Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2010 o 16:14, luq napisał:


PS: Przy okazji zapytam : jakie są godne polecenia ołówki ( marka ) ?


No sa takie zwykle z kiosku, bez modyfikatorow (tylko PRO gracze potrafia cos z nich wycisnac), a tak to Faber Castel (+5 do kreski, +10 do cieniowania) i Rottring (+ 25 do stylu, te olowki praktycznie same rysuja i nic juz nie musisz umiec)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 23:40, Astmol napisał:

No sa takie zwykle z kiosku, bez modyfikatorow (tylko PRO gracze potrafia cos z nich
wycisnac), a tak to Faber Castel (+5 do kreski, +10 do cieniowania) i Rottring (+ 25
do stylu, te olowki praktycznie same rysuja i nic juz nie musisz umiec)


Stabilo zalicza się do takich z kiosku ? ;>
A tak już na serio. Dzisiaj kupiłem kilka ołówków Koh-i-noor. Ludzie mówią, że dobre. Zobaczymy co z tego będzie.
Rottringów niestety nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawde to firma nie ma duzego znaczenia. Koh i noor sa ok, mam tego w cholere, grunt zebys mial rozne miekkosci. Badziewiem za 50gr tez sie da, marka to taka troche masturbacja, jesli chodzi o olowki akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kohinory łatwo rozmazac łapą w trakcie rysowania, ja do jakichs techniczno strukturalnych rysunkow wole faber kastela, z nimi wyglada to troche przejrzysciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 21:22, chy napisał:

kohinory łatwo rozmazac łapą w trakcie rysowania, ja do jakichs techniczno strukturalnych
rysunkow wole faber kastela, z nimi wyglada to troche przejrzysciej


To podkladasz kartke papieru pod prawa lape, zeby nie rozmazac, a na koniec pryskasz fiksatywa i po klopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko, bo pewna sprawa od dawna nie daje mi spokoju:
To wina tabletu, mojej ręki czy po prostu braku wprawy, że nie potrafię uzyskiwać takiego samego poziomu dokładności ołówkiem i tabletem? W pierwszym przypadku zasadniczo nie mam problemu z ciągnięciem długich prostych linii, trzymaniem się kątów itd. zaś na tablecie lepiej nawet nie mówić - większość moich rysunków robionych tylko w ten sposób jest koślawa/znacznie odstaje poziomem od tego, co mogę narysować ołówkiem. Wy też tak macie czy jestem odosobnionym przypadkiem? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 19:58, kuba9876543210 napisał:

Masz moze cos z tego pod reka (obrazek nizej)? ;]

Jasne że nie :P Ołówkiem radzę sobie bez tego :D Zresztą jak będę chciał konkretnie prostych linii, to po prostu wcisnę shift podczas rysowania. Albo użyję grafiki wektorowej. Nie mówię o czystych rysunkach technicznych, a przecież nie będę linijki używał podczas rysowania postaci ;) Po prostu mam "niepewną", trzęsącą się kreskę podczas rysowania tabletem ;) I na razie jedyny sposób "zwalczania" tego jaki znam to najpierw narysowanie danego obiektu na kartce, a potem zeskanowanie. Tylko że to strata czasu :D

Dnia 14.08.2010 o 19:58, kuba9876543210 napisał:

Moze to kwestia tabletu (albo przyzwyczajenia)?

No właśnie dlatego pytam, czy jestem odosobnionym przypadkiem w tej kwestii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 20:21, ziptofaf napisał:

> Moze to kwestia tabletu (albo przyzwyczajenia)?
No właśnie dlatego pytam, czy jestem odosobnionym przypadkiem w tej kwestii ;)


Osobiscie nie mam tabletu, za malo rysuje, zeby w cos takiego inwestowac, ale jak sie tym kiedys bawilem, to nie mialem (wiekszych) problemow, ale i tak uwazam, ze olowkiem jest wygodniej, kiedys nie bylo tabletow :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 20:28, kuba9876543210 napisał:

Osobiscie nie mam tabletu, za malo rysuje, zeby w cos takiego inwestowac, ale jak sie
tym kiedys bawilem, to nie mialem (wiekszych) problemow, ale i tak uwazam, ze olowkiem
jest wygodniej, kiedys nie bylo tabletow :P


O, może zamieszczę szybki rysunek (jego wykonanie zajęło mi jakąś minutę) i będzie lepiej widać o co mi chodzi.
Po prostu na rysunku aż roi się od nierówności - włosy i twarz są po prostu koślawe. Co sprawia, że przez to cała praca wygląda koszmarnie (nie mówię o schrzanionej anatomii, to już inny problem :P). Gdybym narysował to ołówkiem, to całość prezentowałaby się o wiele lepiej ;) Tylko że z kolei skanowanie i przerabianie na lineart też czas zajmują.

20100814203238

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze, troche tak jakby Ci reka drzala, albo jakbys uzywal myszki... Moze jest to tylko kwestia tabletu, ja bym poszukal czy inni nie maja z tym konkretnym modelem tych samych problemow, albo poczekaj na odpowiedz osob bardziej doswiadczonych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobnie. Czasem próbowałem na tablet nakładać kartkę, lecz wtedy rysik od tabletu często haczył, albo ja przedzierał. Mój model tabletu, to Wacoom Bamboo Pen & Touch, Również jestem ciekaw, czy na innych tabletach jest podobnie. Jaki jest twój? Dlatego zrezygnowałem szkicując tam(o ile w ogolę to robie) z ciągłych linii - szczerze, to nigdy ich jakoś zbytnio nie robiłem, może to i źle - nie wiem. Na tablecie szkicuję małymi pociągnięciami - w miarę możliwości i wyczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 01:47, Wits napisał:

Mam bardzo podobnie. Czasem próbowałem na tablet nakładać kartkę, lecz wtedy rysik od
tabletu często haczył, albo ja przedzierał. Mój model tabletu, to Wacoom Bamboo Pen &
Touch, Również jestem ciekaw, czy na innych tabletach jest podobnie. Jaki jest twój?


Wacom Bamboo, trochę starsza odmiana twojego. Ale z ciekawości odwiedziłem jeszcze znajomego, który posiada Intuosa4. Efekt...nieco lepiej. Ale nadal to nie to samo co ołówek ;(

Za to kumpel sam przyznał, że i jemu jest trudniej tworzyć w ten sposób (choć w jego przypadku to chyba tylko na tempo wpływa, bo na jego rysunkach nie widzę żadnych błędów). Więc w sumie wychodzi na to, że tego problemu się zwalczyć całkowicie nie da - ołówek->kartka jest po prostu dokładniejsze od tablet->monitor.

Dnia 15.08.2010 o 01:47, Wits napisał:

Dlatego zrezygnowałem szkicując tam(o ile w ogolę to robie) z ciągłych linii - szczerze,
to nigdy ich jakoś zbytnio nie robiłem, może to i źle - nie wiem. Na tablecie szkicuję
małymi pociągnięciami - w miarę możliwości i wyczucia.


Mnie to boli o tyle, że mam dosyć komiksowy i "ostry" styl rysowania. A prostych, nieprzerywanych linii w nim nie brakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 02:10, ziptofaf napisał:

Wacom Bamboo, trochę starsza odmiana twojego. Ale z ciekawości odwiedziłem jeszcze znajomego,
który posiada Intuosa4. Efekt...nieco lepiej. Ale nadal to nie to samo co ołówek ;(


Tak, już o tym czytałem, że nawet najlepsi, najpierw robią szkic na papierze... Potem skan+lineart. Może i dłużej, ale potem pewnie jest wprawa.

Dnia 15.08.2010 o 02:10, ziptofaf napisał:

Mnie to boli o tyle, że mam dosyć komiksowy i "ostry" styl rysowania. A prostych, nieprzerywanych
linii w nim nie brakuje...


W takim razie rozumiem doskonale. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 02:52, chy napisał:

a ja ostatnimi czasy uczyłem sie rysowac furrryyyyyyyyy

Nic sensownego nie przychodzi do głowy... hmmm... no to może tak: Bardzo podoba mi się styl wykonania tej pracy. Nawet nie idzie się do czegoś przyczepić. Dla mnie cudo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 21:41, Damianuss1 napisał:

Szybki szkic obrazka, który bardzo mi się spodobał :). Kolorki nałożone na szybko w PS
i kilka drobnych poprawek. Ciekawy jestem czy ktoś skojarzy ten obrazek :P hehe.


Tychus Findlay :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować