaska?

Widzisz te wszystkie piękne fałdy? Och, te cienie, które ukazują marskość materiału i piękno kroju... If you know what I mean...

Dnia 15.03.2010 o 20:23, Kardithron napisał:

5. A ten facet ma w ogóle jakieś naramienniki? Ja widzę tylko spięcie płaszcza.

A widziałeś kiedyś faceta z tak grubym I ostrym "połączeniem" ręki z tułowiem? Ale masz mnie. Napisałem naramienniki, a chodziło mi o naręczaki.

Dnia 15.03.2010 o 20:23, Kardithron napisał:

6. Żadne połamane. Ja bym się przyczepił tutaj tego, że od kolana do stóp wyglądają jak
u jakiejś dwemerowej maszynki.

Mylisz się. Spróbuj ustawić kolana na zewnątrz i stopy do przodu, to pogadamy :). Edit: Zdeka się pomyliłem. Dalej utrzymuję, że są jak połamane, jednakże ze względu na to, że wskazuje na to ich ustawienie. Ten facet nie stoi popranie po prostu, zdaje się uginać do przodu.

Dnia 15.03.2010 o 20:23, Kardithron napisał:

7. Albo nogi za krótkie.

Nieproporcjonalność (a właściwie nieforemność, co uznałem za synonim) wytknąłem.
Dodatkowo należałoby uściślić, że dłonie są kiepskie, ale nie fatalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2010 o 20:39, SSj2 napisał:

Kardithronie, żeby narysować zeza także potrzeba pewnej wiedzy o tym jak mają wyglądać
takie oczy.

Praktycznie przeczysz sam sobie. Wcześniej pisałeś "ma zeza", a teraz wyraźnie sugerujesz, że jest narysowany niepoprawnie.

Dnia 15.03.2010 o 20:39, SSj2 napisał:

Sam napisałeś o co mi chodziło.

Niech Ci będzie. "Wrasta w głowę" wcześniej zrozumiałem nieco inaczej.

Dnia 15.03.2010 o 20:39, SSj2 napisał:

Widzisz te wszystkie piękne fałdy? Och, te cienie, które ukazują marskość materiału i
piękno kroju... If you know what I mean...

Tutaj już można by się spierać jaki to materiał i czy wytknięte przez Ciebie cienie faktycznie są potrzebne.

Dnia 15.03.2010 o 20:39, SSj2 napisał:

A widziałeś kiedyś faceta z tak grubym I ostrym "połączeniem" ręki z tułowiem? Ale masz
mnie. Napisałem naramienniki, a chodziło mi o naręczaki.

Karwasze, dla uściślenia.

Dnia 15.03.2010 o 20:39, SSj2 napisał:

Mylisz się. Spróbuj ustawić kolana na zewnątrz i stopy do przodu, to pogadamy :). Edit:
Zdeka się pomyliłem. Dalej utrzymuję, że są jak połamane, jednakże ze względu na to,
że wskazuje na to ich ustawienie. Ten facet nie stoi popranie po prostu, zdaje się uginać
do przodu.

W porządku, nie ma odpowiednich cieni na nogach, które mogłoby zaświadczyć o ich ustawieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 20:05, Astmol napisał:

Widze, zescie sie niezle wczuli.

Ale proszę Panaaaa! Tooo oooonn! ;)

qq_MoaR: Książki Loomisa.

Kardithron: Zez jest. Źle narysowany jest. Przykro mi, nie widzę tu nigdzie przeczenia samemu sobie. Raczej doprecyzowanie, bo zdawało mi się, że to jasne o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 13:09, AssaxoN napisał:

Rysunek bardzo dobry tylko tlo jakieś lepsze by sie przyda3o :D.


Hehe ten koncept mial tylko przedstawia budynek który bede pozniej modelowal, a do tego tlo mi nie jest potrzebne :P.

Jeśli tak bardzo razi brak tla, to tu jest kolejny koncepcik :P

20100317133909

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 11:14, Astmol napisał:

> Budynek do RTS''a nad którym pracuje

oo, witamy pana z powrotem!


Hej,

Co słychać ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować